وارنا و حیات زیر آب

به گزارش وبلاگ بهسا، نگاهی به تفریحات مربوط به حیات وحش و زندگی زیرآب وارنا

وارنا را می توان از آن شهرهایی دانست که ترکیبی از یک شهر بندری، تفرجگاه ساحلی و پایگاه نیروی دریایی است که گرچه چهره مدرن به خود گرفته است، اما از میراث تاریخی اش به خوبی نگهداری می نماید. شهری که برای هر سلیقه ای جاذبه خاص و نابی دارد. خبرنگاران در اینجا نگاهی دارید به بعضی جاذبه های گردشگری وارنا که به حیات وحش و حیات زیرآب توجه دارد:

وارنا و حیات زیر آب

پارک دلفین ها (Dolphinarium):

پارک دلفین ها یک سازه ساخته شده از شیشه و آلومینیوم است، که دارای ویژگی های منحصربه فردی بوده و در بخش شمالی شهر وارنا و در پارک ساحلی واقع شده است. این پارک در 11 آگوست سال 1984 میلادی افتتاح شده و دارای ظرفیت حضور هزار و 134 نفر است.

در داخل این مجموعه شما می توانید از نمایش جالب و منحصر به فرد دلفین ها که شامل نمایش های آکروباتیک، بالانس، موسیقی و پایکوبی دلفین ها است لذت ببرید. این برنامه 30 دقیقه به طول انجامیده و سراسر هیجان و تحرک است. این نمایش ها به وسیله دلفین های دوست داشتنی از نژادهای (TURSIOPS TRUNCATOS - KIMBO, POPPI, DOLLY) که بومی دریای کارائیب هستند برگزار می گردد.

جوان ترین دلفین های این مجموعه (YOANNA) و (PEPPY) نام دارند که در این آکواریوم متولد شده اند. در کافه دلفیناریوم (Dolphinarium café) نیز شما می توانید به دیدنی بازی دلفین ها در زیر آب بپردازید.

باغ دریایی:

باغ دریایی یکی از شاخصه ها و نمادهای شهر وارنا است. این باغ با مساحت 850 هزار متر مربع در نوار ساحلی قرار داشته در دهه 60 قرن نوزدهم میلادی با هدف محلی برای پیاده روی و سرگرمی تاسیس شده است. البته در اوایل قرن بیستم، پارک مورد بازسازی دوباره قرار گرفته و طرح مفهومی باغ های استوایی به وسیله آنتونی یان نواک (Anton Ian Novak) در آن پیاده شد. در آن موقع قرار بود مجسمه بعضی از چهره های مشهور دوره رنسانس در این طرح نمایش داده شوند. امروزه در این محل شما می توانید موزه علوم طبیعی (Natural Science Museum)، موزه نیروی دریایی(Naval Museum)؛ مجموعه ستاره شناسی کوپرنیک (Copernicus Astronomy Complex) و باغ وحش و گلخانه و نمایشگاه جانوران خشکی (Terrarium) را در این محل دیدن کنید. پارک دلفین ها نیز در این محل واقع شده است که در سراسر بلغارستان منحصربه فرد است. در این مجموعه بعلاوه استخر شنا، زمین تنیس، یک سالن تئاتر غیر سرپوشیده و یک پارک بچه ها که در سال 2002 افتتاح شده است، در کنار سرگرمیات مختلفی مانند آسیاب های آبی؛ سرسره، تیراندازی با کمان و ترامپولین (trampoline) وجود دارد. در این منطقه بعلاوه تعداد زیادی کافه های کوچک و بزرگ و رستوران هایی با انواع غذاهای دریایی وجود دارد.

آکواریوم:

آکواریوم و موزه دریای سیاه در وارنا، در سال 1932 افتتاح شده و نخستین و تنها ایستگاه مطالعات زیست شناسی دریایی در بلغارستان محسوب می گردد. در این محل صدها گونه از ماهی ها ، آکتینیدها، نرم تنان، خرچنگ ها، صدف های (periwinkles) در کنار گونه های آبزی آب های شیرین و رودخانه ای، گردآوری شده و مورد مطالعه قرار می گیرند. در این بخش بعلاوه واحد ویژه مطالعات دریای سیاه که شامل مطالعات میادین نفتی و نمک های دریایی نیز می گردد، وجود دارد. این آکواریوم به سه بخش اصلی و یک تالار تقسیم بندی شده و انواع ماهی ها مانند گرگ دریایی، شاه ماهی خاکستری (grey mullet)، (sting ray)، خرچنگ ها و ماهی های استروژن در سالن اول نمایش داده شده و در سالن دوم، موجودات دریایی و صدف ها نگهداری می شوند. در این محل بعلاوه نمایشگاهی در رابطه با مطالعات اقیانوس شناسی در دریای سیاه و سابقه پژوهشی آن وجود دارد. در سالن سوم، پستانداران، پرندگان دریایی و کوسه ها نگهداری می شوند. در تالار اصلی نیز ماهی های استوایی مانند پیراناها، گوپی ها و … نمایش داده می شوند.

منبع: الی گشت

به "وارنا و حیات زیر آب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وارنا و حیات زیر آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید