قندالی: 3 میلیون راس دام در دست دامداران مانده است ، کاهش 5 هزار تومانی قیمت دام زنده نسبت به پارسال

به گزارش وبلاگ بهسا، رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه سه میلیون راس دام در دست دامداران مانده و خریدار ندارد گفت: قیمت دام زنده نسبت به یکسال پیش به ازای هر کیلوگرم پنج هزار تومان ارزان تر است.

قندالی: 3 میلیون راس دام در دست دامداران مانده است ، کاهش 5 هزار تومانی قیمت دام زنده نسبت به پارسال

به گزارش گروه مالی وبلاگ بهسا، کرمعلی قندالی با بیان این که در حال حاضر جامعه عشایری به تنهایی 25 درصد گوشت قرمز مورد احتیاج کشور را فراوری می نمایند اضافه کرد: مصرف سالانه گوشت قرمز در کشور 900 هزار تن است.

وی همچنین اظهارداشت: دو مقطع زمانی اول مراسم حج واجب و دوم مراسم سوگواری ایام ماه محرم و صفر نقطه عطف مصرف گوشت قرمز در کشور است.

رئیس سازمان امور عشایرایران گفت: علاوه بر این همه ساله مقادیر قابل توجهی گوشت قرمز در مراسمات مختلف جشن، عروسی، عزا، رستوران ها، تالارها، هتل ها، مراکز تفریحی و گردشگری و ... در کشور به مصرف می رسید که سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت ها در برگزاری مراسمات به شدت کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: طبق آمار هر ساله در این مقاطع سه میلیون راس دام در کشتارگاه ها ذبح و در بازار مصرف توزیع می شد که متاسفانه این اتفاق سال جاری نیفتاده است.

قندالی بیان داشت: شرایط مناسب آب و هوای در سال آبی 98 - 99، شرایط به نسبت خوب مراتع و بسیاری موارد دیگر همه و همه انگیزه مضاعفی برای پرورش دام و دامپروری در جامعه عشایری، روستایی و دامداری های صنعتی کشور ایجاد کرد.

وی ادامه داد: تمامی این عوامل باعث شد فراوری در کشور افزایش پیدا کندو از طرفی ایجاد محدودیت ها بواسطه شیوع کرونا موجب کاهش مصرف گردد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: قیمت دام زنده نسبت به یکسال پیش به ازای هر کیلوگرم پنج هزار تومان ارزان تر است.

وی اضافه کرد: طبق محاسبات اجرا شده در حال حاضر قیمت دام زنده با احتساب هزینه تمام شده و حاشیه سود فراوری نماینده باید به ازای هرکیلوگرم حداقل 43 هزار تومان باشد.

قندالی ضمن اشاره به اینکه سال جاری سه میلیون راس دام در دست دامداران مانده و خریدار ندارد، یادآورشد: اکنون گوشت قرمز به حد قابل قبولی درکشور فراوری شده و با بازگشایی صادرات دام زنده در تامین گوشت قرمز مورد احتیاج مملکت مسئله ای پیش نخواهد آمد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "قندالی: 3 میلیون راس دام در دست دامداران مانده است ، کاهش 5 هزار تومانی قیمت دام زنده نسبت به پارسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قندالی: 3 میلیون راس دام در دست دامداران مانده است ، کاهش 5 هزار تومانی قیمت دام زنده نسبت به پارسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید