علائم کمبود تیامین

به گزارش وبلاگ بهسا، تیامین یا ویتامین B1 متعلق به گروه ویتامین های محلول در آب بوده، و وجود آن جهت انجام بسیاری از فرآیندهای حیاتی در بدن لازم است. اطلاعات بیشتری را در خصوص آثار کمبود تیامین، به وسیله این مقاله بدست آورید.

علائم کمبود تیامین

مترجم: رزیتا ملکی زاده

منبع:راسخون

تیامین یا ویتامین B1 متعلق به گروه ویتامین های محلول در آب بوده، و وجود آن جهت انجام بسیاری از فرآیندهای حیاتی در بدن لازم است. اطلاعات بیشتری را در خصوص آثار کمبود تیامین، به وسیله این مقاله بدست آورید.

نسبت به بو سختگیر نباشید

اعتقاد بر این است، تیامین که بعلاوه به اسم ویتامین B1 در نظر گرفته می گردد، چنانچه به میزان زیاد و برای مدت طولانی مصرف گردد، واکنشی شیمیایی بر روی پوست تان ایجاد می نماید که بوی عادی بدن را بوجود می آورد. خوب بایستی گفت که این دقیقا چیزی است که پشه را از راه اندازی یک جشن و مهمانی خونین بر روی شما منصرف نموده و بازمی دارد! این علت کافی است که با بوی بدن خود دوست باشید!

تیامین یا ویتامین B1 اولین ویتامین محلول در آب بوده که کشف شده است. معروف است که کمبود این ویتامین منجر به بیماری بری بری (Beriberi) می گردد که عمدتاً سیستم عصبی، قلبی و عروقی و دستگاه گوارش را تحت تأثیر قرار می دهد. وجود تیامین جهت انجام چند فرآیند بیوشیمیایی در درون بدن مان بسیار حیاتی است. فرم فعال این ویتامین، یعنی پیروفسفات تیامین، به اسم یک کوآنزیم در متابولیسم کربوهیدرات عمل می نماید. وجود آن بعلاوه جهت آزاد سازی انرژی از گلوکز و جهت شکستن چربیها لازم است. بنابراین، وجود این ویتامین جهت فراوری انرژی حیاتی است، و در عین حال، عملکرد طبیعی دستگاه گوارش، عصبی و بعلاوه دستگاه های قلبی عروقی را حفظ می نماید. با این حال، تنها گیاهان، باکتریها و قارچها توانایی سنتز تیامین را دارند. به همین علت، حیوانات و انسان ها مجبورند احتیاج خود به این ویتامین را به وسیله مواد غذایی تأمین نمایند و از این رو مصرف ناکافی مواد غذایی و بعلاوه جذب ضعیف می تواند منجر به کمبود تیامین گردد.

علائم احتمالی

بیماری بِری بِری (بوجود آمده به علت کمبود تیامین) می تواند به دو نوع ـ بربری خشک و بربری مرطوب طبقه بندی گردد. بری بری خشک بر سیستم عصبی تأثیر می گذارد، در حالی که بری بری مرطوب با مسائل قلبی و عروقی همراه است. کمبود شدید تیامین در نهایت می تواند به مغز صدمه وارد سازد. بدن انسان نه می تواند تیامین را فراوری یا سنتز کند و نه می تواند آن را برای مدت زمان طولانی ذخیره سازد. از این رو، علائم آن می تواند در عرض دو تا سه هفته از کاهش سطح آن در بدن ظاهر شوند. شایع ترین علائم آن بدخلقی، خستگی، ضعف در تمرکز، و از دست دادن حافظه را شامل می گردد. چنانچه کمبود ادامه یابد، آنگاه نوروپاتی محیطی می تواند به علت آسیب وارده به سیستم عصبی محیطی بوجود آید. علائم این بیماری شامل ضعف عضلانی (عمدتا در پاها)، از دست دادن حس و احساس سوزن سوزن شدن یا احساس سوزش در پاها می باشد.

چند نشانه دیگر کمبود ویتامین B1 عبارتند از:

زوال مغز

وخامت در عکس العمل غیرارادی

کاهش دید

اختلالات خواب

افسردگی

مسائل تنفسی

درد قفسه سینه

ضربان قلب نامنظم

فشار خون پایین

ضربان قلب سریع

تعرق مفرط

از دست دادن اشتها

یبوست

درد شکم

سوء هاضمه

آنسفالوپاتی ورنیکه (بیماری دژنراتیو التهابی مغز مرتبط با اعتیاد به الکل)

سندرم کورساکف (جنون در طول اعتیاد مزمن به الکل)

علل احتمالی

رژیم غذایی ضعیف یا فقر غذایی، سوء مصرف الکل، سوء تغذیه، استفراغ مداوم و اسهال، مسائل کلیوی و بیماری های کبدی، بعضی از شایع ترین علل کمبود این ویتامین به حساب می آیند.

بعضی شرایط خاص مانند پرکاری تیروئید، بارداری، شیردهی، و تب می توانند احتیاج به تیامین در بدن را به طور قابل توجهی افزایش داده و در نتیجه باعث کمبود آن شوند.

در بسیاری مواقع، افرادی که مجبور به دیالیز کلیه و تزریق داخل وریدی مواد مغذی هستند هم می توان مشاهده کرد که دچار این کمبود می شوند.

مصرف بیش از حد بعضی مواد غذایی و نوشیدنی هایی مانند چای، قهوه، جوش شیرین، ماهی خام و تخمیری، مخمر زنده و آجیل فوفل می تواند مانع جذب تیامین شده، و در نتیجه منجر به کمبود آن گردد.

گزینه های درمانی

کمبود خفیف تیامین را می توان با مصرف میزان کافی مواد غذایی غنی از تیامین مانند غلات سبوس دار و گوشت بدون چربی معکوس کرد.

کمبود حاد و شدید این ویتامین ممکن است تزریق داخل وریدی تیامین را احتیاج داشته باشد. پس از چند روز، هنگامی که شرایط بیمار رو به بهبودی رفت، مکمل های خوراکی ویتامین را می توان به او داد.

مؤثرترین و ماندگارترین درمان، خوردن میزان کافی از مواد غذایی غنی از تیامین می باشد. مهم ترین منابع غذایی تیامین غلات سبوس دار، حبوبات، ماهی، گوشت بدون چربی، انواع لوبیا خشک، سویا، مخمر، بلغور جو دوسر، بذر کتان، برنج قهوه ای، سیب زمینی، تخم مرغ، چاودار، مارچوبه و مرغ، و گوشت گاو را شامل می گردد.

داشتن دانش و آگاهی در خصوص کمبود این ویتامین بعلاوه به منظور تشخیص بیماری در مراحل اولیه آن حائز اهمیت است، به طوری که می توان با مصرف مقادیر کافی از تیامین آن را به سرعت معکوس ساخت. این امر می تواند از عوارض عمده مرتبط با این کمبود جلوگیری کند. در عین واحد، اجتناب از عوامل خطر ابتلا به کمبود تیامین، مانند اعتیاد به الکل، به همان مقدار جهت خنثی کردن خطرات مرتبط با آن حائز اهمیت می باشد.

سلب مسئولیت: این مقاله صرفاً جنبه ب آموزش داشته و لطفاً پیش از مصرف هرگونه مکمل ذکر شده در این مقاله با پزشک خود مشورت و توصیه های ایشان را انجام دهید.

منبع: راسخون

به "علائم کمبود تیامین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم کمبود تیامین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید