روشهای پیشگیری از سینوزیت بچه ها

به گزارش وبلاگ بهسا، سینوزیت یک اصطلاح پزشکی به معنی التهاب سینوس هاست که به طور معمول در اثر عفونت های ویروسی، باکتریایی یا قارچی در افراد ایجاد می گردد. سینوزیت تورم بافتی است که سینوس ها را پوشش می دهد.

روشهای پیشگیری از سینوزیت بچه ها

در نوع حاد علایم سینوزیت با گذشت زمان از بین می رود ولی در نوع مزمن فرد دچار عفونت های مکرر می گردد و علایم آن بسیار اذیت کننده است و حتماً باید بیمار تحت درمان قرار گیرد.

علایم سینوزیت در بچه ها

سینوزیت در بچه ها با سنین مختلف، علایم مختلفی ایجاد می نماید. بچه های کم سن و سال تر بیشتر علایمی مثل سرماخوردگی دارند که شامل آبریزش و گرفتگی بینی و تب کم می گردد. درصورتی که فرزندتان پنج تا هفت روز بعد از شروع حالت های سرما خوردگی دچار تب شد، می تواند علامتی از سینوزیت یا یک عفونت دیگر مانند برونشیت، سینه پهلو یا عفونت گوش باشد، پس باید برای آنالیز بیشتر وی را نزد پزشک ببرید.

پیشگیری از سینوزیت در بچه ها

سینوزیت در واقع یک عفونت ثانویه است که به طور معمول به دنبال سرماخوردگی ها یا آلرژی ها رخ می دهد، شما می توانید با درمان اولیه این بیماری ها از مبتلا شدن به سینوزیت جلوگیری کنید.وقتی که فرزندتان دچار سرماخوردگی شده است فضای خانه را مرطوب نگه دارید. رطوبت از التهاب و ضخامت دیواره سینوس جلوگیری می نماید و ترشحات را رقیق نگه می دارد. مایعات فراوان به فرزندتان بدهید، نوشیدن مایعات زیاد هم همین اثر را دارد. خانه را هم عاری از مواد حساسیت زا نگه دارید.

منبع: همگردی

به "روشهای پیشگیری از سینوزیت بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روشهای پیشگیری از سینوزیت بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید