طراحی یک کشتی تفریحی که پرواز هم می نماید!

به گزارش وبلاگ بهسا، یک شرکت ایتالیایی از طرح مفهومی جدیدترین کشتی تفریحی لوکس(yacht) خود رونمایی نموده است که به گونه ای طراحی شده که می تواند پرواز نیز بکند!

طراحی یک کشتی تفریحی که پرواز هم می نماید!

به گزارش وبلاگ بهسا و به نقل از دیلی میل، تصاویری مفهومی از این کشتی تفریحی عجیب که ایر یات(Air Yacht) نام دارد به وسیله استودیوی طراحی لازارینی(Lazzarini Design Studio) مستقر در رم منتشر شده است.

سرعت این کشتی ساخته شده از فیبر کربن خشک، به لطف چهار پیشران برقی که با انرژی خورشیدی کار می نماید و دو مخزن هوای پر از هلیوم، به 60 گره(111 کیلومتر بر ساعت) می رسد و به آن امکان پرواز در آسمان و حرکت در آب را می دهد.

از آنجا که دو مخزن هوا ایر یات با گازی سبک تر از هوا یعنی هلیوم پر شده است، این کشتی می تواند در هوا شناور بماند. معین نیست که هزینه ساخت این کشتی پرنده چقدر خواهد بود، اگرچه که شرکت سازنده آن می گوید که این کشتی با در نظر گرفتن مالکین خصوصی طراحی شده است همان کسانی که چند صد میلیون پوند برای خرج کردن دارند.

طول کلی سازه فیبر کربن خشک آن حدود 150 متر است و عرض آن 80 متر است. این در حالی است که عرشه مرکزی 79 متر طول و 10 متر عرض دارد.

دو مخزن هوای ایریات حاوی 400 هزار متر مکعب هلیوم فشرده است و به وسیله هشت ملخ متقابل دوار حرکت می نمایند. هر کدام از این موتورها انرژی خود را از باتری های بسیار سبک و صفحات خورشیدی دریافت می نماید. ملخ های متقابل دوار به یک یا چند زوج ملخ می گویند که در دو طرف هواپیما و در روی دو بال هواپیما نصب می شوند. این زوج پروانه در خلاف جهت همدیگر دوران می نمایند تا نیروی حاصل از انحراف (yaw) همدیگر را خنثی نمایند.

به گفته شرکت لازارینی، این هواپیما می تواند با سرعت حداکثر 60 گره برای مدت بیش از 48 ساعت به پرواز در بیاید.

این شرکت در صفحه اینستاگرام خود نوشت که هدف از ساخت ایر یات حمل و نقل عمومی یا فعالیت های توریستی نیست و برای استفاده شخصی طراحی شده است.

اطراف مخزن های هلیوم، سالن ها و سوئیت های خصوصی دارای تخت خواب و سرویس بهداشتی وجود دارد تا مسافران بتوانند در طول سفرهای طولانی چند روزه از آن ها استفاده نمایند. در هر سمت پنج سوئیت برای مسافران فراهم است که منظره شگفت انگیزی دارد.

یک سکوی بدون پنجره نیز در هر سمت این مخازن وجود دارد که امکان تماشای برخورد آب به کشتی را زمانی که روی آب در حرکت است فراهم می نماید و زمانی که این کشتی در هوا و در ارتفاع 1.5 کیلومتری است نیز مسافران می توانند از هوای تازه لذت ببرند.

هر دوی این مخازن هوا به یک راهرو مرکزی متصل می شوند که مسافران می توانند در میان آن تردد نمایند. این مکان فضایی مشترک است که می توان در آن استراحت کرد و غذا خورد و بعلاوه دارای استخر، سالن پذیرایی و یک اتاق نشیمن بزرگ است.

در بخش پایینی هر مخزن بخشی موسوم به inflatable basements واقع شده است که هنگام نزدیک شدن به آب با هوا پر می گردد و امکان شناور شدن را فراهم می نماید.

به گفته شرکت لازارینی: این کشتی می تواند به آرامی با سرعت پنج گره(9.26 کیلومتر بر ساعت) در آب حرکت کند.

این شرکت طرح مفهومی مجلل این کشتی را بدون ساختن آن منتشر نموده است بنابراین این احتمال وجود دارد که تبدیل کردن ایر یات به واقعیت بسیار هزینه بر و غیرممکن باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طراحی یک کشتی تفریحی که پرواز هم می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی یک کشتی تفریحی که پرواز هم می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید