موافقت اولیه رئیسی با طرح افزایش مشروط حقوق هیات علمی ، جزئیات طرح

به گزارش وبلاگ بهسا، رئیس دانشگاه تهران از موافقت اولیه رئیس جمهور با طرح افزایش حقوق اعضای هیات علمی براساس شایستگی و کسب امتیازات ویژه اطلاع داد.

موافقت اولیه رئیسی با طرح افزایش مشروط حقوق هیات علمی ، جزئیات طرح

به گزارش وبلاگ بهسا، سید محمد مقیمی درباره آخرین شرایط طرح افزایش حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه ها شرح داد و گفت: سال گذشته حقوق اعضای هیأت علمی در دو مرحله انجام شد؛ نخست یک افزایش یک و سه دهمی داشت و بعد افزایش یک و شش دهمی اجرایی شد.

وی اضافه نمود: ما در مورد طرح افزایش حقوق هیأت علمی، جلسات مختلفی را با رئیس جمهور داشتیم و بعلاوه با مسولان مربوطه در وزارت علوم و سازمان امور اداری استخدامی و … داشتیم. در نهایت کار ما معتقدیم در نظام حقوق و دستمزد، یک بخش حقوق و دستمزها باید به صورت ثابت باشد و یک بخش دیگر هم به عملنمودها پیوند بخورد، یعنی اگر قرار باشد همه به یک نسبت دریافتی داشته باشند، قاعدتاً نظام پرداخت حقوق عملکرد محور نخواهد بود.

رئیس دانشگاه تهران اضافه نمود: طرح جدیدی که ارائه دادیم، آئین نامه سرآمدی و شایستگی اعضای هیأت علمی نام دارد و پیش بینی شده در این طرح ما برای اساتیدی که امتیازاتی را در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی، خدمات اجرایی و فرهنگی را به صورت قابل ملاحظه ای کسب نمایند، حقوق دریافتی آنها به تناسب افزایش یابد.

مقیمی اعلام کرد: به همین دلیل، آیتم هایی را با توجه به شاخص های دانشگاه کارآفرین در نظر گرفته ایم و برای فعالیت های فرهنگی مثل شاگردپروری و آن دسته فعالیت هایی که معطوف به حل مسائل جامعه می گردد، امتیاز ویژه ای قائل شده ایم. بر همین اساس اگر به صورت سالانه استادی زیر 15 امتیاز کسب کند، حقوق او در سال 1401 مشابه همان سال 1400 و همان 30 درصد افزایش خواهد بود.

وی ادامه داد: منتها اگر امتیاز فرد بالاتر از 15 باشد، حقوق فرد به صورت پلکانی از 15 تا 30 امتیاز، 30 تا 60 امتیاز و بالاتر از 60 امتیاز افزایش خواهند داشت؛ با تصویب این طرح اعضای هیأت علمی به تناسب فعالیتی که خواهند داشت، در حقیقت حقوق دریافت می نمایند. قطعاً کسانی که امتیاز عالی را به دست بیاورند، حتماً نسبت به حقوقی که در سال گذشته می گرفتند، بسیار بالاتر خواهد بود.

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: بنا به درخواست ما، مقرر شد رئیس جمهور یک فرد و نهاد بی طرف غیر از سازمان برنامه و بودجه را مسئول آنالیز طرح نمایند که در حال حاضر رئیس جمهور، این مأموریت را به رئیس مرکز آنالیز های استراتژیک ریاست جمهوری محول نموده اند و ایشان تا به امروز جلساتی را با ذینفعان طرح برگزار نموده اند.

مقیمی بیان نمود: بعلاوه طرح به رؤیت رئیس جمهور رسیده و تأیید اولیه ایشان را دریافت نموده ایم و در حال حاضر در شورای حقوق و دستمزد در حال آنالیز است و امیدواریم به زودی نتیجه آن به ما ابلاغ گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "موافقت اولیه رئیسی با طرح افزایش مشروط حقوق هیات علمی ، جزئیات طرح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت اولیه رئیسی با طرح افزایش مشروط حقوق هیات علمی ، جزئیات طرح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید