واتساپ به زودی انتخاب آواتار برای تماس تصویری را ممکن می کند

به گزارش وبلاگ بهسا، اینطور که به نظر می رسد واتساپ در حال کار روی امکان ساخت آواتار برای تماس های تصویری و ارسال آن آواتار به دیگران به صورت استیکر است.

واتساپ به زودی انتخاب آواتار برای تماس تصویری را ممکن می کند

واتساپ که طی یکی دو سال اخیر به میزان تمام سال های فعالیتش به عنوان یک پیام رسان، آپدیت و قابلیت های خوب دریافت کرده، ظاهرا باز هم قرار است به یک قابلیت بسیار خوب و مجذوب کننده مجهز گردد. قابلیتی که به کاربرانش اجازه می دهد در تماس های تصویری، برای خود یک آواتار انتخاب کرده و حتی آن را به صورت استیکر برای سایر افراد ارسال کنند.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی WABetaInfo، این قابلیت در حال حاضر در دست توسعه واقع شده است و خبری از عرضه رسمی آن نیست. حتی تاریخی هم برای این منظور اعلام نشده، اما به نظر می رسد در آپدیت های آینده به جمع قابلیت های کنونی واتساپ اضافه خواهد شد.

به نظر می رسد واتساپ در تلاش است برای Memoji/Bitmoj یک گزینه جایگزین طراحی کند و طبق شنیده ها ظاهرا از ماه مارس امسال هم روی این قابلیت تازه کار می کند. حالا کاربران در صفحه تماس تصویری خود یک گزینه Switch to Avatar هم مشاهده می کنند که با کلیک روی آن می توانند آواتار خود را مشاهده کنند.

متأسفانه شاید ماه ها طول بکشد تا واتساپ بالاخره امکان انتخاب آواتار را به نسخه رسمی اپلیکیشن خود اضافه کند چون بعد از به اتمام رسیدن مرحله توسعه، این قابلیت باید آزمایش گردد که همین فرایند به تنهایی کلی زمان نیاز دارد.

علاوه بر امکان انتخاب آواتار برای واتساپ، کاربران ظاهرا می توانند این آواتارها را به عنوان استیکر در گفت و گوهای گروهی و خصوصی ارسال کنند. یک بخش Avatar Editor هم بعد از اضافه شدن این قابلیت، در واتساپ قرار خواهد گرفت که کاربر با مراجعه به آن حتی می تواند برای خود آواتار بسازد یا آن را ویرایش و شخصی سازی کند.

فعلا این قابلیت برای اندروید در دست توسعه واقع شده است اما ظاهرا برای کاربران iOS هم در نظر گرفته شده است. حال چه زمانی فرایند توسعه آن برای iOS آغاز خواهد شد مشخص نیست اما این بدان معناست که در صورت عرضه رسمی این قابلیت هم کاربران iOS باید مدت زمان بیشتری برای دریافت آن منتظر بمانند.

قابلیت های واتساپ بتا؛ موارد مجذوب کننده دیگری که شاید به زودی به این پیام رسان اضافه گردد

واتساپ طی چند وقت اخیر در حال توسعه قابلیت های بسیار زیادی بوده که برخی از آن ها واقعا مجذوب کننده و کاربردی هستند و قرار است در آینده ای نامشخص به اپلیکیشن اضافه شوند. توجه داشته باشیم تمام این قابلیت هایی که قرار است به آن ها اشاره کنیم یا در حالت بتا قرار دارند و یا در دست توسعه هستند.

یک قابلیت مجذوب کننده که واتساپ در حال کار روی آن برای پلتفرم های اندروید و iOS است، امکان ترک بی سر و صدای یک گروه است. به این صورت که وقتی شما از گروهی که دوست ندارید خارج شوید، واستاپ دیگر پیامی با این مضمون که شما از گروه خارج شده اید به نمایش نمی گذارد و تا کسی اعضای آن گروه را مورد بررسی قرار ندهد نمی داند که شما از آن خارج شده اید. البته مدیر گروه از این بابت مطلع خواهد شد.

در راستای بهبود تجربه کاربری هم واتساپ قصد دارد به زودی قابلیتی را به پیام رسان خود اضافه کند که به کاربر اجازه می دهد پیام ها را با شرایط خوانده نشده فیلتر کنند. برایی کسانی که پیام های زیادی دریافت می کنند، این قابلیت بسیار کاربردی خواهد بود چرا که به افراد کمک می کند هیچ پیامی را از دست ندهند.

یک قابلیت دیگر که در حالت بتا هم واقع شده است، به بخش شرایط یا همان استاتوس بر می گردد. زمانی که این قابلیت رسما عرضه گردد، کاربران قادر خواهند بود در صورتی که شخصی شرایط خود را آپدیت کرده از آن مطلع شوند.

یک قابلیت خوب دیگر، امکان ارسال ایموجی قلب انیمیشنی است. این قابلیت در حال حاضر در نسخه بتای واتساپ اندروید در دسترس واقع شده است. نکته جالب اینجاست که این قابلیت چند ماهی در واتساپ بتای iOS در دسترس قرار داشت اما نمی دانیم چه شد که شرکت تصمیم گرفت آن را بردارد. احتمالش بسیار زیاد است که این قابلیت بار دیگر به کانال بتا بازگردد.

همانطور که می بینید، واتساپ در حال حاضر برنامه های بسیار زیادی برای بهبود امکانات و قابلیت های اپلیکیشن پیام رسان خود دارد. از انتخاب آواتار گرفته تا امکان ارسال ایموجی متحرک از جمله مواردی هستند که تا یک سال پیش حتی کسی فکرش را هم نمی کرد به واتساپ اضافه شوند اما حالا می بینیم که در راستای رقابت با بهترین های موجود، چقدر دارد پیشرفت می کند.

منبع: PhoneArena

منبع: دیجیکالا مگ

به "واتساپ به زودی انتخاب آواتار برای تماس تصویری را ممکن می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واتساپ به زودی انتخاب آواتار برای تماس تصویری را ممکن می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید