عراق، مشاور الکاظمی: مذاکرات با واشنگتن باید شامل دستور کار اخراج آمریکایی ها باشد

به گزارش وبلاگ بهسا، مشاور نخست وزیری عراق در آستانه مذاکرات استراتژیک بغداد و واشنگتن ابراز داشت که این مذاکرات باید شامل دستور کار اخراج آمریکایی ها باشد.

عراق، مشاور الکاظمی: مذاکرات با واشنگتن باید شامل دستور کار اخراج آمریکایی ها باشد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهسا به نقل از موازین نیوز، هشام داوود مشاور نخست وزیری عراق گفت که گفتگوی استراتژیک با آمریکا باید شامل بحث درباره دستور کار خروج نیروهای بیگانه باشد.

هشام داوود تاکید نمود که بحث گفتگوی استراتژیک میان عراق و ایالات متحده موضوع پنهانی نیست و به ویژه اینکه عراق با آمریکا نیز مانند سایر کشورها روابط دارد و این روابط تنها در زمینه امنیتی و نظامی نبوده و مربوط به بحق انرژی و آموزش و فرهنگ و کشاورزی نیز هست.

وی ادامه داد که پیش از این دولت های قبلی عراق با ایالات متحده روابط نظامی داشتند؛ اما امروز دولت مصطفی الکاظمی امکانات و قدرت نظامی و امنیتی لازم برای مقابله با تهدیدات و تروریسم را دارد و دیگر نیازی به حضور این تعداد نیروی آمریکایی در کشور نیست.

مشاور نخست وزیر عراق گفت که دولت اکنون معتقد است که زمان حضور نظامیان آمریکا در خاک عراق به سر آمده تا روابط و همکاری میان دو کشور در سایر زمینه های آموزشی و مالی و... ادامه داشته باشد.

پیش از این اغلب نیروهای سیاسی عراق تاکید نموده اند که بحث اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور باید اولویت تیم عراقی در این مذاکرات باشد.

مقامات عراقی و آمریکایی در حالی امروز به وسیله ویدئوکنفرانس مذاکره می نمایند که ترکیب تیم مذاکره نماینده عراق نتوانسته رضایت گروه های مقاومت و چهره های سیاسی را در این کشور جلب کند و همچنان، اما و اگر های فراوانی درباره اینکه آمریکا میخواهد توجیهی برای ادامه حضور خود در عراق بتراشد، مطرح می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، مشاور الکاظمی: مذاکرات با واشنگتن باید شامل دستور کار اخراج آمریکایی ها باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، مشاور الکاظمی: مذاکرات با واشنگتن باید شامل دستور کار اخراج آمریکایی ها باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید