واگیردارترین مرحله کرونا در ابتدای بروز علائم است

به گزارش وبلاگ بهسا، کارشناسان سازمان جهانی بهداشت می گویند افراد زمانی که علائم بیماری کوویدـ19 را از خود بروز می دهند در مرحله بسیار سرایت دهنده بیماری قرار گرفته اند و میزان ویروس در بدن آن ها در سطح بالایی واقع شده است.

واگیردارترین مرحله کرونا در ابتدای بروز علائم است

به گزارش وبلاگ بهسا ، ایسنا به نقل از شینهوا نوشت: ماریا ون کرکوف، همه گیرشناس بیماری های عفونی و از مدیران ارشد سازمان جهانی بهداشت، گفته است از اطلاعات بسیار محدودی که اکنون ما در اختیار داریم به نظر می رسد مبتلایان به بیماری کوویدـ19 زمانی که احساس بیماری می کنند که در واگیرددارترین مرحله بیماری قرار گرفته اند.

وی همچنین ادامه داد: مطالعات اولیه حاکی از آن است که افرادی که علائم خفیف دارند بین 8 تا 9 روز ممکن است واگیر باشند و این مدت زمان برای افرادی که حال وخیم تری دارند می تواند طولانی تر شود.

مایک رایان، مدیر اجرایی برنامه فوریت های پزشکی سازمان جهانی بهداشت، نیز اعلام کرد: بار ویروس در در مجاری هوایی فوقانی در زمان آغاز بیماری بالا است.یعنی ممکن است هنوز احساس بیماری نداشته باشید، اما بدون داشتن تب یا دیگر علائم بار ویروسی بالایی در بدن شما بالا باشد و ویروس را به دیگران منتقل کنید.

همین ویژگی باعث شده است کنترل شیوع کروناویروس جدید سخت شود،

اما با انجام آزمایش های گسترده و رعایت فاصله گذاری اجتماعی کنترل شیوع این عفونت امکانپذیر است.

منبع: همشهری آنلاین

به "واگیردارترین مرحله کرونا در ابتدای بروز علائم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگیردارترین مرحله کرونا در ابتدای بروز علائم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید