مزارعی که قربانی غفلت بعضی کشاورزان می شوند

به گزارش وبلاگ بهسا، خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی مبحث چندین ساله و گسترده ای که با آغاز فصل برداشت محصول از مزارع گندم و جو بیشتر به چشم می خورد، دلیل اصلی روی آوردن کشاورزان به آتش زدن کاه و کلش گندم و جو کنترل آفات و علف های هرز، پاک شدن سریع زمین از بقایای گیاه قبلی و آسان شدن عملیات شخم برای محصول بعدی است ولی غافل از اینکه به کار این روش ها آسیب های جبران ناپذیری برای مزارع و خاک ایجاد می نمایند.

مزارعی که قربانی غفلت بعضی کشاورزان می شوند

این آتش سوزی ها علاوه بر اینکه چهره نازیبایی از طبیعت نشان می دهند باعث بروز مسائل زیست محیطی زیادی برای مردم و اکوسیستم منطقه و همپنین وارد آمدن خسارات مالی می گردد.

حمیدرضا دانش، معاون بهبود فراوری گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری در گفت وگو با وبلاگ بهسا با اشاره به اینکه آتش زدن پس چر موجب کاهش ماده آلی در خاک می گردد، گفت: این کار میکرواورگانیسم های خاک را نیز از بین می برد.

وی توضیح داد: با کاهش مواد آلی، گیاهان زراعی تحمل خود را در برابر آفات، بیماری ها، خشکی، گرما و سرما از دست می دهند.

معاون بهبود فراوری گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاریبا بیان اینکه آتش زدن پس چر در مزارع جرم محسوب می گردد، اظهار کرد: با کسانی که اقدام به آتش زدن پس چر نمایند با آن ها برخورد قضایی می گردد.

وی اعلام نمود: کشاورزان معمولا برای اینکه مزارع سریعتر برای کشت آماده شوند پس چر را می سوزانند که این کار آسیب زیادی به محیط زیست وارد می نماید.

دانش در انتها تأکید کرد: معمولا در چهارمحال و بختیاری آتش زدن پس چر توسط کشاورزان انجام نمی گردد، زیرا این کار باعث آسیب زدن به بافت خاک و کاهش حاصلخیری آن می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مزارعی که قربانی غفلت بعضی کشاورزان می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزارعی که قربانی غفلت بعضی کشاورزان می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید