مک بوک پرو 14 اینچی و 16 اینچی تازه سال جاری وارد فاز فراوری می شوند

به گزارش وبلاگ بهسا، به گفته ی مینگ چی کو، تحلیلگر معروف محصولات اپل، نسل بعدی مک بوک پرو 14 و 16 اینچی در سه ماهه چهارم سال 2022 وارد فاز فراوری انبوه خواهند شد.

مک بوک پرو 14 اینچی و 16 اینچی تازه سال جاری وارد فاز فراوری می شوند

آقای کو با انتشار توییتی گفت که با توجه به برنامه ریزی شرکت تایوانی TSMC مبنی بر اینکه فراوری محصولات مجهز به تراشه های با لیتوگرافی 3 نانومتری تا سال 2023 شروع نخواهد شد، مدل های نو مک بوک پرو 14 و 16 اینچی ممکن است همچنان مجهز به تراشه های با لیتوگرافی 5 نانومتری TSMC باشند. به نظر می رسد که اطلاعات منتشر شده از این تحلیلگر با گزارشی از وب سایت تایوانی Commercial Times که ادعا می کرد تراشه M2 پرو اولین تراشه 3 نانومتری اپل خواهد بود، مغایرت دارد.

در حالی که شرایط فعلی کمی گیج نماینده به نظر می رسد، اما طبق گزارش ها تعیین شد که TSMC میخواهد در آینده نزدیک فراوری انبوه تراشه های 3 نانومتری را برای اپل شروع کند، بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم که این تراشه ها ابتدا در کدام مک ها مورد استفاده قرار می گیرند. به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، اپل محصولاتی نظیر مک بوک پرو، مک مینی و مک پرو مبتنی بر M2 را در دست توسعه دارد.

تا به امروز شایعات و برآورد های زیادی در خصوص مک بوک پرو مطرح شده است. طبق ادعای آقای گورمن، انتظار می رود مدل های نو 14 اینچی و 16 اینچی مجهز به تراشه های نو M2 پرو و M2 مکس باشند که از همان رویه تراشه های M1 پرو و M1 مکس سال گذشته اپل پیروی می نمایند. گورمن بعلاوه به نکته مهمی در خصوص انتظارات از تراشه های M2 پرو و M2 مکس اشاره نموده و معتقد است که در این تراشه ها، همچون تراشه M2، بیشتر تمرکز اپل روی بخش گرافیکی معطوف خواهد بود.

این طور که از شواهد متعدد به نظر می رسد مک بوک M2 پرو و M2 مکس بر روی بخش گرافیکی تمرکز خواهند کرد و این خبر می تواند برای کاربران حرفه ای که احتیاج به انجام کارهای سنگین نظیر ویرایش ویدیو، کدنویسی و موارد دیگر دارند، بسیار خوب باشد. موضوع دیگری که در خبرها به آن اشاره نموده، زمان رونمایی از این محصولات است. بر همین اساس گفته می گردد که مک بوک پرو M2 پرو و M2 مکس احتمالاً بین پاییز 2022 و بهار 2023 معرفی خواهد شد.

تحلیلگر بلومبرگ بر این باور است که با توجه به فرایند ادامه دار چالش های زنجیره تامین اپل، پیش بینی اینکه دقیقاً چه زمانی این محصولات به دست کاربران می رسند، بسیار سخت است. بعلاوه ظاهراً اپل در پی افزایش ظرفیت زنجیره تأمین خود برای پنل های mini-LED است که می تواند نشانه هایی از محصولات مجهز به این پنل ها در آینده باشد.

جدا از این موضوع، شایعاتی شنیده می گردد که غول فناوری آمریکایی روی مک بوک ایر مبتنی بر نمایشگر 15 اینچی کار می نماید و ممکن است در سال 2023 راهی بازار گردد. اما این نخستین باری نیست که شایعه ای در خصوص مک بوک ایر 15 اینچی مطرح می گردد و به عنوان نمونه سال گذشته خبرگزاری بلومبرگ هم چنین شایعه ای را منتشر کرد. البته در آن زمان، خبرگزاری بلومبرگ نوشته بود که اپل در ابتدا تصمیم داشته چنین مدلی را فراوری کند، اما در نهایت مدیران این شرکت از انجام این پروژه منصرف شدند و آن را کنار گذاشتند. باید دید در روزهای آینده چه اخبار دیگری در خصوص سایر محصولات اپل منتشر می گردد.

منبع: Macrumors

منبع: دیجیکالا مگ

به "مک بوک پرو 14 اینچی و 16 اینچی تازه سال جاری وارد فاز فراوری می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مک بوک پرو 14 اینچی و 16 اینچی تازه سال جاری وارد فاز فراوری می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید