هشدار کشورهای حامی اقتصادی به لبنان: صبرمان رو به اتمام است!

به گزارش وبلاگ بهسا، طرف های غربی که برای یاری به لبنان شرط و شروطی را مطرح نموده اند، هشدار دادند که اگر دولتی در این کشور تشکیل نشود که اعتبار کافی را برای اصلاح اوضاع به صورت هرچه سریع تر داشته باشد، گامی برای نجات این کشور از مشکلاتش وجود ندارد.

هشدار کشورهای حامی اقتصادی به لبنان: صبرمان رو به اتمام است!

رویترز گزارش داد، صبر فرانسه، آمریکا و دیگر کشورهای حامی اقتصادی که در گذشته از زمان جنگ داخلی 1975 چندین مرتبه به لبنان یاری نموده اند، در حال تمام شدن است.

دو منبع که در مذاکرات بیروت در هفته گذشته مشارکت داشتند، عنوان داشتند که پاتریک داریل، مشاور امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در امور خاورمیانه و شمال آفریقا در جریان مذاکرات توضیح داد، با وجود اینکه پاریس به تعهدات خود پایبند است، اما تا زمانی که اصلاحاتی وجود نداشته باشد، ما آنها را نجات نخواهیم داد.

یک دیپلمات غربی توضیح داد که فرانسه همچنان کوشش می نماید تا میزبان کنفرانسی برای بازسازی بیروت در اواخر نوامبر باشد اما تردیدها همچنان پابرجا است.

این دیپلمات عنوان داشت: هیچ تغییری وجود ندارد. سیاست مداران لبنانی به روش سابق بازگشته اند و مساله نگران کننده این است که آنها کاملاً مردم را نادیده می گیرند.

از سوی دیگر، یک منبع سیاسی عالی رتبه مطلع از فرایند مذاکرات توضیح داد: پیامی که در حال حاضر از جانب فرانسوی ها مطرح شده است، شفاف است: دولت و اصلاحاتی وجود ندارد، خدانگهدار!.

وی اضافه نمود: اگر فرانسوی ها از این امر دست بکشند، چه کسی به ما یاری خواهد نمود؟ کشورهای عربی حوزه خلیج فارس؟ آمریکا؟ نه هیچ کس.

پیشتر نیز دوروتی شیا، سفیر آمریکا در لبنان در کنفرانس مجازی مرکز پژوهش های استراتژیک و بین المللی در واشنگن در روز آدینه گفت: آمریکا می داند که لبنان اهمیت دارد و جلوگیری از شکست دولت، باید اولویت بالایی داشته باشد اما ما نمی توانیم بیشتر از آنچه که خود لبنانی ها به این امر تمایل دارند، تمایل نشان دهیم. طرح هایی برای نجات بدون اصلاحات در لبنان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ما تجربه کسب نموده ایم، عنوان داشت که روش تدریجی گام به گامی وجود خواهد داشت و هیچ چیز به صورت رایگان ارائه نخواهد شد.

شیا عنوان داشت: کشورهای حامی اقتصادی باید به موضع خود پایبند باشند، در غیر این صورت نخبگان سیاسی آنها را جدی نخواهند گرفت. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "هشدار کشورهای حامی اقتصادی به لبنان: صبرمان رو به اتمام است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار کشورهای حامی اقتصادی به لبنان: صبرمان رو به اتمام است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید