فرازهای غنی و قوی صحیفه سجادیه می تواند مفاهیم معنوی را بروز رسانی کند

به گزارش وبلاگ بهسا، خامه یار گفت: شرایط و فضای امروز و چالش های فکری و فرهنگی موجود، مردم را به سمت و سوی معنویت می برد و آنها را از مادی گرایی دور می نماید. بنابراین با استفاده از معنویت موجود در فرازهای صحیفه سجادیه که بسیار عمیق و قوی است، می توان این مفاهیم را به روزرسانی کرد.

فرازهای غنی و قوی صحیفه سجادیه می تواند مفاهیم معنوی را بروز رسانی کند

به گزارش وبلاگ بهسا به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای فهما، عباس خامه یار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور لبنان پیش از ظهر امروز در هم اندیشی وبیناری کنگره بین المللی امام سجاد علیه السلام اظهارکرد: محبت اهل بیت علیهم السلام یک جنبه تاریخی در کشور لبنان دارد. مهر و محبت نسبت به اهل بیت علیهم السلام مختص ما مسلمانان نیست. حتی اندیشمندان مسیحی نیز گام های بزرگی در این راستا برداشته اند که از میان آنها می توان به مرحوم جرج جرداق با کتاب سه جلدی تاریخی اش با عنوان علی؛ صدای عدالت انسانی یا مرحوم سلیمان طنطاوی و کتاب ارزشمند وی در رابطه با امام سجاد علیه السلام اشاره نمود.رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان ادامه داد: امروز هم ما با اندیشمندان مسیحی بسیاری در این کشور روبرو هستیم که محب اهل بیت هستند و این محبت نشان از ارتباطی عمیق میان آنها و اهل بیت است که در نوشته ها و مکتوبات آنها قابل مشاهده است.

این مسئول فرهنگی خاطر نشان کرد: با توجه به این که محبت اهل بیت علیهم السلام به خصوص در لبنان تنها به شیعیان اختصاص ندارد، می توان از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد چراکه این مهم است که ما بتوانیم امامان و بزرگان دین خود را از زبان دیگران معرفی کنیم و نباید این زنجیره را که پیشینه تاریخی دارد قطع کرد بلکه می بایست از ظرفیت مسیحیت نیز در معرفی و شناساندن بزرگان دینی به خصوص حضرت سجاد علیه السلام با آن بلاغت موجود در صحیفه سجادیه بهره برد.

خامه یار گفت: مردم لبنان مردمی اهل بلاغت و فصاحت هستند و سخن بلیغ را می شناسند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مباحث و چالش های فکری ایجاد شده در بحث کرونا و وبینارهایی که در این رابطه برگزار شده گفت: یکی از وبینارهایی که در این رابطه برگزار کردیم به بحث دعا و شفا اختصاص داشت. شرایط و فضای امروز و چالش های فکری و فرهنگی موجود، مردم را به سمت و سوی معنویت می برد و آنها را از مادی گرایی دور می نماید. بنابراین با استفاده از معنویت موجود در فرازهای صحیفه سجادیه که بسیار عمیق و قوی است، می توان این مفاهیم را به روزرسانی کرد.

این فعال فرهنگی توضیح داد: مفاهیم صحیفه سجادیه برای امروز جامعه بشری کاربردی هستند. لبنان از سویی مرکز نشر افکار و اندیشه ها و مرکز تبلیغ رسالات الهی است و از سوی دیگر به لحاظ پیشینه تاریخی، منطقه شامات محل ظهور و بعثت بسیاری از پیامبران اولوالعزم بوده است. از همین رو هر نوع حرکت و فعالیت دینی که در این منطقه انجام گردد پژواک آن در دنیا می پیچد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فرازهای غنی و قوی صحیفه سجادیه می تواند مفاهیم معنوی را بروز رسانی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرازهای غنی و قوی صحیفه سجادیه می تواند مفاهیم معنوی را بروز رسانی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید