معرفی وزنه برداران المپیکی ایران تا اواسط ماه آینده

به گزارش وبلاگ بهسا، ناکامی سهراب مرادی و کیانوش رستمی به عنوان دو وزنه بردار عنوان دار دنیا و المپیک در فرایند کسب سهمیه بازی های المپیک توکیو باعث شد تا دیگر وزنه برداران واجد شرایط با امید بیشتری نسبت به حضور در این آوردگاه عظیم به تمرین بپردازند. ضمن اینکه هنوز تکلیف مسافران المپیک تعیین نیست و فدراسیون وزنه برداری باید بزودی با معرفی ملی پوشان المپیکی به این اما و اگر انتها دهد.

معرفی وزنه برداران المپیکی ایران تا اواسط ماه آینده

به همین دلیل محسن بیرانوند دبیر فدراسیون کشتی در مصاحبه با رادیو تهران به این ابهامات واکنش نشان داد و در مورد اظهارات معاون وزارت ورزش مبنی بر اینکه وزنه برداری ایران در المپیک توکیو مدال آور خواهد بود، گفت: وزنه برداری ایران جوانان خیلی قدرتمند و مستعدی دارد و امیدواریم این جوانان در بازی های المپیک مدال آور باشند.

وی اضافه کرد: فدراسیون به دنبال کسب بهترین نتیجه است. با توجه به اینکه وزنه برداری در المپیک 2016 ریو دو مدال طلا را به دست آورد، کارمان در این دوره المپیک سخت تر است و انتظارات خیلی زیادتر خواهد بود. متأسفانه شرایط آن طور که ما می خواستیم پیش نرفت و مشکلاتی برای کیانوش رستمی رخ داد. سهراب مرادی دیگر وزنه بردار دسته 96 کیلوگرم هم آنچنان شرایط خوبی نداشت و همه حریفان روی مدال نقره این وزن می جنگیدند.

بیرانوند ضمن اعلام این خبر که دو وزنه بردار المپیکی ایران طی روزهای 17 و 18 خرداد ماه معرفی خواهند شد اضافه کرد: در کنار دو دارنده مدال طلای المپیک ما در وزن 96 کیلوگرم، علی هاشمی دو دوره قهرمان جهان شده است. او تغییر وزن داشت و به دسته 109 کیلوگرم که وزن المپیکی است، آمد. امیدواریم در روزهای باقی مانده به دوران اوجش برگردد. علی داوودی را هم در دسته فوق سنگین داریم که جوان است و می تواند تا دو دوره آینده در بازی های آینده المپیک حضور داشته باشد. سید ایوب موسوی و علی میری هم مجوز حضور در المپیک را دارند.

وی با تاکید بر اینکه المپیک جای کسب تجربه نیست ادامه داد: باید طوری برنامه ریزی کرد تا در این بازی های مهم فقط مدال گرفت. مطمئناً کسب مقام چهارم تا پانزدهم هیچ فرقی برای ورزشکار نمی نماید. به همین دلیل فدراسیون وزنه برداری به دنبال اعزام باتجربه ها به المپیک بود تا بهترین نتیجه و مدال را به دست بیاورد. به هر حال در چند روز آینده قرار است تمام کشورها ورزشکاران واجد شرایط را به کمیته بین المللی المپیک معرفی نمایند که وزنه برداران ایران هم تعیین خواهند شد.

دبیر فدراسیون وزنه برداری ایران در سرانجام به آشفتگی شرایط فدراسیون جهانی هم اشاره نمود و گفت: این مجموعه حال و روز خوبی ندارد، چراکه 75 روز قبل از شروع المپیک توکیو، سیستم گزینشی به یک باره تغییر می نماید. عدم ثبات مدیریت ضربه بزرگی به جامعه وزنه برداری جهان وارد کرد. به خاطر شیوع ویروس کرونا دو سال و نیم ورزشکاران باید در اوج آمادگی قرار می گرفتند تا بتوانند سهمیه المپیک را بگیرند و همین مسئله باعث می گردد که سهراب مرادی هم آسیب ببیند. متأسفانه سیستم گزینشی که برای اولین بار، سه سال پیش در فدراسیون جهانی وزنه برداری تصویب شد همه وزنه برداران را برای کسب سهمیه دچار چالش کرد. بیشتر ورزشکاران بیشتر به این فکر هستند که سهمیه حضور در بازی های المپیک را بگیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "معرفی وزنه برداران المپیکی ایران تا اواسط ماه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی وزنه برداران المپیکی ایران تا اواسط ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید