هواپیمای سوپرسونیک Overture ؛ پرواز با سرعت 2 هزار کیلومتر در ساعت

به گزارش وبلاگ بهسا، جدیدترین تصاویر از هواپیمای سوپرسونیک Overture منتشر شده است. این هواپیما با سرعت دو هزار کیلومتر در ساعت پرواز خواهد نمود.

هواپیمای سوپرسونیک Overture ؛ پرواز با سرعت 2 هزار کیلومتر در ساعت

وبلاگ بهسا - استارتاپ بوم سوپرسونیک (Boom Supersonic) تصاویر تازهی از طراحی هواپیمای فوق سریع Overture خود به اشتراک گذاشت. بوم تکنولوژی می گوید که هواپیما سریع آن ها با سرعتی دو برابر هواپیماهای امروزی می تواند پرواز کند و مسافت نیویورک تا لندن (نزدیک به 6 هزار کیلومتر) را فقط در 3.5 ساعت طی می نماید.

Boom Supersonic اولین بار در نمایشگاه هوایی بین المللی فارن بورو از هواپیمای Overture خود رونمایی نموده بود و حالا تصویر تازهی را از آن منتشر نموده است. شرکت مستقر در ایالات کلرادو شرح می دهد که این هواپیما می تواند بین 65 تا 80 مسافر را با خود حمل کند و با سرعت 1.7 ماخ (تقریبا دو هزار کیلومتر در ساعت) بر فراز اقیانوس ها پرواز خواهد نمود.

علاوه بر این، هواپیما در دست ساخت آن ها با 100 درصد سوخت پایدار هوانوردی (SAF) کار خواهد نمود و انتظار می رود تا سال 2024 به فراوری خود برسد. این شرکت در برنامه های خود میخواهد تا عصر تازهی از پروازهای تجاری مافوق صوت پایدار را شروع کند و برای خرید هواپیماهای در حال توسعه خود با شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز و خطوط هوایی ژاپن همکاری نموده است.

بوم سوپرسونیک در ادامه شرح می دهد که هواپیما فوق سریع آن ها دارای موتورهای بدون وزوز و بدون پس سوز است و اولین سیستم دنیا با قابلیت کاهش نویز اتوماتیک محسوب می گردد. به این معنی که صدای آن نسبت به هواپیماهای معمولی در هنگام برخاستن و در طول پرواز بسیار کمتر است.

ویژگی های طراحی تازه هواپیما فوق سریع

در این تصاویر تازه، بدنه هواپیما و و بالهای آن دوباره پیکربندی شده اند و بعلاوه موتورهای بیشتری به آن اضافه شده است.

به طور دقیق تر، Overture اکنون روی بال های خود چهار موتور کوچک تر دارد که باعث می گردد صدای کمتری فراوری کند و بعلاوه هزینه های عملیاتی آن را کاهش می دهد. طول بال این هواپیما سریع حدود 61 متر و فاصله بین دو بال آن 32 متر است.

Overture در طراحی تازه خود بعلاوه دارای یک بدنه پهن تر در قسمت جلویی خود است که باعث کاهش کشش و بهبود بهره وری سوخت آن می گردد.

با این وجود، هنوز کارهای زیادی باید انجام گردد تا هواپیمای فوق سریع Boom Supersonic به مرحله عملیاتی خود در سال 2024 برسد. طبق گفته این شرکت، نسخه تازه آن بر اساس 26 میلیون ساعت طراحی های نرم افزارهای شبیه سازی، پنج آزمایش تونل باید و ارزیابی دقیق طراحی های قبلی آن صورت گرفته است.

مبنع: دیجیاتو

منبع: بیت ران

به "هواپیمای سوپرسونیک Overture ؛ پرواز با سرعت 2 هزار کیلومتر در ساعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواپیمای سوپرسونیک Overture ؛ پرواز با سرعت 2 هزار کیلومتر در ساعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید