سبک سفر در دوران کرونا باید تغییر کند

به گزارش وبلاگ بهسا، هرچند فرایند افزایشی سفر به استان های شمالی در این هفته نیز ادامه داشت اما رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران می گوید بیشتر از فرهنگ سازی برای منع سفر در ایام کرونایی باید شیوه زندگی مان را تغییر داده و رعایت پروتکل ها را نهادینه کنیم.

سبک سفر در دوران کرونا باید تغییر کند

سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به ایران می گوید: قبل از سفرهای خرداد ماه و قبل از بازگشایی ها، فرایند روبه کاهشی در خصوص ابتلا به کرونا در استان حاکم شده بود به گونه ای که هربیمار 7 /. نفر را بیمار می کرد و شاخص R در مازندران به زیر یک رسیده بود اما در حال حاضر این شاخص به یک رسیده است البته ما شاهد یک ثبات نسبی در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به اینکه مازندران چند نوع مسافردارد اضافه نمود: ویلاداران به طور نسبی پروتکل ها را رعایت می کنند ولی مسافران بومی ما که به دیدار خانواده می آیند یا مسافران عادی متأسفانه با تردد بدون ماسک در سواحل و خیابان ها ما را نگران کرده اند.

وی تأکید کرد: اگر مسافران و خود مردم اقدام به زدن ماسک کنند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند درصد بالایی از مسائل حل می شود پس ما باید شیوه زندگی مان را تغییر دهیم.

در همین حال ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم در گفت وگو با ایران با اشاره به ادامه فرایند ورود مسافر به گیلان گفت: ما فعلاً فرایند ثابتی در خصوص بیماری کرونا داریم. وی اضافه نمود: با وجود هشدارهای مکرر مسافران با هر تعطیلی دل به جاده می زنند و متأسفانه هم مردم و هم مسافران نسبت به کرونا بی تفاوت شده اند و ادامه این فرایند می تواند شرایط گیلان را به ماه های اسفند و فروردین بازگرداند.

منبع: چمدان

به "سبک سفر در دوران کرونا باید تغییر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبک سفر در دوران کرونا باید تغییر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید