سرمربی پرسپولیس گران ترین مربی تاریخ ایران؟

به گزارش وبلاگ بهسا، خبرنگاران: یحیی گل محمدی تا سال 1402 سرمربی پرسپولیس است؛ او که تا انتها فصل بیست و یکم با سرخ های تهرانی قرار داشت روز گذشته با اقدام جالب مسئولان باشگاه، دو فصل دیگر این قرارداد را تمدید کرد تا همچنان مرد اول نیمکت پرسپولیس باقی بماند.

سرمربی پرسپولیس گران ترین مربی تاریخ ایران؟

به گزارش وبلاگ بهسا، در بازار فوتبال ایران و با توجه به نرخ هایی که بازیکنان و مربیان به باشگاه ها پیشنهاد می دهند دیگر بازیکن و مربی ارزانی یافت نمی گردد؛ حداقل در خصوص 95 درصد افرادی که در لیگ برتر ایران حضور دارند این موضوع صدق می نماید. در این میان وقتی پای چند باشگاه از جمله استقلال، پرسپولیس و سپاهان هم به میان بیاید، شرایط متفاوت تر می گردد و رقم ها خود به خود بالاتر می فرایند.

حالا در چنین فضایی قرارداد یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس دو سال دیگر تمدید شده تا از همین حالا شایعات مربوط به عدد و رقم قرارداد نو او در رسانه ها مطرح گردد. واقعیت این است که یحیی گل محمدی با توجه به موفقیت هایی که از سال 1398 تا کنون برای پرسپولیس به ارمغان آورده مربی چندان ارزانی نیست. از این گذشته او در همین مدت چند پیشنهاد خوب اقتصادی از یکی دو تیم لیگ رجحان داشته که ادعا شده است رقمش اصلا قابل مقایسه با رقمی که پرسپولیس به این مربی می دهد نیست.

البته این به آن معنی نیست که قرارداد یحیی گل محمدی با پرسپولیس قرارداد ارزانی است، چون حتی اگر رقم پایه این قرارداد در این آشفته بازار چندان هوش از سر طرفداران نبرد، با آپشن های خوب اقتصادی، رقمش به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا می نماید. البته که این آپشن ها حکم برد - برد را برای دو طرف دارد؛ پرسپولیس به قهرمانی می رسد و یحیی گل محمدی به پول. با این حال به نظر می رسد حتی اگر همان روال سابق که دست کم 20 درصد به قرارداد بازیکنان و مربیان در هر فصل اضافه می گردد، در خصوص قرارداد نو یحیی گل محمدی رعایت شده باشد، با توجه به آپشن هایی که در این قرارداد 2 ساله گنجانده شده، یحیی تبدیل به گران قیمت ترین مربی ایران می گردد و گوی سبقت را از امیر قلعه نویی که چندین سال این عنوان را در اختیار داشت می رباید. با توجه به رقم پرداختی بی سابقه در فوتبال ایران، چه گل محمدی و چه قلعه نویی، هرکدام صدرنشین این رده بندی باشند، رکورد تاریخ فوتبال ایران را در این عرصه خواهند شکست.

منبع: فرارو

به "سرمربی پرسپولیس گران ترین مربی تاریخ ایران؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی پرسپولیس گران ترین مربی تاریخ ایران؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید