نخست وزیر لیبی: هدفم انتها دادن به تفرقه در لیبی است خبرنگاران

به گزارش وبلاگ بهسا، نخست وزیر لیبی که امروز در مجلس این کشور رای اعتماد گرفت، گفت: خواهان خاتمه بخشیدن به تفرقه در این کشور هستم.

نخست وزیر لیبی: هدفم انتها دادن به تفرقه در لیبی است خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهسا، عبدالحمید الدبیبه امروز - چهارشنبه - در نشست مجلس این کشور که به منظور اعطای رای اعتماد به دولت انتقالی تشکیل شده است، گفت: به سختی تلاش خواهم کرد تا از شورای ریاست جمهوری برای موفقیت در دولت انتقالی حمایت کنم.

او همچنین تاکید کرد: مرز های واهی که در دوره اخیر بین لیبیایی ها ایجاد شده بود باید از میان برداشته شود.

کشور نفت خیز لیبی از سال ها پیش بین دولت های رقیب تقسیم شده است؛ دولتی تحت حمایت سازمان ملل، اما ضعیف در طرابلس - شهری که به طور عمده تحت کنترل گروه های مسلح قرار گرفته است - در مقابل دولت مستقر در شرق لیبی با پشتیبانی ژنرال حفتر که خود را رهبر نیرو های مسلح عرب لیبی می خواند. دولت هایی که هر کدام تحت حمایت دولت های خارجی بوده و پشتیبانی می شوند.

انتخابات شورای انتقالی ریاست جمهوری و نخست وزیری لیبی 17 بهمن/ 4 فوریه با حضور استفانی ویلیامز معاون فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برگزار گشت.

اعضای شورای سه نفره ریاست جمهوری و نخست وزیر لیبی، اداره این کشور را در دوره انتقالی تا 24 دسامبر (سوم دی 1400) و برگزاری انتخابات بر عهده خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نخست وزیر لیبی: هدفم انتها دادن به تفرقه در لیبی است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر لیبی: هدفم انتها دادن به تفرقه در لیبی است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید