واکنش شرکت برق به ویدئو قطع برق در بیمارستان

به گزارش وبلاگ بهسا، در حالی که در فضای مجازی فیلمی تحت اسم قطع برق در بخش آی سی یو بیمارستانی در تهران منتشر شده شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم در اطلاعیه ای اسم کرد که در زمان اعمال خاموشی های نوبت بندی شده در کلان شهر تهران، بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، برق بیمارستان ها و مراکز نگهداری واکسن های کووید 19 قطع نشده و نخواهد شد.

واکنش شرکت برق به ویدئو قطع برق در بیمارستان

شرکت برق تاکید نمود: بدیهی است، تمامی مراکز حساس همانند بیمارستان ها باید به منظور مقابله با قطع برق ناگهانی ناشی از حوادث شبکه و وقوع آسیب های پیش بینی نشده به تجهیزات و تاسیسات توزیع برق شهری و ارائه خدمات به بیماران تا زمان برطرف نقص به وسیله کارشناسان این شرکت، مجهز به مولدهای اضطراری باشند.

روز گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می داد در آی سی یو برق ها رفته، بیماران یکی یکی در حال اکسپایر شدن هستند و دستگاه هم نیست و …

این فیلم در صفحه دکتر محمدرضا هاشمیان، فوق تخصص آی سی یو بیمارستان مسیح دانشوری هم منتشر شد. او در خصوص این فیلم و اتفاقاتی که قطعی برق برای بیمارستان های ایران، بخصوص بیماران بخش کووید 19 ایجاد می نماید چنین گفت: این بار فیلم این صحنه منتشر شده است اما ما با چنین صحنه هایی بارها روبرو شده ایم. اکسیژن که قطع می گردد برخی از ونتیلاتورها از دچار اختلال عملکرد می شوند. برخی از ونتیلاتورها که توربینی هستند کاملا از کار می افتند. رفت و آمد اکسیژن بسیار اثر بدی بر بیمار دارد. وقتی که چنین اتفاقی می افتد، تا کادر درمان بتوانند اکسیژن راتکمیل نمایند گاها مشاهده شده که بیماران مبتلا به کرونا جان می سپارند. بارها گفته ام که متاسفانه وزارت بهداشت جزئیات مرگ بیماران کووید 19 را منتشر نمی نماید.

او اضافه کرد: مساله ای که در خصوص قطعی برق و روبرو شدن این شرایط برای دستگاه های ونتیلاتوری که وزارت بهداشت در اختیار بیمارستان ها قرار داده وجود دارد این است که وزارت بهداشت بدون هماهنگی و آنالیز انجمن این دستگاه های ونتیلاتور را خریداری نموده است. آنها با قطعی برق دچار اختلال شدید در عملکرد می شوند. دستگاه ونتیلاتور تلویزیون نیست که با متصل شدن به برق اضطراری عملکردش بدون اختلال ادامه داشته باشد. کوالیتی دستگاه ونتیلاتور کاملا دچار افت می گردد. برق اضطراری کیفیت عملکرد را کاهش می دهد و فشار اکسیژن کم می گردد و بیمار از دست می رود.

منبع: فرارو

به "واکنش شرکت برق به ویدئو قطع برق در بیمارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش شرکت برق به ویدئو قطع برق در بیمارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید