رونمایی از بازی بتل رویال یوبیسافت مخصوص پلی استیشن و کامپیوتر

به گزارش وبلاگ بهسا، از بین شرکت های بزرگ بازی سازی، تنها یوبی سافت بدون یک بازی بتل رویال باقی مانده بود که این موضوع هم از دیروز تغییر کرده است. یوبی سافت از یک اکشن اول شخص بتل رویال به اسم Hyper Scape رونمایی کرده. بازی Hyper Scape از دیروز به صورت آزمایشی برای کامپیوتر عرضه شده است.

رونمایی از بازی بتل رویال یوبیسافت مخصوص پلی استیشن و کامپیوتر

خوشبختانه، بازی بتل رویال یوبی سافت با دیگر ساخته های این سبک تعدادی تفاوت دارد؛ طوری که حداقل می توانیم سازندگان این بازی را به خاطر تلاش های شان در معرفی قابلیت ها و مکانیک های جدید، کمی تحسین کنیم. در هر حال، بازی Hyper Scape اساسا یک بتل رویال اول شخص است؛ یعنی اگر بازی های دیگر این سبک را بازی کرده باشید، با ساختار بازی آشنا هستید.

حدود 60 بازی کننده، در تیم هایی سه نفره به داخل نقشه ای می پرند و به نابود کردن یکدیگر مشغول می شوند. دنیایی که Hyper Scape مقابل بازی کننده ها می گذارد، کاملا مجازی است؛ یعنی شخصیت های بازی داخل یک شبیه سازی به مبارزه با یکدیگر می پردازند. خبری از سبک و سیاق نظامی بازی هایی مثل کال آو دیوتی وارزون یا پابجی نیست و چه از نظر ظاهری و چه از نظر گیم پلی، با یک بازی شبیه به اورواچ یا ایپکس لجندز طرف هستیم.

کاملا واضح است که مکانیک های متعددی در بازی کاملا از ایپکس لجندز به قرض گرفته شده اند. از مکانیک نشانه گذاری یا همان پینگ گرفته تا قابلیت زنده کردن افراد کشته شده تیم در نقاط معین شده نقشه، یا حتی امکان استفاده از توانایی های مختلف حین بازی، بسیار یادآور ایپکس لجندز هستند. با این حال، خبری از قهرمان ها یا شخصیت های مختلف نیست، بلکه حتی توانایی ها و مهارت ها را هم در نقشه پیدا می کنید.

در Hyper Scape می توان به صورت همزمان، دو سلاح و دو توانایی را با خود به همراه داشت. توانایی ها، چیز هایی مثل پرش بلند و قابلیت درمان و چیز هایی مثل آن هستند. سلاح های بازی هم از تفنگ های کوچک گرفته تا اسنایپر ها و رگبار های بزرگ را شامل می شوند. سلاح ها و توانایی ها قابلیت ارتقا دارند و زمانی که یک سلاح یا توانایی مثل آنچه در اختیار دارید را دوباره پیدا می کنید، یک سطح به قدرت آن سلاح یا مهارت اضافه می شود.

تیزر رسمی بازی بتل رویال یوبیسافت

فرایند بازی بسیار سریع طراحی شده و جهش کردن در محیط، مثل اکشن های اول شخص قدیمی، اهمیت زیادی در بازی دارد؛ مخصوصا که نقشه اصلی بازی پر از ساختمان های بسیار بلند است. مهارت ها به نسبت سریع شارژ می شوند و شخصیت ها هم سرعت حرکتی بسیار بالایی دارند. در مقابل، کشتن دشمنان چندان هم راحت نیست و گلوله های زیای باید روی هر شخص خالی کنید تا او از پای در بیاید.

سبک و سیاق هنری بازی، در مقایسه با آنچه رقبا ارایه می دهند، حسابی جای پیشرفت دارد؛ طوری که با یک نگاه به Hyper Scape می توانید متوجه شوید که احتمالا ساخت و عرضه هر چه سریعتر یک بازی بتل رویال، از کیفیت کلی آن، برای یوبی سافت بسیار مهم تر بوده است. البته که یوبی سافت می گوید دو سالی است در استودیوی مونترال خود روی Hyper Scape کار کرده اند.

به راحتی می توانیم بگوییم که در حال حاضر بازی های بتل رویال بزرگتر، زیباتر و معینا بهتری از Hyper Scape وجود دارند و همگی هم اساسا رایگان هستند؛ طوری که جذب بازی کننده ها به این بازی جدید چالش بزرگی را برای یوبی سافت رقم خواهد زد. با این حال، یوبی سافت هدف دارد تا با کمک توییچ، حجم زیادی از بازی کننده ها را به سمت Hyper Scape روانه کند.

یکی دو مکانیک در Hyper Scape با همکاری توییچ و معینا برای بیننده های بازی طراحی شده اند. بیننده هایی که روی توییچ مشغول تماشای بازی هستند، هر از گاهی با یک رای گیری روبرو می شوند. این رای گیری ها، روی اتفاقات داخل بازی تاثیر می گذارند. مثلا بیننده ها می توانند انتخاب کنند که اتفاق بعدی در بازی، افتادن آیتم به داخل نقشه باشد، یا خاموش شدن جاذبه برای مدتی کوتاه.

همین حالا هم که تنها یک روز از عرضه این بازی می گذرد، بازی بیننده های زیادی روی توییچ دارد. البته که مثل حرکتی که شرکت Riot Games با بازی Valorant انجام داده بود، بینندگان Hyper Scape هم این شانس را دارند تا با تماشا کردن این بازی روی توییچ، به نسخه آزمایشی دعوت شوند. تعداد بازی کننده های Valorant پس از عرضه رسمی افت شدیدی کرد، ولی هنوز هم بازی کننده های کمی ندارد و تصور می کنیم برنامه های یوبی سافت برای Hyper Scape هم تازه شروع شده باشند.

بازی Hyper Scape برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و کامپیوتر در دست ساخت است. همانطور که گفتیم، نسخه کامپیوتر به صورت آزمایشی عرضه شده است و با تماشای بازی روی توییچ، ممکن است به این نسخه آزمایشی راه پیدا کنید. زمان معینی برای عرضه نسخه های نهایی Hyper Scape در نظر گرفته نشده است.

منبع: دیجی کالا

منبع: فرارو

به "رونمایی از بازی بتل رویال یوبیسافت مخصوص پلی استیشن و کامپیوتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از بازی بتل رویال یوبیسافت مخصوص پلی استیشن و کامپیوتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید