ساخت ابرخازن 500 فاراد برای نخستین بار در کشور

به گزارش وبلاگ بهسا، خبرگزاری خبرنگاران- طرح تحقیقاتی مطالعه، امکان سنجی، طراحی و ساخت یک نمونه ابرخازن 500 فاراد، برای نخستین بار میان شرکت مادر تخصصی ساتکاب و دانشگاه شهید بهشتی به امضا رسید.

ساخت ابرخازن 500 فاراد برای نخستین بار در کشور

به گزارش وبلاگ بهسا، آقای علی اکبر رجلی نوده، با بیان اینکه این محصول برای نخستین بار در کشور تولید خواهد شد، گفت: ابرخازن مذکور پیش از این به عنوان یک محصول وارداتی در بخش های مورد نیاز، به کار گرفته می شد، اما خوشبختانه با اجرای این طرح تحقیقاتی، به زودی شاهد بومی سازی و تولید داخل آن خواهیم بود.

مدیرکل دفتر حمایت از ساخت داخل و توسعه صادرات شرکت ساتکاب با اشاره به توان و ظرفیت داخل برای خودکفایی در صنعت آب و برق و همچنین سرعت فعالیت شرکت های دانش بنیان در صنعت آب و برق با وجود شیوع ویروس کرونا در کشور، افزود: فعالیت واحد های تحقیقاتی - پژوهشی فعال در صنعت آب و برق باوجود گستردگی ویروس کووید 19 و تحریم، بسیاری از کمبود ها در حوزه های مختلف صنعت برق، آب و آبفا، با استفاده از ظرفیت های دانشی موجود در کشور، تامین و پشتیبانی می شود.

وی امضای توافقنامه اجرای طرح تحقیقاتی مطالعه، امکان سنجی، طراحی و ساخت یک نمونه ابرخازن 500 فاراد بین شرکت مادر تخصصی ساتکاب و دانشگاه شهید بهشتی را از جمله طرح هایی دانست که در راستای حمایت از توانمندی های شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی با حمایت ساتکاب و با هدف حمایت از ساخت داخل و دانش بنیان ها صورت می گیرد.

رجلی ضمن اشاره به اینکه این طرح پژوهشی در نوع خود به دلیل ساخت نمونه و نصب آن در صنعت، منحصر به فرد است یادآور شد: قرار است محصول این طرح پژوهشی در صنعت خودروی برقی و خطوط مترو جهت کاهش اغتشاشات خطوط تامین برق و بازیافت انرژی در زمان ترمز کردن مترو، در ایستگاه ها مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرکل دفتر حمایت از ساخت داخل و توسعه صادرات شرکت مادر تخصصی ساخت و تهیه کالا های آب و برق (ساتکاب) ساتکاب ادامه داد: این طرح فعلاً در مرحله آزمایشگاهی و در حال تبدیل به عملیاتی شدن است.

به گفته رجلی، طرح مذکور پس از اجرای پایلوت، تا تابستان سال جاری به مرحله عملیاتی شدن خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری آریا

به "ساخت ابرخازن 500 فاراد برای نخستین بار در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت ابرخازن 500 فاراد برای نخستین بار در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید