سنگین ترین صف های خرید و فروش سهام در پنجم تیرماه

به گزارش وبلاگ بهسا، بازار امروز با افزایش تقاضا در نماد های عظیم شروع به کار کرد.

سنگین ترین صف های خرید و فروش سهام در پنجم تیرماه

به گزارش خبرنگار ،امروز شنبه (پنجم تیر ماه) بازار متعادل با گرایش مثبت آغاز به کار نموده است.

افزایش تقاضا از همان لحظات اولیه در شستا هویدا بود. هم اکنون نماد مذکور با پیشروی بیش از 4.5 درصدی قیمت، برای تشکیل صف خرید خیز برداشته است.

در جریان فرایند متعادل گروه بانک، نماد وتجارت مماس بر صفر معاملاتی در قیمت 255 تومان نوسان می نماید. وبصادر با پیشروی بالغ بر 1 درصدی در قیمت 226 تومان نبض مثبت می زند. وبملت در مدار مثبت و در محدوده 417 تومان دنبال می گردد. وپارس رشد بیش از 1 درصدی قیمت را تجربه می نماید.

شاخص کل بورس تهران در آغاز معاملات امروز با رشد هشت هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 221هزار واحد نهاده شده است.

نمادهای شستا، فولاد و تاپیکو بیش ترین تأثیر مثبت و نمادهای خودرو، پترول و خساپا بیشترین اثر منفی را بر فرایند حرکت شاخص گذاشته اند.

شستا به صف خرید رسید.

رنگ سبز در تابلو معاملات فلزات اساسی چشمگیر تر است. فولاد با پیشروی نزدیک به 2 درصدی قیمت در محدوده 1076 تومان دنبال می گردد. فملی مماس بر صفر معاملاتی با نوسانات مثبت درحال معامله است. ذوب پرتقاضا در مدار مثبت 3.1 درصدی داد و ستد می گردد.

فاسمین، کاوه، فسرب و فخوز از دیگر نمادهای پرتقاضای گروه اند که سبز پوش در حرکت اند.

در ساعت 9 و 30دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد 12هزار و 458واحدی (1درصد) در ارتفاع یک میلیون و 225هزار واحد نهاده شد و شاخص کل هم وزن با رشد 0.5درصدی روبرو شد.

آخرین قیمت 122نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن ها افزایش یافته و 111نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده اند.

نمادهای ومدیر، شستا، خودرو، فملی، شپنا، خساپا و فولاد در گروه پرتراکنش ترین های بورس و نمادهای لطیف، ذوب، رافزا، چخزر، کزغال، ریشمک و کرمان در گروه پرتراکنش ترین های فرابورس نهاده شدند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس هم در مجموع به حدود هزار و 415میلیارد تومان رسید. حقیقی ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود 75میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند.

صف های خرید حدود هزار و 35میلیارد تومان و ارزش کل صف های فروش دو هزار و 360میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به هزار و 325میلیارد تومان می رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش تپکو، خزر و سنیر به چشم می خورد به طوری که فقط برای سهام فراوری تجهیزات سنگین هپکو بیش از 135میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا هم در صفوف خرید لطیف، ومدیر و برکت در نوبت انتظار است.

ارزش 10صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع 860میلیارد تومان (83درصد کل) و 10صف فروش برتر 635میلیارد تومان (27درصد کل) می گردد، بعلاوه حجم صف های خرید در 15نماد و حجم صف های فروش در 69نماد بیش از 10میلیارد تومان بوده است؛ لازم به ذکر است حجم صف محصولات کاغذی لطیف (لطیف) به 33.3درصد کل تعداد سهام آن می رسد.

انبوه سازی، املاک و مستغلات کم اقبال ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش 425میلیارد تومان است و پس از آن گروه ماشین آلات و تجهیزات قرار گرفته است که برآیند سفارشات فروش آن 180میلیارد تومان می گردد. بعلاوه در طرف دیگر معاملات محصولات کاغذی با تقاضای 230میلیارد تومانی همراه شد.

حدود 33درصد از سه هزار و 390میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش نهاده شده اند. در مجموع هزار و 395میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف ها به آن 243درصد است و با فرض معامله کامل صف ها ارزش معاملات به چهار هزار و 785میلیارد تومان خواهد رسید.

وآیند به صف خرید رسید.

با گذشت تنها یکساعت از آغاز معاملات شاهد رشد بیش از 17 هزار واحدی شاخص کل و نهاده شدن این نماگر بورسی در سطح 1 میلیون و 230 هزار واحد هستیم. افزایش بالغ بر 2900 واحدی شاخص هموزن هم جالب توجه است.

اخابر به گردونه معاملات بازگشت، هم اکنون با رشد بیش از 13 درصدی در قیمت 826 تومان دنبال می گردد.

رنج کشی مثبت در پالایشی ها را در این دقایق شاهد هستیم. شتران و شپنا در سقف قیمت روزانه تشکیل صف خرید دادند. شبریز در مدار مثبت 3.2 درصدی در حرکت است.

در ساعت 10:30 شپنا صف خرید شد.وتوصا در قیمت 8520 ریال به صف خرید نشست.

رشد 20هزار و 728واحدی شاخص کل (1.7درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و 233هزار واحدی قرار داد.

شاخص هم وزن بیش از یک درصد رشد کرد.

ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از 6هزار و 360میلیارد تومان رسید.

حدود 335میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی

رشد بیش از سه درصد 170نماد و افت بیش از سه درصد 168نماد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سنگین ترین صف های خرید و فروش سهام در پنجم تیرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگین ترین صف های خرید و فروش سهام در پنجم تیرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید