رشد 22 تا 57 درصدی حقوق بازنشستگان، افزایش سرانه بیمه تکمیلی

به گزارش وبلاگ بهسا، اکبر افتخاری با اشاره به اینکه تفاهم ها و ظرفیت های مختلفی برای احتیاج های متفاوت بازنشستگان به ساده ترین شکل ممکن ایجاد شده است، گفت: فارغ از موضوع زمان تمدید بیمه که طبق سنوات گذشته انتها مردادماه است، در تلاشیم تا در اولین فرصت خدمات بیمه تکمیلی درمان مورد احتیاج را برای بازنشستگان تحت پوشش فراهم کنیم و در این مورد برنامه صندوق بازنشستگی کشوری این است که از خردادماه این خدمت برای بازنشستگان فراهم گردد.

رشد 22 تا 57 درصدی حقوق بازنشستگان، افزایش سرانه بیمه تکمیلی

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه در بحث حقوق و دستمزد، بیمه تکمیلی درمان و بعضی امکانات رفاهی اقدامات خوبی انجام و تصمیمات خوبی گرفته شده است که به سرعت پیگیری و اجرا خواهد شد، به رونمایی از طرح کمک و توسعه آن در حوزه های مختلف اشاره نمود و گفت: به وسیله توسعه این طرح ها و استفاده از توان صندوق و شرکت های تابعه و ظرفیت های موجود در کشور، کوشش می کنیم سبد معیشتی بازنشستگان بین 30 تا 40 درصد مازاد بر حقوق و دستمزدشان رشد داشته باشد.

وی فعالیت های صندوق بازنشستگی در حوزه توسعه توان خرید بازنشستگان را به دو دسته اقداماتی که تاثیر مستقیم بر زندگی بازنشستگان دارند و اقداماتی که به طور غیرمستقیم بر توان خرید بازنشستگان تاثیر خواهند گذاشت تقسیم کرد.

افتخاری ضمن اشاره به امضای تفاهم نامه با بانک صادرات و فروشگاه رفاه گفت: سه نوبت تسهیلات یک میلیون و 200 هزار تومانی و در مجموع سه میلیون و 600 هزار تومان به وسیله بانک صادرات در کیف پول بازنشستگان قرار داده می گردد تا از فروشگاه های رفاه خرید نمایند. همچنین با افق کوروش تفاهم شده است که تخفیف های ویژه 3.5 درصدی علاوه بر تخفیف های موجود در این فروشگاه برای بازنشستگان در نظر بگیرند و محصولات پگاه را نیز با تخفیف 21.5 درصدی در اختیار بازنشستگان بگذارند.

وی اضافه کرد: همه این ها ظرفیت هایی است که ایجاد شده و حتما ادامه خواهد یافت تا از امکانات شرکت های تابعه و آنچه در سطح کشور وجود دارد برای افزایش قدرت خرید بازنشستگان استفاده گردد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به تصمیماتی که برای خرید انواع بیمه نامه ها گرفته شده است، گفت: با بیمه ملت به عنوان یکی از شرکت های وابسته به صندوق تفاهم شده تا بازنشستگان بتوانند برای خرید انواع بیمه نامه هم تخفیف ویژه ای بگیرند و هم بتوانند بیمه نامه را به صورت اقساط خریداری نمایند که از این طرح در آینده نزدیک رونمایی می گردد.

افتخاری با اشاره به اینکه پس از رایزنی های صورت گرفته رقم در نظر گرفته شده برای همسان سازی حقوق بازنشستگان از سه میلیارد و 500 میلیون تومان به شش میلیارد و 500 میلیون تومان افزایش یابد، گفت: امسال همسان سازی حقوق برای 90 درصد بازنشستگان صندوق کشوری اجرایی شده و تنها حدود 10 درصد از این مزیت بی بهره ماندند که با رایزنی های صورت گرفته به دنبال اجرای همسان سازی برای گروهی هستیم که در این زمینه از عدد بسیار کمی برخوردار شده اند.

وی با بیان اینکه در افزایش حقوق بازنشستگان در ابتدا 15 درصد اضافه شده است، گفت: پس از اعمال این افزایش برای همه، همسان سازی بر اساس ضوابط قانونی انجام گرفته که به جز حدود 140 هزار نفر (10 درصد کل بازنشستگان)، مابقی مشمول همسان سازی شده اند. این عدد سال گذشته حدود 82 درصد بود.

وی اضافه کرد: با این حال، طی مکاتبات و رایزنی های صورت گرفته و با قول مساعد رئیس سازمان برنامه و بودجه در کوششیم تا مجوز اعمال همسان سازی برای بخشی از بازنشستگان که در آن 10 درصد قرار گرفته بودند را بگیریم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه میانگین حقوق بازنشستگان در سال گذشته دو میلیون و 800 هزار تومان بوده است، ادامه داد: امسال با کوشش های صورت گرفته و همراهی و توجه ویژه دولت، این رقم به سه میلیون و 700 هزار تومان رسیده که بر این اساس، میانگین وزنی حقوق بازنشستگان حدود 800 هزار تومان رشد نموده است.

وی تاکید نمود: آنچه مورد توجه قرار گرفته افزایش حقوق حداقل بگیران صندوق است که با سایر بازنشستگان فاصله بسیار زیادی داشتند. همچنین در اجرای همسان سازی، به کاهش فاصله بازنشستگان هم گروه توجه شده است.

وی همچنین به رشد 22 تا 57 درصدی حقوق بازنشستگان اشاره نمود و گفت: در طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان، این صندوق در امسال به طور میانگین افزایش حقوق بازنشستگان را از کف 22 درصد تا سقف 57 درصد افزایش داده که این عدد همراه با 15 درصد عمومی است.

افتخاری تاکید نمود: بحث همسان سازی بازنشستگان و شاغلین همطراز موضوع جداگانه ای است که اعتباری بیش از شش تا هفت برابر اعتبار کنونی را احتیاج دارد، اما در کارگروهی که به همت سازمان برنامه و بودجه شکل گرفته و قول هایی که داده شده، کوشش می گردد تا در بودجه 1400 این موضوع با اعتبارات خاص خودش دیده و عملیاتی گردد.

افتخاری در موضوع بیمه تکمیلی درمان به افزایش سرانه ماهانه 60 هزار تومان اشاره نمود و گفت: برای امسال این رقم با مساعدت سازمان برنامه و بودجه، به 140 هزار تومان افزایش یافته است و سهم بازنشستگان نیز تغییری ننموده است.

وی اضافه کرد: در حال فراهم کردن مقدمات برای افزایش سقف پوشش های کنونی هستیم. ضمن اینکه پوشش های جدید بیمه ای را هم اضافه می کنیم تا بازنشستگان بتوانند از امکانات بیمه ای بیشتری بهره مند شوند و امیدواریم این برنامه از خرداد ماه اجرایی گردد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، بهره مندی بازنشستگان از امکانات رفاهی و خدمات دستگاه های اجرایی موضوع دیگری بود که مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به آن اشاره نمود و گفت: طبق ضوابط اجرایی مقرر در بودجه امسال، قرار شده تا بازنشستگان کشوری بتوانند از امکانات رفاهی و خدمات سازمان متبوعشان چه نقدی و چه غیرنقدی در سطح بودجه آن سازمان بهره مند شوند.

منبع: فرارو

به "رشد 22 تا 57 درصدی حقوق بازنشستگان، افزایش سرانه بیمه تکمیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 22 تا 57 درصدی حقوق بازنشستگان، افزایش سرانه بیمه تکمیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید