شکار پیرترین شیر دنیا به وسیله یک عکاس

به گزارش وبلاگ بهسا، پیرترین شیر آزاد دنیا با 14 سال سن در کنیا زندگی می نماید.

شکار پیرترین شیر دنیا به وسیله یک عکاس

به گزارش فارس، لیتون لام عکاس 33 ساله حیات وحش اخیراً در کنیا پیروز به ثبت تصاویری از مورانی به عنوان پیرترین شیر دنیا شده است. این شیر نر 14 ساله در یک ذخیره گاه ملی در آفریقا زندگی می نماید.

لام مجموعه ای از عکس های باشکوه از مورانی را در حال استراحت در منطقه حفاظت شده مارا ثبت نموده است. این منطقه به خاطر جمعیت های شیر، پلنگ و یوزپلنگ هایش معروفیت دنیای دارد؛ بعلاوه میزبان مهاجرت بزرگ گربه سانان از تانزانیا به کنیا است.

مورانی پس از درگذشت رکورددار قبلی، برادرش صورت زخمی، در اوایل سال 2021 عنوان پیرترین شیر را به خود اختصاص داد.

لام می گوید: فقط با نگاه کردن به چهره مورانی می توان فهمید که این شیرنر رخداد های زیادی را پشت سر گذاشته است. او از یک رهبر جوان مغرور و یک پادشاه، به یک پیرمرد بازنشسته تبدیل شد که هنوز برای بقا می جنگد.

این عکاس معتقد است: مورانی یک نر تنها است که به وسیله نر های جوان تر و قوی تر از گروه رانده شده که در شیر ها یک فرایند طبیعی است، زیرا قوی ترین نر ها کنترل را به دست می گیرند.

گرفتن یک عکس واضح از مورانی پس از یافتن موقعیت او سخت نیست، زیرا میزان فعالیت بدنی او در این سن بسیار پایین است.

به طور کلی، شیر های نر بالغ ذاتاً تنبل هستند و تا 20 ساعت در روز می خوابند! لام می گوید: ما مورانی را صبح دیدیم، سپس در سرانجام روز برگشتیم و او را در فاصله 5 متری از جایی که پیش تر بود، پیدایش کردیم! حتی زمانی که او بلند می گردد و می نشیند، این یک فرایند نسبتاً کند است.

منبع: فرارو

به "شکار پیرترین شیر دنیا به وسیله یک عکاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکار پیرترین شیر دنیا به وسیله یک عکاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید