قطارهای زرهی؛ از یک اختراع آمریکایی تا نمونه ای که هنوز در کره شمالی حرکت می نماید!

به گزارش وبلاگ بهسا، یکی از مجهزترین قطارهای زرهی حال حاضر در اختیار کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، که اغلب با قطار سفر می نماید، قرار گرفته است. قطاری که رهبر کره شمالی استفاده می نماید در واقع هدیه ای از اتحاد جماهیر شوروی است که طی دوران رهبری کیم ایل سونگ به کره شمالی داده شد.

قطارهای زرهی؛ از یک اختراع آمریکایی تا نمونه ای که هنوز در کره شمالی حرکت می نماید!

وبلاگ بهسا؛ مجله تصویری سلاح - قطارهای زرهی مجهز به سلاح های سنگین و پوشش های محافظ کافی برای دوام آوردن در نبردی سخت، امروزه ممکن است تجهیزاتی عادی نباشند، اما این مبارزان سنگین برای بیش از یک قرن در درگیری های مختلف از جنگ داخلی آمریکا تا جنگ سرد و موارد دیگر حضور داشته اند.

مدتها پیش از آنکه تانک ها انقلابی در جنگ مکاهمه ایجاد نمایند، مفهوم ماشین جنگی زره پوش و مسلح فکر جنگجویانی که مشتاق کسب فزونی بر مخالفان خود بودند را درگیر نموده بود. خطوط راه آهن که برای حیات مالی بسیاری از شهرهای در حال توسعه نقش مهمی داشت، برای نیروهای نظامی هم بسیار مهم بود. قطارها برای حمل کالا با اهداف تجاری ضروری بودند و بعلاوه سریع ترین و مطمئن ترین وسیله حمل و نقل نیروها، تجهیزات، و ملزومات در هر جنگی محسوب می شدند.

در نتیجه، مفهوم قطارهای زرهی دو نقش اساسی را در نبردهای قرن نوزدهم شامل می شد: نخست به اسم ابزاری برای دفاع از خطوط راه آهن در برابر حمله استفاده می شدند، دوم به اسم گزینه ای برای افزودن قدرت آتش به میادین جنگ دوردست در مدت زمانی نسبتا کوتاه کاربرد داشتند.

با گذشت زمان، وسایل نقلیه نو که آسیب پذیری کمتری نسبت به قطارهای زرهی داشتند بر میدان جنگ مسلط شدند. اما حتی امروز هم قطارهای زرهی در چند کشور دنیا همچنان مشغول به خدمت هستند.

یک اختراع آمریکایی

نخستین قطار زرهی که به طور گسترده مورد توجه نهاده شد به نیروهای ارتش اتحادیه در جنگ داخلی آمریکا تعلق داشت که وظیفه دفاع از خطوط اصلی راه آهن فیلادلفیا، ویلمینگتون و بالتیمور را بر عهده داشت.

پس از حمله سربازان ارتش موتلفه به راه آهن و برای جلوگیری از کوشش سربازان ارتش اتحادیه برای تعمیر خطوط، تک تیراندازهایی در همان نزدیکی مستقر شدند. شرکت بالدوین لوکوموتیو ورکس وظیفه ارائه راه چارهی برای این مشکل را بر عهده داشت که به معرفی یک واگن اصلاح شده زرهی مسلح منجر شد.

قطار جنگی بالدوین به یک توپ 24 پوندی و 50 محفظه برای قرارگیری سربازان به منظور درگیری با اهداف دشمن مجهز شده بود. قسمت های کناری قطار با ورقه های فلزی دو و نیم اینچی محافظت می شد تا در برابر آتش دشمن مقاومت کند و بخشی که توپ در آن قرار داشت دارای دریچه ای بزرگ بود که به خدمه اجازه می داد آن را باز نموده تا امکان هدف گیری و شلیک با این سلاح سنگین فراهم گردد.

اگرچه در ابتدا واگن بالدوین آنچه را بر عهده داشت به خوبی انجام داد، اما در نهایت معین شد که این مدل و قطارهای زرهی دیگر در برابر آتش توپخانه دشمن بسیار آسیب پذیر هستند و خیلی زود به حاشیه رانده شدند.

قطارهای زرهی در جنگ دنیای اول

انگلیسی ها خیلی زود پس از آمریکایی ها اقدام به استفاده از قطارهای زرهی کردند و چارلز جرویس باکسل استفاده از قطارهای زرهی برای دفاع ساحلی در سال 1884 را پیشنهاد کرد. با شروع جنگ دنیای اول، اتحاد جماهیر شوروی هم استفاده از قطارهای زرهی سبک و سنگین را شروع کرد و مدت کوتاهی پس از آنها اتریش و مجارستان هم این فرایند را ادامه دادند.

قطارهای زرهی در آن دوران به سلاح های سنگین مجهز می شدند. به اسم نمونه، یک قطار زرهی انگلیسی در سال 1899 به توپ Ordnance RML 7-pounder مجهز شده بود. به رغم آسیب پذیری ذاتی قطارهای زرهی، این وسایل نقلیه برای چند دهه در میدان های نبرد حضور داشتند.

قطارهای زرهی لهستانی

طی حمله آلمان به لهستان در جنگ دنیای دوم، قطارهای زرهی از جمله موثرترین ابزارهای لهستانی ها در نبرد با آلمان نازی بودند. اگرچه لهستان تنها چند قطار زرهی در اختیار داشت، اما گزارش ها از آن دوران نشان می دهند که استفاده لهستانی ها از این قطارها برای ماموریت های تهاجمی و تدافعی حاکی ثابت کرد که این وسایل نقلیه زرهی مسلح پس از گذشت 60 سال از زمان معرفی اولیه خود همچنان می توانند کارآمد باشند. موفقیت های لهستانی ها با این قطارهای جنگی قدرتمندشان حتی انگیزه لازم را در آلمان نازی برای فراوری قطارهای زرهی ایجاد کرد.

اگرچه آلمانی ها زیاد به قطارهای زرهی خود اتکا نمی کردند، اما بعضی عناصر مدرن در طراحی های آنها معرفی گردید. قطارهای جنگی نازی ها به لوکوموتیو زره پوش، پوشش زرهی برای قسمت چرخ ها، سلاح های ضدهوایی دارای محافظ فلزی، توپ های مختلف و برجک های گردان مجهز بودند.

اتحاد جماهیر شوروی هم تعداد زیادی قطار زرهی فراوری و مورد استفاده قرار داد که بعضی از آنها به سلاح های ضدهوایی و توپ های سنگین مجهز شده بودند. بعضی نمونه های نوتر حتی به برجک های گردان تانک مجهز شده بودند.

در شرایطی که شوروی در طول جنگ دنیای دوم تعدادی از قطارهای زرهی خود را از دست داد، به واسطه آسیب پذیری ذاتی تجهیزات سنگین روی ریل راه آهن، اما این روس ها بودند که بعدا مفهوم قطار زرهی را بار دیگر وارد قرن 21 کردند.

قطار زرهی موشک هسته ای روسیه

چهار سال پس از خاتمه جنگ دنیای دوم، اتحاد جماهیر شوروی با موفقیت بمب هسته ای خود را آزمایش کرد. در رقابت برای دستیابی به سلاح های هسته ای قدرتمندتر و با توانایی بیشتر، همراه با پلتفرم های مورد احتیاج برای شلیک آنها به سمت هدف، اتحاد جماهیر شوروی خود را با یک مشکل جدی روبرو دید. موشک های بالستیک بین قاره ای هسته ای آنها بسیار بزرگ تر از نمونه های آمریکایی بودند.

از این رو، روس ها برای جابجایی و امکان شلیک موشک های بزرگ خود مجبور به استفاده از گزینه هایی مانند زیردریایی بزرگ کلاس تایفون و بالگرد میل وی-12، قدرتمندترین بالگرد دنیا شدند. بین این راه چاره های خلاقانه، قطارهای زرهی و مسلح هم حضور داشتند.

این قطارهای ویژه دارای زرهی به ضخامت 20 میلیمتر بودند و هر قطار به اسم یک واحد نظامی مستقل عمل می کرد که با 10 تانک جنگی، دو تانک آبی خاکی سبک، چندین سلاح ضدهوایی و خودروهای ویژه برای حمل نیروها و تجهزیات تعمیر ریل راه آهن تکمیل می شدند. این قطارهای زرهی در نهایت از رده خارج شده، اما بعضی می گویند که تا اواخر سال 2005 هم همچنان در حال اجرا خدمت بوده اند.

قطارهای زرهی در قرن 21

از آنجایی که قطارهای زرهی نسبت به حمله هوایی یا تخریب ریل راه آهن بسیار آسیب پذیر هستند، بیشتر ارتش های مدرن استفاده از آنها را کنار گذاشته اند، اما این به معنای آن نیست که دوره قطارهای زرهی به خاتمه رسیده است.

احتمالا یکی از مجهزترین قطارهای زرهی حال حاضر در اختیار کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، که اغلب با قطار سفر می نماید، قرار گرفته است. قطاری که رهبر کره شمالی استفاده می نماید در واقع هدیه ای از اتحاد جماهیر شوروی است که طی دوران رهبری کیم ایل سونگ به کره شمالی داده شد.

بعلاوه، قطارهای زرهی به وسیله هواداران روسیه در منطقه ها مورد مناقشه اکراین هم استفاده شده اند. این قطارها را هم احتمالا می توان از محصولات ساخت این کشور(روسیه) دانست.

ترجمه: محمدمهدی حیدرپور

منبع: عصر ایران

به "قطارهای زرهی؛ از یک اختراع آمریکایی تا نمونه ای که هنوز در کره شمالی حرکت می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطارهای زرهی؛ از یک اختراع آمریکایی تا نمونه ای که هنوز در کره شمالی حرکت می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید