فرودگاه براندنبورگ برلین پس از ده سال تاخیر افتتاح شد

به گزارش وبلاگ بهسا، فرودگاه براندنبورگ، فرودگاه نو برلین، مرکز آلمان بالاخره پس از سال ها تاخیر در ماه اکتبر 2020 افتتاح شد.

فرودگاه براندنبورگ برلین پس از ده سال تاخیر افتتاح شد

سال 2020 در تقویم به عنوان سال افتتاح ویلی برانت (Willy Brandt)، فرودگاه تازه براندنبورگ برلین (Berlin Brandenburg Airport) ثبت خواهد شد؛ فرودگاهی که جای فرودگاه تیگل برلین (Berlin Tegel Airport) را خواهد گرفت و برلین را دوباره به عنوان دروازه ای برای سفر در سراسر دنیا مطرح خواهد نمود. فرودگاه تیگل برلین که تا همین اواخر، یکی از فرودگاه های فعال برلین بود، به طور رسمی در تاریخ هشت نوامبر 2020 (18 آبان 1399) بسته خواهد شد.

نام اختصاری فرودگاه تازه برلین، BER خواهد بود. پروژه بزرگ ساخت فرودگاه براندنبورگ برلین که در سال 2006 آغاز شد، قرار بود در سال 2011 به پایان برسد؛ اما پس از سال ها تاخیر و غلبه بر مسائل اقتصادی و نواقص ساخت وساز بلاخره در تاریخ 31 اکتبر 2020 (10 آبان 1399) افتتاح شد. فرودگاه شونفلد برلین (Berlin Schönefeld airport) از این پس، بخشی از فرودگاه براندنبورگ برلین خواهد بود.

فرودگاه براندنبورگ برلین در فاصله 18 کیلومتری (11 مایلی) جنوب شرق شهر برلین در استان براندنبورگ در نزدیکی شهرک شونفلد واقع شده است. فرودگاه تازه برلین بعلاوه به نام ویلی برانت، صدراعظم محبوب سابق آلمان نام گذاری خواهد شد.

بودجه پروژه ساخت فرودگاه تازه BER، حدود چهار میلیارد یورو بیشتر از مشخص بودجه اولیه تمام شد و پیروزیت آن با وجود کاهش سفر به علت همه گیری دنیای ویروس کرونا در عدم اطمینان روزافزونی به سر می برد. با این حال، با بسته شدن دو فرودگاه از سه فرودگاه برلین و حدود 300 میلیون یورو حمایت اقتصادی دولتی، امید می رود که این فرودگاه تازه بتواند از پس این همه گیری بربیاید.

تاریخچه فرودگاه تازه برلین

برنامه ریزی برای ساخت یک فرودگاه تازه در برلین، اندکی پس از اتحاد مجدد آلمان در سال 1989 آغاز شد. اگرچه این اتفاق تا سال 2006 نیفتاد و تازه در این سال بود که ساخت وساز در محل فرودگاه شونفلد آغاز شد؛ فرودگاهی که زمانی لقب بدترین فرودگاه دنیا را به خود اختصاص داده بود و به صورت رسمی در تاریخ 25 اکتبر 2020 (4 آبان 1399) تعطیل شد.

قرار بود فرودگاه تازه براندنبورگ با حضور آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در سال 2011 افتتاح گردد؛ اما زمانی که بازرسان با نواقص زیادی در سازه فرودگاه روبه رو شدند، برنامه های افتتاح فرودگاه را لغو کردند. افتتاح فرودگاه با رفع کردن مسائل و زیاد شدن بدهی ها به سه سال بعد موکول شد. اما پس از یک افتتاحیه ناپیروز دیگر در سال 2016، زمان افتتاح این فرودگاه در هاله ای از ابهام فرو رفت؛ در حالی که توسعه دهندگان، سعی داشتند تا پروژه را تحت کنترل خود دربیاورند.

شهردار برلین با انتشار گزارش های مربوط به عدم صلاحیت و فساد، از اجرای این پروژه کناره گیری کرد و آن را بزرگ ترین شکست خود خواند. زمانی که پایان در روز شنبه (در سال 2016)، درهای فرودگاه باز شدند، کارکنان به جای انبوهی از مسافران مشتاق، با استقبال معترضان محیط زیست در لباس پنگوئن ها روبه رو شدند.

از بعضی جهات، تقاضای کم برای سفر می تواند یک گزینه مثبت برای فرودگاهی باشد که با مسائل زیرساختی روبه رو است. جالب است بدانید که حتی اولین فرود در این فرودگاه در سال 2016 طبق برنامه پیش نرفت و دو هواپیمای لوفتانزا و ایزی جت به علت دید ضعیف، نزدیک بود که در یک نقطه مشترک فرود بیایند.

اقدامات مربوط به بیماری کووید 19 و آزمایش فرودگاه تازه برلین

امنیت مسافران در فرودگاه BER از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است. از تاریخ 20 اوت 2020 (30 مرداد 1399)، تمام مسافرانی که از منطقه ها پرخطر به برلین سفر می نمایند، باید در طی 72 ساعت، یک تست رایگان کووید 19 انجام دهند و خود را تا آماده شدن جواب آزمایش در یک فضای خصوصی قرنطینه نمایند. در فرودگاه، همه مسافران ملزم به رعایت دستورالعمل های RKI (موسسه روبرت کخ) و توصیه های رسمی دولت برای مهار ویروس هستند. موسسه روبرت کخ، یک موسسه دولتی و موسسه تحقیقاتی فدرال آلمان است که مسئولیت کنترل و پیشگیری از بیماری را بر عهده دارد.

دستورالعمل های احتیاطی را می توان در پروتکل های بهداشتی مشاهده کرد. این پروتکل ها شامل فاصله گذاری حداقل 6 فوت (2 متری)، پوشیدن ماسک و شست وشو و تمیز کردن دست ها به طور منظم می گردد. علاوه بر تمامی موارد ذکرشده، توصیه می گردد که همه مسافران به طور منظم در خصوص اقدامات تازه مقامات آلمانی، اطلاعات کسب نمایند.

افتتاح فرودگاه با نصف ظرفیت

میزان فرودگاه باندنبورگ برلین، چهار برابر فرودگاه بین المللی تیگل است؛ البته قرار نیست که این فرودگاه با تمام ظرفیت خود آغاز به کار کند. در حال حاضر، یکی از ترمینال های فرودگاه باندنبورگ برلین عملیاتی است؛ در حالی که ترمینال دوم آن به خاطر همه گیری ویروس کرونا بسته خواهد ماند. در این مرکز فرودگاهی در حال حاضر، تنها پروازهای داخلی انجام می گردد و قرار است که فضایی برای فرود و بلند شدن جت هایی چون A380 نیز در باند فرودگاه مهیا گردد. با وجود محدودیت های همه گیری کرونا و عدم احتیاج به ترمینال دوم، مسئولان نیز برای افتتاح آن عجله ای ندارند.

خوشحالی همه برای افتتاح فرودگاه تازه

دیوار برلین در سال 1989 فرو ریخت و پیمان اتحاد دوباره آلمان در سال 1990 امضا شد. بوخارد کیکر (Burkhard Kieker)، رییس ویزیت برلین، دفتر گردشگری و مجامع شهر برلین گفت:

به نظر ما، این فرودگاه، یکی از آخرین قطعات جورچین (پازل جیگسا) در رستاخیز برلین به عنوان یک شهر بزرگ بین المللی است.

آزمایش فرودگاه BER

فرودگاه BER با 9,900 داوطلب مورد آزمایش نهاده شد و تمام آماده سازی ها را برای یک راه اندازی پیروزیت آمیز انجام داد. تمام امکانات فرودگاه، قبل از افتتاح به طور گسترده آزمایش شدند و فرودگاه برای افتتاح 31 اکتبر کاملا آماده بود.

کارمندان و شرکای جامعه فرودگاه (از جمله خطوط هوایی، پلیس فدرال، گمرک،، ارائه دهندگان خدمات حمل و نقل زمینی و غیره) از ماه ژانویه (دی ماه 1398) در حال آماده سازی برای افتتاح BER هستند. کارمندان فرودگاه نیز از ماه آوریل (اواسط فروردین 1399) تا به امروز، هر سه شنبه و پنجشنبه به اجرای عملیات آزمایشی برای آنالیز عملکرد فرودگاه پرداخته اند.

در ماه ژوئن (اواسط خرداد 1399)، روزانه حدود 400 داوطلب در تست آزمایشی فرودگاه شرکت می کردند. تقریبا 120 کارمند از تیم تدارکات، موارد مربوط به چمدان و کترینگ غذای داوطلبان را هماهنگ می کردند. در طول 27 روز آزمایشی، درمجموع 24 هزار کارمند و 9,897 داوطلب، فرودگاه BER را مورد آزمایش و آنالیز قرار دادند. گرفتن حدود 17 هزار چمدان و رزرو 54 هزار بلیط برای 2,350 پرواز در این فرایند آزمایشی انجام شد و همه این آنالیز ها به یک تجربه واقع بینانه از عملکرد واقعی فرودگاه یاری کردند.

فرودگاه براندنبورگ؛ یک فرودگاه دوستدار محیط زیست

فرودگاه تازه باشکوه برلین با انبوهی از ساختمان های فوق العاده مدرن و زیبا که مجهز به زیرساخت های سازگار با محیط زیست و باندهای پیشرفته هستند، می تواند با هر مرکز حمل و نقل دیگری رقابت کند. البته باید بدانید که خلاقیت و نوآوری مقرون به صرفه به دست نمی آید.

فرودگاه براندنبرگ برلین با ظرفیت پذیرش 45 میلیون مسافر در سال، دارای شش طبقه و دو باند موازی است که می توانند به طور مستقل یا هم زمان کار نمایند. پروازهای داخلی و بین المللی بسیاری، زیر سقف این فرودگاه، انجام خواهد شد و مسافران می توانند از خدمات گسترده پروازی این فرودگاه استفاده نمایند.

سیستم قطار زیرزمینی

تکنولوژی خلاقانه ساخت فرودگاه در روی زمین، کاملا با زیرساخت های پیشرفته زیر زمین مطابقت دارد. یک سیستم حمل و نقل مترو، درست در زیر ترمینال اصلی فرودگاه فرودگاه ساخته شده است تا مسافران از هر جایی بتوانند به راحتی به فرودگاه و پروازهای خود دسترسی پیدا نمایند.

سیستم حمل و نقل متروی زیر فرودگاه تازه برلین به شبکه ریلی و جاده ای متصل است و شما را در زمان حدود 30 دقیقه از مرکز شهر برلین به فرودگاه می رساند. پس از افتتاح فرودگاه، حداکثر 14 قطار در هر ساعت، برای رسیدن به فرودگاه در دسترس مسافران خواهند بود. دویچه بان (Deutsche Bahn)، شرکت ملی راه آهن آلمان، فرودگاه BER را در شبکه فعلی خود ادغام نموده است و در حال حاضر، خدمات جابه جایی به وسیله راه آهن از فواصل طولانی را به مسافران ارائه می دهد.

درست رو به روی ترمینال اصلی فرودگاه، پارکینگ های بزرگ تازهی با ظرفیت حدود 10 هزار وسیله نقلیه وجود دارند. برای صدها هزار نفر از شهروندان برلین، شاید مهم ترین ویژگی و به روزرسانی فرودگاه BER، تغییر مکان استراتژیک آن به حومه شهر باشد؛ موقعیتی که ساکنان شهر را از سروصدا و مزاحمت ترافیک هوایی به دور نگه می دارد.

فرودگاه براندنبورگ برلین، فرودگاهی سبز و دوستدار محیط زیست است

در جامعه حساس به محیط زیست امروز، حتی مهم ترین و مدرن ترین دستاوردهای مهندسی نیز در صورت داشتن تاثیرات منفی زیست محیطی، مورد تمجید و استقبال قرار نمی گیرند؛ اما خوشبختانه فرودگاه BER با همکاری معماران و اکولوژیست ها ساخته شده است تا در نهایت، شهر برلین به فرودگاهی مدرن و هم زمان سبز، مجهز گردد.

کرشتن اشمیت (Kirsten Schmidt)، یکی از نمایندگان ویزیت برلین می گوید:

آن ها فرودگاه تازه را کاملا از نو ساختند. این فرودگاه، بسیار مدرن، پیشرفته و سازگار با محیط زیست است و معماران سعی کردند تا آنجا که ممکن است از روش های بازیافت انرژی سبز در ساخت آن، استفاده نمایند.

در واقع، محوطه بزرگ و بزرگ فرودگاه براندنبورگ برلین، پوشیده از فضای سبز و گیاهانی است که تازه کاشته شده اند. حدود 1300 درخت تازه در محوطه فرودگاه کاشته شده اند و اکولوژیست ها به ازای هر درختی که در حین ساخت وساز از بین رفت، یک درخت تازه کاشته اند.

تغییر محل زندگی خفاش ها و قورباغه ها

قبل از آغاز ساخت وساز فرودگاه تازه، یک جابه جایی گسترده دوزیستان و خفاش ها با حمایت اقتصادی شهر برلین انجام شد. هزاران وزغ گارلیک (garlic toad)، قورباغه های خلنگزار (moor قورباغه) و دیگر دوزیستان که در آن منطقه زندگی می کردند، به حوضچه ها و جویبارهای تازه احداث شده در نزدیکی فرودگاه منتقل شدند. از منابع آبی اطراف فرودگاه با رعایت دقیق نکات ایمنی در برابر آلودگی زباله محافظت می گردد تا این جانوران بتوانند بدون هیچ مسئله ای در محیط تازه زندگی نمایند.

علاوه بر خود مجتمع فرودگاهی، اکولوژیست ها بر حفاظت از محیط های زیر و اطراف فرودگاه که با ساخت جاده های تازه و زیرساخت های مترو، دستخوش تغییرات فراوانی شده بودند، تاکید فراوان داشتند و در نهایت پیروز شدند تا از این محیط ها محافظت کامل را به عمل بیاورند.

سرمایه گذاری بزرگ پروژه فرودگاه BER از همان ابتدا به برنامه ریزی هوشمندانه احتیاج داشت. سرمایه گذاران این پروژه مدت ها است که بر استفاده از طراحی دوستدار محیط زیست و استفاده از انرژی های تتازهپذیر در ساخت فرودگاه تاکید دارند. با توجه به این نگرانی سرمایه گذاران، مهندسان نیز کوشش کردند تا از سطح مصرف بهینه انرژی ساختمان ها و سازه های منفرد این پروژه اطمینان پیدا نمایند.

سیستم های بازیافت گرما و انرژی در طراحی فرودگاه گنجانده شده اند و برنامه هایی نیز برای ترکیب سیستم های خنک نماینده با آب باران و استفاده از انرژی زمین گرمایی در آینده نزدیک وجود دارند.

منابع تتازهپذیر انرژی

فرودگاه BER، نیمی از انرژی مورد احتیاج خود را با انرژی حاصل از منابع کاملا تتازهپذیر تامین خواهد نمود و نتیجه این سیستم تامین انرژی فرودگاهی، کاهش 50 درصدی انتشار دی اکسید کربن خواهد بود. نمونه ای از مهندسی سبز نوآورانه فرودگاه براندنبورگ را می توان در سیستم تهویه مطبوع ترمینال اصلی مشاهده کرد که با گردش هوای خنک فراوری شده از آب آشامیدنی و به وسیله یک کارخانه زمین گرمایی در همان محل فرودگاه، کار می نماید.

فرودگاه براندنبرگ برلین با اتخاذ تدابیر سازگار با محیط زیست و رعایت طراحی سبز، با پیروزیت خود را از بسیاری از تاثیرات منفی زیست محیطی منسوب به سازه های فرودگاهی جدا نموده است.

فرودگاه براندنبرگ برلین جایگزین، سه فرودگاه قبلی خواهد شد. فرودگاه تمپلهوف (Tempelhof)، اولین مورد بود که در سال 2008 بسته شد. با افتتاح فرودگاه تازه BER، فرودگاه شونفلد با فرودگاه BER ادغام خواهد شد و فرودگاه تیگل در تاریخ هشت نوامبر 2020 (18 آبان 1399)، بسته خواهد شد.

تیگل، مرکز فناوری تازه شهری برلین

شهر برلین تصمیم گرفته است تا به جای پاک کردن فرودگاه تیگل از روی نقشه، آن را تبدیل به یک مرکز تحقیقاتی و قطب فناوری های شهری کند و فضای آن را در اختیار 2500 دانشجوی دانشگاه برلین بوت قرار دهد. مجتمع فرودگاهی تیگل، یک موزه زنده برای تاریخ جنگ دنیای دوم به شمار می آید و به نظر می رسد که این مجموعه، کماکان نقشی مهم برای ایجاد پیشرفت در آینده دارد.

پارک تمپلهوف (Tempelhof the Park)

برلینی ها به تغییر کاربری فرودگاه های قدیمی در زندگی پرمشغله شهری خود عادت دارند. پروژه تغییر کاربری فرودگاه تیگل به یک قطب نوآوری، به علت بازسازی غیرمتعارف فرودگاه تمپلهوف در گذشته برای برلینی ها کاملا آشنا است. پس از بسته شدن فرودگاه تمپلهوف در سال 2008، شهر برلین طرح توسعه یک پارک بزرگ شهری را تصویب کرد. هم اکنون، این پارک بزرگ شهری در فاصله دو کیلومتری مرکز برلین در اختیار هزاران نفر است که به طور منظم برای پیک نیک و درست کردن کباب، اسکیت سواری، دوچرخه سواری و آفتاب گرفتن، دور هم جمع می شوند.

پارک تازه شهری تمپلهوف که در واقع، یک آبادی مجازی در دریای ساختمان های مسکونی و تجاری به شمار میرود، یک فضای سبز شهری و نزدیک را در اختیار برلینی ها قرار می دهد که بتوانند در آن به سرگرمی بپردازند و خستگی را از تن به در نمایند. این مجموعه که ورود به آن برای بیش از یک قرن برای غیر نظامیان ممنوع بود، هم اکنون با پتوهای پیک نیک و بادبادک های بلند در حال پرواز احاطه شده است.

اشمیت می گوید:

کل مجموعه تمپلهوف، یک مکان تاریخی است و این فوق العاده است که مقامات تصمیم گرفته اند تا آن را تبدیل به پارکی برای برلینی ها نمایند. آن ها هر روز درختان و گل های بیشتری در این محوطه می کارند؛ اما گذراندن اوقات فراغت، تنها استفاده برلینی ها از این مجموعه نیست.

شهر برلین بیشتر اوقات، میزبان کنسرت ها، نمایشگاه ها و سایر رویدادها است و در حال حاضر از مجموعه تاریخی تمپلهوف به عنوان محلی برای برگزاری این برنامه ها استفاده می گردد.

ورود به پارک تمپلهوف برای افراد رایگان است و درب های آن از ساعت 6 صبح تا غروب آفتاب به روی بازدیدنمایندگان باز است. پیروزیت مجموعه تمپلهوف به عنوان یک مکان و پارک سرگرمیی، مقامات شهر برلین را به سرمایه گذاری در پروژه هایی شبیه به این، تشویق نموده است.

منبع: کجارو / gonomad.com / thepointsguy.com

به "فرودگاه براندنبورگ برلین پس از ده سال تاخیر افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرودگاه براندنبورگ برلین پس از ده سال تاخیر افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید