شیشه های دورریختنی که دکور خانه ها می شوند

به گزارش وبلاگ بهسا، راحت بودن و ساده بودن این کار، باعث می گردد همه جذب آن شوند و گزینه مناسبی برای هدیه دادن به دیگران است. برخی اوقات کارهای هنری بسیار پیچیده می شوند و هر کسی از عهده آن برنخواهد آمد. این کار آنقدر ساده است که می توانیم تضمین کنیم هرکسی از عهده آن برخواهد آمد.

شیشه های دورریختنی که دکور خانه ها می شوند

ما دوست داریم به خانه خود رنگ تنوع بدهیم و در عین حال زیاد هم به خرج نیفتیم. شیشه های مربا و ترشی را قدیم ترها می شستند. داخل آن مربای خانگی درست می کردند، ترشی جا می انداختند و از چای و شکر تا حبوبات نگهداری می کردند. حتی هنوز در یخچال خانه های بزرگ ترها بطری های نوشابه ای که حبوبات را در آن ریخته اند پیدا می گردد. زیباتر کردن این شیشه ها به آن ها ظاهری مرتب و آراسته می دهد که خانه را چشم نوازتر می نماید. حالا که خرج و برج این روزها سر به فلک می زند و جیب ما به جیب دیگرمان طعنه می زند، این طور کارها ارزش پیدا نموده و ما که دنبال زیباتر کردن خانه خود هستیم را راضی نموده است. حالا باید کمی مهارت را هم چاشنی این علاقه بکنیم تا نتیجه طوری گردد که هیچ شباهتی به شیشه مربا و ترشی ندارد. راحت بودن و ساده بودن این کار، باعث می گردد همه جذب آن شوند و گزینه مناسبی برای هدیه دادن به دیگران است. برخی اوقات کارهای هنری بسیار پیچیده می شوند و هر کسی از عهده آن برنخواهد آمد. این کار اما تضمینی است برای آن دسته از افرادی که شاید خودشان را تا امروز هنرمند نمی دانستند. این کار آنقدر ساده است که می توانیم تضمین کنیم هرکسی از عهده آن برخواهد آمد.

از همه شیشه های دور ریختنی استفاده کنیم

شیشه مورد نظر ما می تواند شیشه مربا و ترشی باشد و یا می تواند شیشه آبمیوه یا شکلات صبحانه باشد. هر شیشه و حتی پلاستیکی با این روش رنگ می گردد و در دل خانه ما از وسیله ای دور ریختنی تبدیل از طریق ای دکوری یا مصرفی می گردد.

هر رنگ و طرحی که دوست دارید انتخاب کنیم

برای این کار محدودیتی برای خودمان ایجاد نکنیم. با توجه به رنگ آمیزی اتاق، آشپزخانه و هر محلی از خانه که قصد داریم از شیشه استفاده کنیم، طرح راه راه یا نقطه نقطه! طرح شابلون قلب یا برگ، فرقی نمی نماید. مهم خلاقیت و هارمونی لوازم با یکدیگر است. گاهی اوقات از رنگ های جیغ متضاد استفاده می کنیم تا ترکیب رنگ های تند از هر طیفی را نمایش دهیم.

لوازمی که برای این کار احتیاج داریم:

1. یک یا دو قلمو

2. رنگ اکریلیک یا مولتی سرفس

3. شیشه دور ریختنی

بهتر است از چیز دور ریختنی دیگری به عنوان پالت رنگ استفاده کنیم که برای ترکیب رنگ ها دچار مشکل نشویم. تعداد قلمو به طرح ما بستگی دارد. اگر طرحی که می خواهید روی کار بکشیم احتیاج به قلمو ظریف داشته باشد، بهتر است از قبل فکرش را بکنیم تا دچار مشکل نشویم. یک یا دو قلمو برای ما کافی است.

در این زمینه بخوانید:

در انجام کارهای روزمره فراموش کارید؟ این مطلب را بخوانید

چقدر با سواد هستید؟ جدیدترین معیارهای سواد را بخوانید!

فوت و فن نهایی

· شیشه تمیز و بدون گرد و خاک باشد.

· رنگ خود را آماده کنیم و با قلموی مویی یا قلموی ابری شیشه را رنگ کنیم.

· برای اینکه رد قلمو روی شیشه نماند، سعی کنیم به یک جهت رنگ کنیم و از قلموی نرم استفاده کنیم.

· برای نتیجه یکنواخت و زیبا، سه بار سطح مورد نظرممان را رنگ کنیم.

· اگر از اکریلیک استفاده کنیم به دلیل اینکه محلول در آب است از اول نمی توانیم به آن آب بزنیم اما پس از تقریبا یک ماه رنگ آن ثابت می َگردد.

· رنگ مولتی سرفس از ابتدا ضدآب می باشد.

· شاید بد نباشد اولین بار از اکریلیک استفاده کنیم تا در صورت احتیاج آن را بشوییم و دوباره رنگ کنیم.

· رنگ های اکریلیک در ابعاد بزرگ تر به صرفه هستند و از مغازه های رنگ فروشی بزرگ و کوچک آن را می توانیم تهیه کنیم.

· اگر به پتینه علاقه داشته باشیم و شیشه برجستگی هایی داشته باشد، با سمباده کمی روی برجستگی های شیشه بکشیم تا حالتی آنتیک به کار بدهد.

و در آخر: از نتیجه نقاشی خود لذت ببرید.

منبع: ایرنا زندگی

به "شیشه های دورریختنی که دکور خانه ها می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیشه های دورریختنی که دکور خانه ها می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید