هوای امروزِ تهران؛ ناسالم برای گروه های حساس

به گزارش وبلاگ بهسا، بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هوای امروز تهران با میانگین شاخص آلایندگی 121 در محدوده ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است. بعلاوه با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت امروز، آدینه (17 دی ماه) و عدم وزش باد مؤثر، بر اندازه غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد.

هوای امروزِ تهران؛ ناسالم برای گروه های حساس

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز آدینه (17 دی 1400) با تداوم شرایط پایدار و آرام جوی و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته در بیشتر منطقه ها برقراری شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس مورد انتظار است.

حاکمیت پایداری جو در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت آدینه و عدم وزش باد مؤثر بر اندازه غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها دور از انتظار نخواهد بود.

در ادامه تاکید شده است: با افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز شنبه (18 دی 1400) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، با شروع تردد خودرو ها در نخستین روز هفته غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و کاهش کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد، کاهش تندی باد در طی روز سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد.

تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی روز شنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی افزایش غلظت ذرات معلق را در پی خواهد داشت و کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین107 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 121 و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: فرارو

به "هوای امروزِ تهران؛ ناسالم برای گروه های حساس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای امروزِ تهران؛ ناسالم برای گروه های حساس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید