قانون پیشنهادی دموکرات ها برای محدود کردن خشونت های پلیس، زانو زدن پلوسی و شومر به احترام فلوید

به گزارش وبلاگ بهسا، دموکرات های کنگره آمریکا اقدام به ارائه طرح قانونی مبنی بر مقابله با خشونت پلیس و اقدامات نژادپرستانه کردند.

قانون پیشنهادی دموکرات ها برای محدود کردن خشونت های پلیس، زانو زدن پلوسی و شومر به احترام فلوید

به گزارش وبلاگ بهسا، به نقل از خبرگزاری رویترز دو هفته پس از مرگ جورج فلوید توسط افسر پلیس در مینیاپولیس که منجر به بروز اعتراضات گسترده در کشور شد، سناتورهای دموکرات کنگره ایالات متحده طرح قانونی را برای مقابله با خشونت پلیس و بی عدالتی های نژادپرستانه ارائه کردند.

این لایحه 134 صفحه ای مفاد مختلفی را شامل می گردد از جمله اینکه قربانیان سوء رفتار می توانند از پلیس به دلیل وارد آوردن خسارت شکایت نمایند، ، حرکا منجر به خفگی ممنوع گردد و استفاده مأموران فدرال از دوربین های نصب شده بر روی بدن الزامی گردد، هم چنین بکارگیری از زور محدود شده و بازپرسی مستقل از دپارتمان های پلیس های خاطی تسهیل گردد.

کارن باس، رئیس انجمن حزبی سیاه پوستان کنگره آمریکا در یک کنفرانس خبری بیان کرد: شغلی که افراد در آن توانایی کشتن دیگران را دارند باید شغلی حرفه ای باشد که مستلزم بکارگیری افسران آموزش دیده است که در مقابل مردم مسئول هستند.

با اینکه پس از بروز موج گسترده ای از اعتراضات بعضی از معترضین و فعالان حقوق بشر در آمریکا به دنبال کاهش بودجه پلیس ایالات متحده هستند، اما این قانون بودجه ادارات پلیس را دستخوش تغییرات قرار نمی دهد. سناتورهای کنگره آمریکا در این طرح پیشنهادی خواهان تغییر اولویت های بودجه بندی و هزینه ادارات پلیس شده اند.

کامالا هریس، یکی از سناتورهای کنگره ایالات متحده و معاون احتمالی جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری دموکرات ها بیان کرد: ما برای ایمن نگه داشتن جامعه اقدام به بکارگیری افسران پلیس در خیابان ها کردیم و این کار اشتباه بود. در واقع روش دستیابی به یک جامعه صحیح و سالم سرمایه گذاری در این جوامع است.

سناتورهای دموکرات وعده داده اند که این طرح قانون را در هفته های آینده به مجلس نمایندگان ارائه و آن را به صورت قانون در بیاورند. در مجلس سنا که اکثریت جمهوریخواه هستند تعیین نیست که چقدر از این طرح حمایت نمایند اما دموکرات ها امیدوارند که جنبش های اعتراضی و حمایت اجتماعی از حقوق بشر به تصویب این طرح منجر گردد.

کوین مک کارتی، رهبر جمهوریخواهان کنگره آمریکا در حمایت از پلیس این کشور بیان کرد که دموکرات ها می خواهند بودجه پلیس را کاهش دهند، اما جمهوریخواهان هرگز به پلیس پشت نخواهند کرد و از آن ها حمایت می نمایند.

دموکرات های ارشد از جمله نانسی پلوسی، و چارلز شومر، رهبر اقلیت سنا قبل از اعلام این طرح پیشنهادی برای هشت دقیقه و 46 ثانیه به احترام جورج فلوید زانو زدند.

این قانونگذاران که شال سنتی آفریقایی بر گردن انداخته بودند قبل از برگزاری کنفرانس خبری برای اعلام طرح خود زانو زدند.

پلوسی پیش از اعلام یک دقیقه سکوت به احترام فلوید گفت: ما به خاطر جورج فلوید اینجا هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قانون پیشنهادی دموکرات ها برای محدود کردن خشونت های پلیس، زانو زدن پلوسی و شومر به احترام فلوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون پیشنهادی دموکرات ها برای محدود کردن خشونت های پلیس، زانو زدن پلوسی و شومر به احترام فلوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید