لاوروف: نگرانی ما از قدرت گرفتن داعش در افغانستان پس از خروج ناتو است

به گزارش وبلاگ بهسا، وزیر خارجه روسیه گفت، در بحبوحه خروج نیروهای ناتو از افغانستان و رویکرد غیرمسئولانه بعضی از مقام های کابل، داعش در حال تصرف قلمروها در افغانستان است.

لاوروف: نگرانی ما از قدرت گرفتن داعش در افغانستان پس از خروج ناتو است

به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت: توجه به افغانستان بسیار مهم است کشوری که اعضای داعش در آن، به صورت فعالانه نیروهایشان را متمرکز می نمایند و از یک فرایند طولانی مدت و جبران ناپذیر برای رسیدن به نتیجه در مذاکرات واقعی صلح به نفع خودشان استفاده می نمایند. ما نگران این مساله هستیم چون داعش به صورت فعالانه در حال تصرف قلمروها به ویژه در شمال افغانستان و درست در مرزهای کشورهای متحد ما و در بحبوحه رفتار غیرمسئولانه بعضی از مقام های کابل و خروج شتاب زده ناتو از افغانستان است که نمی توانند درباره دستاورد حداقلی بعضی از اهدافشان گزارش بدهند.

لاوروف بعلاوه به این نکته اشاره نمود که روسیه رایزنی هایی را با کشورهای عضو سازمان معاهده امنیتی جمعی با هدف تضمین امنیت در آسیای میانه در بحبوحه افزایش فعالیت های داعش دارد.

وی ادامه داد: البته، ما در پی متقاعد کردن محافل سیاسی درباره ضرورت توقف طولانی شدن فرایند مذاکرات هستیم و اینکه توافق های انجام شده درباره یک دولت انتقالی باید حاصل گردد. ما بعلاوه این اقدامات را در چارچوب تروئیکای پیشرفته با حضور روسیه، چین، آمریکا و پاکستان انجام می دهیم.

بر اساس توافق حاصله بین آمریکا و طالبان، خروج نیروهای ناتو از افغانستان در 29 آوریل امسال میلادی شروع شد و قرار است در پاییز امسال انتها یابد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "لاوروف: نگرانی ما از قدرت گرفتن داعش در افغانستان پس از خروج ناتو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: نگرانی ما از قدرت گرفتن داعش در افغانستان پس از خروج ناتو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید