معرفی 11 وسیله برای بازی گربه خانگی

به گزارش وبلاگ بهسا، گربه ها دوست دارند بازی نمایند و عاشقان گربه برای بازی و شاد کردن گربه های خود زمان زیادی می گذارند. در اینجا روش درست کردن انواع وسایل بازی گربه یاد داده شده است که ساده و جذاب بوده و می تواند ساعت ها گربه شما را سرگرم کند.

معرفی 11 وسیله برای بازی گربه خانگی

وبلاگ بهسا در این مقاله روش درست کردن وسایل بازی گربه با ابزارهای ساده و حتی دور ریختنی را به شما می آموزد. مانند بسیاری از چیز های خوب در زندگی، احتیاجی نیست برای بازی و سرگرمی گربه خود هزینه زیادی صرف کنید. با درست کردن وسایل بازی گربه در منزل علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، گربه شما از بازی با طیف وسیعی از اسباب بازی های خانگی لذت خواهد برد.

ساخت اسباب بازی گربه، بازی مورد علاقه بچه ها است. بنابراین می توانید از کودک خود بخواهید که آن ها را درست کند. وسایل مورد احتیاج برای ساخت اسباب بازی گربه را به او بدهید و به این ترتیب هم کودک خود و هم گربه خانگی تان را سرگرم کنید.

وسایل بازی گربه با هدف شکار

1- چیز های زیادی می تواند به عنوان طعمه برای بازی گربه شما استفاده گردد. یک کاغذ بردارید و آن را مچاله و یک نخ به آن آویزان کنید. این کار ساده ای است که هرکسی می تواند آن را انجام بدهد. حالا آن را بالای سر گربه خود بگیرید و با او بازی کنید.

2- برای بازی شکار با حرکت سریع می توانید از چراغ قوه یا چراغ های لیزری بهره ببرید. گربه ها می توانند برای مدت طولانی پرتو ها را تعقیب نمایند و حتی در کمین آن ها بنشینند. هنگامی که از یک چراغ قوه برای بازی شکار استفاده می کنید، ممکن است گربه در حین پرش به وسایل و اشیا برخورد کند، بنابراین در جایی بازی کنید که بی خطر باشد.

3- کدام گربه است که وسوسه تعقیب پرنده ها را نداشته باشد؟ با استفاده از دو توپ عظیم و کوچک یک پرنده درست کنید. توپ کوچک را روی جای مناسبی از توپ عظیم بچسبانید که حالت سر و بدن یک پرنده را تشکیل دهد. اگر پارچه زرد دارید می توانید با چسب غیر سمی آن را دور توپ ها بپیچید. بعد با استفاده از روبان برای پرنده دم و بال درست کنید. برای چشم ها می توانید از دکمه های کوچک استفاده نمایید. سپس یک سیم به بالای سر پرنده وصل نموده و سر دیگر آن را دور یک چوب بپیچید.

همچنین می توانید روش های مختلفی از کاردستی جوجه ای را در وبلاگ بهسا بیاموزید.

4- معمول ترین طعمه برای گربه ها موش است، بنابراین در وسایل بازی گربه خود باید یک موش داشته باشید.

برای درست کردن موش دو توپ پوم پوم عظیم درست کنید (روش درست کردن پوم پوم) و آن ها را به هم بچسبانید. سپس یک مربع عظیم خاکستری با نمد درست نموده و آن را از وسط نصف کنید. بعد شکل یک اشک عظیم را روی هرکدام از پارچه ها در آورده و ببرید. سپس آن ها را از یک طرف به هم وصل کنید. بعد توپ های پوم پوم را داخل نمد قرار بدهید و قسمت باز آن را بدوزید.

حالا با ماژیک برای موش چشم بکشید و با روبان دم درست کنید.

- راه دیگر برای درست کردن موش این است که یک جوراب قدیمی را با خرده کاغذ پر کنید و روی کفی آن را گره بزنید. سپس دو دکمه زرد برای چشم ها بدوزید و یک طناب یا نخ ضخیم به عنوان دم به آن وصل کنید. حالا نور یک چراغ قوه را روی موش بیاندازید. نور را حرکت دهید و همزمان با آن موش را نیز جابجا کنید. به این ترتیب بچه گربه سعی می نماید موش را بگیرد.

5- یکی از وسایل بازی گربه می تواند مار باشد. بعضی از گربه های مزرعه و یا گربه های آزاد مار ها را می کشند، بنابراین آن ها غریزه ذاتی برای دنبال کردن مار دارند.

برای درست کردن مار به چند عدد رول دستمال توالت (حداقل 3 عدد) احتیاج دارید. یک طناب یا نوار ضخیم بردارید و از داخل رول ها رد کنید تا مار انعطاف پذیر باشد. بعد رول ها را با پارچه یا کاغذ سبز بپوشانید و روی آن را تزیین کنید.

وسایل بازی گربه با نوار پارچه ای

6- چند تکه پارچه را به هم گره بزنید و با استفاده از این پارچه ها با گربه خود به صورت تعاملی بازی کنید. در این بازی دو یا سه گربه می توانند با هم بازی نمایند، هرچه نوارها ضخیم تر باشد بازی برای گربه ها امن تر است. پارچه را به آرامی روی کف زمین یا تخت بکشید سپس آن را بالا گرفته، معلق کنید و تکان دهید. این بازی برای گربه های مسن نیز مناسب است. برای بازی با بچه گربه ها می توانید از کمربند حوله حمام بهره ببرید.

توجه: بعد از بازی با طناب پارچه ای باید آن را از دسترس دور نگه دارید، زیرا بچه های کوچک، گربه و یا حیوانات خانگی دیگر اگر به تنهایی با آن بازی نمایند ممکن است در آن گیر نمایند.

7- یکی از وسایل بازی گربه می تواند جوراب های قدیمی باشد. روی یک جوراب قدیمی نخ وصل کنید و آن را در اطراف زمین بچرخانید. البته بهتر است اول جوراب را بشویید.

استفاده از وسایل خانه برای سرگرم کردن گربه

8- می توانید با وسایل خانگی اسباب بازی برای گربه درست کنید. کیسه کاغذی خالی، دوک های خالی، ظروف خالی (کاملا شسته شده باشد) و قطعات خرد شده کاغذ همگی می تواند به عنوان وسایل بازی گربه استفاده شوند. رول دستمال توالت خالی به خودی خود می تواند یک اسباب بازی مناسب برای گربه باشد.

9- یک اسباب بازی جذاب سلف سرویس بسازید. غذا های خشک گربه یا چیز های لذتبخش برای گربه را داخل یک بطری پلاستیکی بدون در قرار دهید. حیوان خانگی شما برای خوردن غذا به آن ضربه می زند و آن را به اطراف می چرخاند. از یک بطری که دارای دهانه پهن است بهره ببرید.

10- از جعبه های کوچک می توانید به عنوان یک اسباب بازی برای پنهان شدن گربه بهره ببرید. در های جعبه را تا جایی که گربه بتواند به آن برسد، ببرید. حالا اسباب بازی ها را بالای جعبه آویزان کنید و یا داخل آن بیاندازید. اگر از جعبه های عظیمتر بهره ببرید گربه می تواند داخل آن بازی کند و پنهان گردد.

گربه ها دوست دارند پنهان شوند و باور نمایند که نامرئی هستند. اما پس از آن در پی یک شکار غیرقابل پیش بینی هستند، پس مراقب باشید!

11- با فویل می توانید یک توپ درست کنید. فویل را مچاله نموده و گرد کنید، سپس آن را برای گربه پرتاب کنید. این وسیله بازی گربه براق و سرگرم نماینده است.

با کمی خلاقیت و با استفاده از وسایل اطرافتان می توانید اسباب بازی های زیادی برای بازی گربه خانگی خود آماده کنید.

برگرفته از: Wikihow

منبع: setare.com

به "معرفی 11 وسیله برای بازی گربه خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 11 وسیله برای بازی گربه خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید