نسخه نویسی الکترونیکی یک الزام قانونی است

به گزارش وبلاگ بهسا، تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تاکید نمود که اجرای نسخه نویسی الکترونیکی یک الزام قانونی است و باید پیگیری گردد.

نسخه نویسی الکترونیکی یک الزام قانونی است

به گزارش وبدا، محمد مهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، در جریان سفر به تبریز در جلسه هم اندیشی با رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تعامل بین بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز را مناسب دانست.

وی ضمن قدردانی از زحمات مدیر کل بیمه سلامت استان اضافه نمود: تعامل مناسب بیمه دراین استان با دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مدیریت صحیح اعتبارات به خصوص در ایام کرونایی کاملا مشهوداست.

ناصحی در مورد ضرورت افزایش اعتبارات سطح یک روستایی بیان نمود: اولویت سازمان برای سال آینده تقویت سطح یک روستایی است، چرا که اگر دسترسی روستاها به خدمات بهداشتی کاهش یابد، قطعا دچار مشکل خواهیم شد.

وی با تاکید بر اینکه خدمت رسانی درمانی در روستاها از سخت ترین فعالیت ها در حوزه درمان است، پرداخت به موقع حقوق ها و چانه زنی برای افزایش حقوق فعالان در این بخش را حداقل کاری دانست که می توان برای این افراد انجام داد.

مدیر عامل بیمه سلامت، با بیان اینکه به دلیل شرایط کرونایی، سازمان فشار مضاعفی را از بابت پرداخت ها متحمل می گردد گفت: علیرغم تمام سختی ها از سال 95 تا به امروز اولویت را به تسویه و پرداخت مطالبات داده ایم و در سال 99 نیز مطالبات به روز پرداخت شده است.

وی در ادامه به بحث ارزیابی وسع اشاره نمود و اضافه نمود: با توجه به شرایط کرونایی فعلا این طرح با مسامحه جلو می رود تا بیمه شدگان و به خصوص اقشار ضعیف از نظر اقتصادی دچار مشکل نشوند.

ناصحی رسیدگی به مسائل حوزه بهداشت را نیازمند تعامل همه جانبه دانست و از کوشش این مجموعه برای یاری به دانشگاه های علوم پزشکی به خصوص در بحث تعدیلات و قصورات اطلاع داد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، انجام نسخه نویسی الکترونیکی را در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی یک الزام قانونی بیان کرد و گفت: این طرح مورد تاکید رئیس جمهور و وزیر بهداشت است و تمام موسسان دولتی باید به انجام آن پایبند باشند.

ناصحی از اعمال طرح های تشویقی، چه در بخش خصوصی و چه دولتی در رابطه با نسخه نویسی الکترونیکی اطلاع داد و اظهار کرد: در این راستا به ازای هر نسخه الکترونیکی، مبلغ اضافی پرداخت می گردد، هم چنین اولویت پرداخت با نسخ الکترونیکی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نسخه نویسی الکترونیکی یک الزام قانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه نویسی الکترونیکی یک الزام قانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید