زیباترین خیابان های دنیا را بشناسید

به گزارش وبلاگ بهسا، به نقل از العربی؛ برخی از خیابان ها در کشور های مختلف هستند که هنگام بازدید از آن ها احساس شگفتی و آرامش زیادی به افراد می دهند. جزئیات رنگ، شکل و شمایل و تزئینات خیابان، چه دست ساخته انسان باشند و چه طبیعی زیبایی های بسیاری را به وجود می آورند و همین زیبایی ها این خیابان ها را به مقصدی برای گردشگران تبدیل نموده و آن ها منتظرند تا همه گیری کرونا به سرانجام برسد تا بتوانند دوباره در این خیابان ها قدم بزنند.

زیباترین خیابان های دنیا را بشناسید

در ادامه فهرستی از زیباترین خیابان های دنیا به همراه تصاویر آن ها آورده شده:

خیابان جینلی، چنگدو، چین

تاریخچه این خیابان به حدود 1800 سال پیش برمی گردد و همین موضوع این خیابان را به یکی از قدیمی ترین خیابان ها در استان سیچوان تبدیل نموده است. خانه ها و مغازه های چوبی در اینجا به سبک سلسله چینگ ساخته شده که با فانوس های قرمز و بنر های سنتی تزئین شده اند و بزرگترین جاذبه گردشگری چنگدو را به وجود آورده اند.

خیابان لومبارد، سانفرانسیسکو

این خیابان به یکی از شلوغ ترین جاذبه های سانفرانسیسکو مشهور است. به دلیل پراکندگی متمایز و پوشش گیاهی زیبا، گردشگران برای عکاسی و انتشار آن در شبکه های اجتماعی به این خیابان می فرایند.

خیابان کامینیتو، لا بوکا، بوینس آیرس، آرژانتین

خوش رنگ ترین خیابان دنیا در منطقه بوینس آیرس قرار داد. قبل از اینکه هنرمند محلی، بنیتو کوینکیلا مارتین، نوسازی این منطقه را شروع کند، در دهه 1950 و بعد از بسته شدن راه آهنی که از این منطقه عبور می کرد، این منطقه شرایط نامناسبی داشت.

پیاده روی فلسفه، کیوتو، ژاپن

راستا فلسفه زیباترین خیابان ژاپن است و به لطف وجود کانال بین Ginkaku-ji و Nanzen-ji و درختان گیلاس این راستا زیبایی دو چندانی پیدا نموده است. این خیابان در فصل شکوفه گیلاس که از اوایل آوریل شروع شده و حدود دو هفته ادامه دارد، یکی از زیباترین خیابان های دنیا می گردد. این پیاده رو به نام نیشیدا کیتارو، فیلسوفی که روزانه در این راستا مدیتیشن می کرد، نامگذاری شده است.

خیابان چتری، آگیدا، پرتغال

در سال 2011، به لطف پروژه سایبان آسمان، بخشی از پروژه جشنواره Agitagueda که هر ساله در ماه های جولای، آگوست و سپتامبر برگزار می گردد، چهار خیابان اصلی Agitagueda به یک بهشت رنگارنگ تبدیل و با چتر های چوبی تزئین شدند.

خیابان Hoosier Lane، ملبورن، استرالیا

ملبورن به عنوان یکی از پایتخت های هنر خیابانی شهرت دنیای پیدا نموده است. خیابان هایی که دیوار های آن با نقاشی های دیواری از سراسر دنیا پوشانده شده است.

جاده The Dark Hedges، شهرستان آنتریم، ایرلند شمالی

جاده ای از درختان راش بالغ مدت هاست که یکی از مهمترین جاذبه های دیدنی در ایرلند شمالی است. درختان این جاده در قرن هجدهم کاشته شدند، اما اینستاگرام و بازی تاج و تخت آن را به یکی از مشهورترین راستا های پیاده روی در دنیا تبدیل نموده اند.

شهر باستانی میکونوس، یونان

این شهر یک جاذبه برای گردشگران است. بازدیدنمایندگان هنگام قدم زدن در خیابان های این شهر احساس آرامش روانی می نماید. کوچه ها، مغازه ها و خانه ها به رنگ سفید پوشیده شده اند و کرکره ها و در ها نیز قرمز، آبی و زرد هستند که زیبایی خیابان را دوچندان کردند.

خیابان هرستراسه، بن، آلمان

این خیابان در اوایل بهار به رنگ صورتی در می آید. درختان این خیابان از ژاپن وارد و در دهه 1980 کاشته شدند و به شهفرایندان و گردشگران اروپایی تجربه دیدن ساکورا بدون احتیاج به سفر به ژاپن را می دهند.

خیابان Chefchaouen، مراکش

این خیابان ها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به جواهر آبی لقب گرفته اند و مردم برای بازدید و قدم زدن در این مناطق به مراکش سفر می نمایند.

باشگاه وبلاگ بهسا

منبع: گردشبان

به "زیباترین خیابان های دنیا را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین خیابان های دنیا را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید