ممنوعیت سوزاندن ضایعات نوار های آبیاری در مزارع ارسنجان

به گزارش وبلاگ بهسا، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان گفت: سوزاندن ضایعات نوار های آبیاری در مزارع کشاورزی شهرستان ارسنجان ممنوع است.

ممنوعیت سوزاندن ضایعات نوار های آبیاری در مزارع ارسنجان

به گزارش وبلاگ بهسا از شیراز، سید ناصر حسینی خرمی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان گفت: پسماند های پلاستیکی به جا مانده در مزارع پس از برداشت محصول، به علت ماندگاری طولانی روی خاک، باعث آلودگی محیط زیست، تخریب بافت موثر خاک، کاهش حاصلخیزی و از بین بردن میکروارگانیسم های مفید خاک می گرددو سوزاندن این نوار ها در مزارع کشاورزی ممنوع است.

او اضافه نمود: قریب به 2 هزار هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان با استفاده از نوار های تیپ آبیاری می شوند که امکان پهن کردن آن ها با استفاده از تراکتور نیز وجود دارد.

حسینی خرمی توضیح داد: بطور میانه در هر هکتار حدود 150 تا 200 کیلوگرم نوار تیپ مصرف می گردد و در صورت عدم جمع آوری پس از خاتمه فصل کاشت، آسیب ها و آلودگی های جبران ناپذیر محیطی را در پی خواهد داشت.

استفاده از نوار های تیپ در آبیاری مزارع کشاورزی، علاوه بر حمل و نقل آسان، صرفه جویی در مصرف آب و کاهش رشد علف های هرز، امکان آبیاری اراضی غیر مسطح و با فشار پایین آب را فراهم می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ممنوعیت سوزاندن ضایعات نوار های آبیاری در مزارع ارسنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت سوزاندن ضایعات نوار های آبیاری در مزارع ارسنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید