ظرفیت قابل توجه فولاد سبا برای فراوری گریدهای نو

به گزارش وبلاگ بهسا، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه به همراه جمعی از معاونین و مدیران این شرکت از مجتمع فولاد سبا بازدید کرد.

ظرفیت قابل توجه فولاد سبا برای فراوری گریدهای نو

به گزارش وبلاگ بهسا، محمدیاسر طیب نیا به پاس قدردانی از کوشش های شبانه روزی کارکنان مجتمع فولاد سبا در ایام نوروز و ثبت رکورد فراوری و دستیابی به امکان فراوری محصولات ویژه در ملاقات با کارکنان این مجموعه اظهار کرد: رکوردزنی این مجموعه قابل تقدیر و نشانگر عزم کارکنان برای رسیدن به اهداف گروه فولاد مبارکه است اما به این مقدار هم نباید قانع شویم و باید درصدد رکوردزنی های بیشتری باشیم.

وی در ادامه پس از بازدید از فرایند اجرای پروژه VOD-V.D مجتمع فولاد سبا اضافه نمود: برای ارتقای رضایت مشتریان و ایجاد تنوع در سبد محصولات نیازمند ورود به چنین پروژه هایی هستیم که امیدوارم موانع اجرای هرچه سریع تر این پروژه نیز برداشته گردد تا در موعد مقرر به بهره برداری برسد چراکه ظرفیت فولاد سبا برای فراوری گریدهای تازه قابل توجه است

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در ادامه بازدید از مجتمع فولاد سبا با تأکید بر ضرورت حفظ و ارتقای کیفیت سنگ آهن اظهار داشت: همکاری با شرکت های دانش بنیان در این زمینه علی رغم جلوگیری از خروج ارز، منجر به کاهش هزینه فراوری و اشتغال آفرینی در استان، منطقه و کشور خواهد شد.

هدف گذاری فولاد سبا برای فراوری بیش از 124 هزار تن آهن اسفنجی در فروردین

محمود محمدی فشارکی مدیر مجتمع فولاد سبا در این بازدید اظهار کرد: برنامه فراوری آهن اسفنجی در این مجتمع تا انتها فروردین بیش از 124 هزار تن است که کوشش می گردد با اجرای طرح های بهره وری این مقدار به بیش از 132 هزار تن افزایش یابد.

وی با اشاره به رکورد روزانه فراوری 4 هزار 510 تن آهن اسفنجی در ناحیه آهن سازی مجتمع فولاد سبا در روز های آغازین قرن تازه اضافه نمود: رکورد قبلی در آذرماه سال 98 با فراوری 4 هزار و 480 تن آهن اسفنجی ثبت شده بود.

مدیر مجتمع فولاد سبا با اشاره به افزایش کیفی فراوری آهن اسفنجی در این مجموعه اظهار داشت: مقدار خلوص آهن این محصول بالای 94 درصد است که این خلوص در کاهش مصرف انرژی در فولادسازی و افزایش ذوب و کیفیت محصول نهایی بسیار مؤثر است.

وی در انتها با اشاره به فرایند راه اندازی VOD-V.D مجتمع فولاد سبا ابرازداشت: با راه اندازی این تجهیز ، سبد محصولات تکمیل شده و گریدهای تازه فراوری خواهند شد؛ فولاد الکتریکی، فولاد ورق خودرو، فولاد انتقال گاز ترش و فولاد ضد زنگ ازجمله محصولات تازهی خواهند بود که با راه اندازی این تجهیز قابل فراوری می شوند.

بهمن خلیلی، مدیر عملیات مجتمع فولاد سبا نیز در این بازدید با اشاره به رکورد روزانه در واحد آهن سازی این مجموعه بیان نمود: این رکورد در راستای تحقق شعار سال حاصل شد و نتیجه کوشش شبانه روزی کارکنان واحد شهید شهبازی مجتمع فولاد سبا بود.

وی اضافه نمود: سال جاری فراوری یک میلیون و 400 هزار تن آهن اسفنجی در واحد آهن سازی مجتمع فولاد سبا هدف گذاری شده و کیفیت فراوری این محصول در کوره های قوس الکتریکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که با همت کارکنان غیور فولاد سبا علاوه بر رکورد کمی شاهد ارتقای کیفی آهن اسفنجی هستیم.

مدیر عملیات مجتمع فولاد سبا مطرح کرد: بهره وری کوره های قوس الکتریکی متأثر از فراوری کمی و کیفی اهن اسفنجی در واحد احیا مستقیم است که نقش مهمی در کیفیت ورق فراوریی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری آریا

به "ظرفیت قابل توجه فولاد سبا برای فراوری گریدهای نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت قابل توجه فولاد سبا برای فراوری گریدهای نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید