قالیباف: جامعه ای که به زنان ظلم کند پیشرفت نمی کند

به گزارش وبلاگ بهسا، خبرنگاران : رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که خانواده مهمترین سلول جامعه است و زن قوام دهنده اصلی خانواده ایرانی تاکید نمود: پس اینجا معلوم می گردد که نقش زن در جامعه ایرانی چه نقش مهم و کلیدی است و البته این مساله غیر از نقشی است که زنان ایران بصورت مستقیم در جامعه بازی می نمایند.

قالیباف: جامعه ای که به زنان ظلم کند پیشرفت نمی کند

به گزارش وبلاگ بهسا به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در ملاقات اعضای فراکسیون زنان و خانواده مجلس اضافه نمود: زنان تحصیل نموده، زنان با سطح علمی بالا، فعالان زن در عرصه های اجتماعی و فرهنگی، زنانی که در عرصه های مدیریتی موثر هستند همه مصادیقی از فعالیت مستقیم زنان در عرصه اجتماع هستند که البته در این زمینه باید این فعالیت های تقویت گردد و البته آسیب های این حوزه نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس مجلس تاکید نمود: جامعه مهمترین سلول خانواده است. ما باید برای هر کار اجتماعی یا فرهنگی و حتی مالی باید تمرکز اصلی خود را بر خانواده قرار دهیم. خانواده اصلاح گردد، جامعه اصلاح می گردد.

وی اضافه نمود: علی رغم اینکه شرایط خانواده در یک نگاه روندی در طول سال های اخیر دچار چالش شده است اما در عین حال صندلی خانواده در جامعه ایرانی بسیار خوب است. یعنی در جامعه ایرانی خانواده نهادی قدرتمند محسوب می گردد. یعنی روابط بین اعضای خانواده همچنان از شرایط مناسبی برخوردار است.

قالیباف با تاکید بر این که خانواده در جامعه ایرانی اکنون یک فرصت بسیار عظیم است که بر پایه آن می توان بسیاری از زیرساخت های اجتماعی و فرهنگی را اصلاح کرد، اضافه نمود: زن بعنوان همسر و بعنوان مادر است که می گردد محوری که خانواده را کنار هم نگه می دارد، زندگی خانواده را روح می دهد، خانواده را حفظ می نماید و جهت می دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانوان در هر منظر و حوزه ای از آقایان پیروز تر هستند، گفت: بانوان در حوزه مسائل اجتماعی، فرهنگی، عدالت پروری، کاهش فساد، نظم، مسئولیت پذیری و سالم سازی محیط نسبت به آقایان پیروز تر بوده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به اعضای فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه مسئولیت سنگینی بر دوش شما 16 نفر گذاشته شده است، اضافه نمود: اصلاح جامعه و پیشرفت کشور، انقلاب و نظام در موضوع خانواده خلاصه می گردد و زنان موضوع خانواده را تشکیل می دهند.

وی خطاب به اعضای فراکسیون زنان، گفت: شما در درون مجلس بیش از 16 نفر هستید و بار سنگین پیگیری مباحث50 درصد جمعیت کشور فارغ از نگاه جنسیتی بر دوش شما است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ایجاد همگرایی میان نمایندگان زن مجلس تاکید نمود و گفت: احتیاج است با هم بر روی یک موضوع اتفاق نظر داشته باشید؛ معتقدم که فراکسیون زنان می تواند محور تحول مجلس را به عنوان نماینده در درون مجلس، تحول در حوزه مربوط به خانواده را در سطح کشور و همچنین در حوزه آسیب های حوزه زنان مانند زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست، دختران یتیم، زنان معلول و کهنسال را دنبال کند.

قالیباف با بیان اینکه جامعه ای که به زنان ظلم کند پیشرفت نمی نماید، خطاب به نمایندگان یادآور شد: بار مسائل زنان بر دوش شما است البته وظیفه من هم نسبت به سایر نمایندگان بیشتر است؛ انقلابی گری منزلت است و باید نمایندگان به ویژه شما 16 نماینده زن برای برطرف مسائل حوزه زنان کوشش و همت کنید و من هم به سهم خودم به عنوان یک نماینده پای کار هستم و شما را حمایت می کنم و تقاضا دارم انسجام خودتان را حفظ کنید و انسجام جز با گذشت امکان پذیر نیست و عظیم و عظیم منشی به گذشت است و اگر به فکر انسجام هستید باید از حق مسلمتان برای انسجام فراکسیون گذشت کنید.

وی از اعضای فراکسیون زنان مجلس خواست که در حوزه بیرون مجلس مباحث خانواده و زنان را هرگز با سازوکارهای دولتی پیش نبرند، و توضیح داد: البته از امکانات دولت بهره ببرید اما سیستم را دولتی نکنید؛ هر موضوعی را که از مردم گرفتیم و به دولت دادیم با مشکل روبرو شدیم؛ قدرت جمهوری اسلامی در حال حاضر وابسته به موشک ها نیست بلکه در گرو قلب و دل مردم است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت استفاده از ظرفیت بنیاد خانواده که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است تاکید نمود و خطاب به اعضای فراکسیون زنان مجلس، گفت: از ظرفیت های بنیاد بهره ببرید زیرا می تواند آغاز کار شما برای بخش مردمی باشد تا در بخش های مختلف کار را پیش ببرید و این حرکت را خارج سیستم دولتی انجام دهید؛ فرصت طلایی دست شما است و احتیاج است از قانونگذاری و نظارت غفلت نکنید و حداکثر استفاده را ببرید و از بانوانی که دستشان به هیچ جا نمی رسد حمایت کنید؛ چشم امید مردم مناطق محروم به ما است و باید این موضوع را مورد توجه قرار داد.

منبع: اقتصادنیوز

به "قالیباف: جامعه ای که به زنان ظلم کند پیشرفت نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: جامعه ای که به زنان ظلم کند پیشرفت نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید