معاون شورای انتقالی جنوب یمن: خواهان اجرای کامل توافق ریاض هستیم

به گزارش وبلاگ بهسا، معاون شورای انتقالی جنوب یمن، در واکنش به تصمیم این شورا برای اعلام خودمختاری، دولت مستعفی منصور هادی را به نقض مکرر توافق ریاض متهم کرد.

معاون شورای انتقالی جنوب یمن: خواهان اجرای کامل توافق ریاض هستیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهسا، هانی بن بریک معاون شورای انتقالی جنوب یمن و نزدیکترین فرد یمنی به دولت امارات، به تصمیم این شورا برای خودمختاری واکنش نشان داد.

به نوشته وبگاه اخبار الیمن، او در صفحه توئیتر خود نوشت: شورای انتقالی خواهان اجرای کامل توافق ریاض است و بر آن تأکید دارد و همیشه به اجرای کامل آن اقدام نموده است اما دولت [منصور هادی] به نقض مکرر آن ادامه می دهد.

بن بریک اضافه کرد: شورای انتقالی که نماینده مردم جنوب است نمی تواند رنج و عذاب مردم را دیده و بی تفاوت باشد. شورای انتقالی کماکان به دولت سعودی و رهبران حکیمش امید دارد.

هانی بن بریک به داشتن روابط نزدیک با محمد بن زاید ولیعهد امارات معروف است. شب گذشته رئیس شورای انتقالی جنوب - مقیم در ابوظبی- بیانیه ای مبنی بر خودمختاری استان های جنوبی صادر کرد و پس از آن عناصر این شورا تحرکات خود را شروع و حالت فوق العاده اعلام کردند. (جزئیات بیشتر)

تأکید معاون شورای انتقالی جنوب بر اجرایی شدن توافق ریاض و متهم کردن دولت منصورهادی به نقض آن در حالی است که مقامات وابسته به دولت مستعفی نیز این شورا را به عدم اجرای توافق ریاض متهم می نمایند. کارشناسان وجود ابهامات بسیار در متن توافق را یکی از عوامل فنی این اختلافات می دانند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "معاون شورای انتقالی جنوب یمن: خواهان اجرای کامل توافق ریاض هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون شورای انتقالی جنوب یمن: خواهان اجرای کامل توافق ریاض هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید