نانوداروی ایرانی برای پیشگیری و درمان بیماری های دامی

به گزارش وبلاگ بهسا، مسئول فنی یک شرکت داروسازی اعلام نمود که نانوداروی تزریقی آن ها نقش پیشگیری و درمان بیماری های دامی را دارد.

نانوداروی ایرانی برای پیشگیری و درمان بیماری های دامی

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ بهسا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، مهدی ناصری مسئول فنی و مدیر تحقیق و توسعه شرکت داروسازی نصر فریمان اظهار داشت: داروی تزریقی نانو حاوی نانوامولسیون A+D 3+E این شرکت هم نقش پیشگیری و هم درمان بیماری های دامی را دارد.

ناصری می گوید: یکی از محصولات ما، نانوداروی تزریقی حاوی نانوامولسیون A+D 3+E است که دارای سه ویتامین مختلف بوده و با استفاده از فناوری ویژه ای پیشرفته است. ذرات موجود در این داروی تزریق به محدود نانومتری رسیده و زمان اثرگذاری آن نیز به شدت افزایش یافته به طوری که با یک بار تزریق زمان طولانی تری اثر دارو باقی می ماند. دو سال پیش این محصول تولید و به بازار عرضه شده است.

وی می افزاید: این ویتامین ها محلول در چربی هستند و ما توانسته ایم با فرمولاسیون نانویی این ویتامین ها را به صورت محلول در آب تولید کنیم که با کاهش دما مشکل انعقاد پیش نمی آید. با استفاده از نوعی پلیمر، این فرمولاسیون به گونه ای طراحی شده که پس از تزریق به سرعت تاثیر روی دام شروع می شود و دوام طولانی تری نیز خواهد داشت. از این ویتامین ها هم برای پیشگیری و هم درمان می توان استفاده کرد.

مدیر تحقیق و توسعه شرکت داروسازی نصر فریمان، درباره پیشینه این شرکت می گوید: شرکت داروسازی نصر فریمان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دارو های تزریقی دامی کشور است. این شرکت در سال 1367 تاسیس شده و در حال حاضر متخصصان حوزه های مختلف نظیر داروسازی، شیمی، مهندسی صنایع و دامپزشکی در این شرکت مشغول به کار هستند. ما در بخش دارو های تزریقی با تولید بیش از 80 محصول، تقریبا 50 درصد سهم بازار را در اختیار داریم. از میان این 80 محصول، 20 محصول به صورت منحصر به فرد تنها در شرکت داروسازی نصر فریمان تولید می شود. ما انواع آنتی بیوتیک های پودر و مایع، ویتامین ها، مواد معدنی، هورمون ها، دارو های ضدحساسیت و ضد التهاب، دارو های ضدانگل، بی حس کننده و آب مقطر را تولید می کنیم. 8 محصول، ازجمله همین داروی نانوامولسیون به عنوان محصولات دانش بنیان پذیرفته شده است.

این دانش آموخته دکتری رشته دامپزشکی می گوید: با تدابیر مدیریتی اتخاذ شده ما توانسته ایم وابستگی فرمولاسیونی به خارج از کشور را رفع کنیم به طوری که صد در صد فرمولاسیون ها در واحد تحقیق و توسعه خود شرکت انجام می شود. قصد داریم در سال جاری 21 محصول نو را به سبد محصولات خود اضافه کنیم. صادرات ما از سال 1394 شروع شده است و قصد داریم این فرایند را ادامه دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نانوداروی ایرانی برای پیشگیری و درمان بیماری های دامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانوداروی ایرانی برای پیشگیری و درمان بیماری های دامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید