نسل جدید خودروهای BMW در راه است

به گزارش وبلاگ بهسا، قرار است خودروهای سری 5 و ایکس وان بی ام و هیبریدی شوند.

نسل جدید خودروهای BMW در راه است

به گزارش خبرگزاری مالی ایران، به عنوان بخشی از برنامه بلندپروازانه خودروسازی بی ام و برای معرفی 25 خودروی الکتریکی تا سال 2023، این شرکت گفت نسل جدید خودروهای سری پنج و ایکس وان علاوه بر بهره مندی از موتور بنزینی، دارای پیشرانه الکتریکی نیز خواهند بود و به صورت هیبریدی عرضه می شوند. به این ترتیب این خودروساز آلمانی یک گام دگر به تعهد خود برای کاهش فراوری گاز آلاینده دی اکسید کربن به میزان یک سوم مقدار فعلی تا سال 2030 نزدیک خواهد شد.

پیش از این نیز اعلام شده بود نسل جدید خودروهای سری هفت به صورت هیبریدی عرضه خواهند شد. هم چنین بعضی از برآورد ها حکایت از آن دارد که بی ام و در حال ارزیابی عرضه خودروهای سری سه خود با پیشرانه هیبریدی است. قرار است تا 10 سال آینده خودروسازی بی ام و هفت میلیون خودروی الکتریکی روانه بازارها کند.

در حال حاضر خودروهای سری پنج به دو صورت دیزلی و بنزینی عرضه می شوند. اگر چه هنوز از جزییات این خودرو اطلاعات بیشتری منتشر نشده اما احتمالا خودرو به مانند مدل های هیبریدی قبلی قادر به پیمودن مسافتی معادل 275 مایل است.

اولیور زیپسه- مدیرعامل بی ام و در همین رابطه گفت: به عنوان یک شرکت خودرویی پیشتاز، هدف ما این است که در راستا توسعه پایدار و استراتژیک خود گام برداریم. ما این راستا استراتژیک را در سطوح مختلف، از بخش های مدیریتی گرفته تا فراوری و تحقیق و توسعه پیاده سازی می کنیم.

به گفته بی ام و، هدف از تغییرات جدید در فراوری خودروهای هیبریدی، افزایش بهره وری و بهبود شرایط زنجیره ارزش در این شرکت در کنار عمل به تعهدات محیط زیستی است و شرکت پس از عرضه این خودرو با همکاری مراکز تحقیقاتی، میزان اثربخشی این تغییر رویکرد در تحقق هدف کاهش گازهای گلخانه ای را آنالیز خواهد نمود.

منبع: اقتصاد ایران

به "نسل جدید خودروهای BMW در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسل جدید خودروهای BMW در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید