سگ رباتیک از شهر تاریخی محافظت می نماید

به گزارش وبلاگ بهسا به نقل از دیلی میل، این ربات ها که به عنوان محافظ عمل می نمایند، شب هنگام یا زمانیکه سایت برای بازدید عموم تعطیل است، در آن گشت زنی می نمایند و پخش زنده ویدئویی برای کارمندان انسانی خارج از سایت فراهم می نمایند.

سگ رباتیک از شهر تاریخی محافظت می نماید

یکی از وظایف اسپات، آنالیز تونل هایی است که حفاران غیرقانونی آثار باستانی حفر می نمایند و به اشکالات ساختاری منجر می گردد. از آن مهم تر این تونل ها خطرناک هستند و بسیار باریکتر از آن هستند که مسئولان بتوانند به طور ایمن به آنها دسترسی یابند.

ربات مذکور در شرکت بوستون دینامیک ساخته شده و با استفاده از دوربین ها و حسگرهای مختلف بازخوردی دقیق از سازه های پمپی فراهم می نماید. اسپات حتی می تواند کوچک ترین فضاها را نیز آنالیز کند و داده هایی از سازه هایی ثبت و جمع آوری کند که دسترسی به آنها سخت است. بعلاوه این اطلاعات برای رفع کردن چالش های سازه ای و تامین ایمنی، کارآمد هستند.

پمپی شهری تایخ است که زیر خاکسترهای آتشفشانی مدفون شده بوده است. امروز به جامانده این شهر در مساحتی 440 هزار مترمربع قابل بازدید است. هرچند سازه های به جامانده به دلایل نیروهای طبیعی و فعالیت های انسانی در معرض فرسایش قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سگ رباتیک از شهر تاریخی محافظت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ رباتیک از شهر تاریخی محافظت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید