مقام برکنار شده توسط ترامپ رئیس کارگروه کرونا در دولت بایدن شد

به گزارش وبلاگ بهسا، نامزد حزب دموکرات و مدعی پیروزی در انتخابات آمریکا یکی از مقامات برکنار شده بخش بهداشت و درمان ارتش را به عنوان رئیس کارگروه مبارزه با ویروس کرونا در دولت خود انتخاب کرد.

مقام برکنار شده توسط ترامپ رئیس کارگروه کرونا در دولت بایدن شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهسا، جو بایدن نامزد حزب دموکرات مدعی پیروزی در انتخابات آمریکا، ویوک مورتی یکی از مقامات ارشد سابق در ارتش را به عنوان یکی از روسای کارگروه ویژه مبارزه با کرونا در دولتش انتخاب کرد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، کیت بدینگفیلد معاون مدیر کارزار انتخاباتی بایدن در مصاحبه ای گفت، مورتی در کنار دیوید کسلر کمیسیونر سابق سازمان غذا و داروی آمریکا قرار است کارگروه 12 نفره مبارزه با کرونا را رهبری کنند.

بدینگفیلد افزود: این دو نفر از ماه مارس (فروردین)، در کارزار انتخاباتی بایدن به عنوان مشاور امور مربوط به شیوع ویروس کرونا فعالیت داشته اند.

به گزارش شبکه سی اِن اِن، علاوه بر این دو، مارسلا نانز اسمیت استاد دانشگاه ییل آمریکا نیز به این کارگروه ملحق خواهد شد.

بایدن قرار است امروز (دوشنبه) به صورت رسمی تشکیل این کارگروه را که پیش تر وعده تشکیل آن را داده بود اعلام کند.

بدینگفیلد در ادامه گفت: او (بایدن) کار دولت انتقالی را از اول هفته (دوشنبه) آغاز خواهد کرد. او تماس هایی خواهد داشت و برای مردم آمریکا اطلاع رسانی خواهد کرد که چگونه به وعده های انتخاباتی خود عمل خواهد کرد.

ویوک مورتی در سال 2017 و به دستور دونالد ترامپ از ریاست بخش بهداشت و درمان ارتش آمریکا استعفا کرد. او یکی از منتقدان اصلی سیاست های دولت آمریکا در قبال کنترل شیوع ویروس کرونا طی یک سال گذشته بود.

این پزشک هندی الأصل، اوایل مهر ماه در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست درخصوص سیاسی سازی واکسن کرونا و توزیع پیش از موعد آن توسط ترامپ هشدار داده و از او خواسته بود از نادیده دریافت توصیه های علمی دست بردارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مقام برکنار شده توسط ترامپ رئیس کارگروه کرونا در دولت بایدن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام برکنار شده توسط ترامپ رئیس کارگروه کرونا در دولت بایدن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید