وزیر دفاع آمریکا: کره شمالی یک تهدید بالقوه است

به گزارش وبلاگ بهسا، وزیر دفاع آمریکا کره شمالی را تهدیدی بالقوه در آینده نزدیک برای این کشور خواند.

وزیر دفاع آمریکا: کره شمالی یک تهدید بالقوه است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهسا به نقل از یونهاپ، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه هشدار داد که آمریکا همچنان با تهدیدات بالقوه ای از سوی کره شمالی روبرو خواهد بود. اسپر بر لزوم احتیاج به تقویت بیشتر متحدان ایالات متحده و توانمندی های دفاعی این کشور تأکید کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ بهسا بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ بهسا بخوانید. (کلیک کنید)

وزیر دفاع آمریکا در وبیناری به میزبانی اندیشکده شورای آتلانتیک گفت: از زمان انتخابم به عنوان وزیر دفاع از یک سال پیش، اولویت اول من اجرای راهبرد دفاع ملی بوده است. راهبرد دفاع ملی به ما این موضوع را گوشزد می نماید که اکنون در عصر رقابتی قرار داریم که رقبای ما چین و روسیه هستند.

وی ادامه داد: در همین زمان ما با تهدیدات بالقوه ای از سوی کشورهایی مانند کره شمالی و ایران روبرویم، در نهایت و متأسفانه ما با سازمان های افراط گرای خشنی در سالهای آینده روبرو خواهیم شد.

این برای اولین بار در چند ماه اخیر است که وزیر دفاع آمریکا کره شمالی را یک کشور سرکش خطاب نموده است؛ اظهارنظری که بدون شک باعث خشم کره شمالی خواهد شد.

اظهارات اخیر وزیر دفاع آمریکا پس از رونمایی کره شمالی از موشک بالستیک دوربرد جدید در هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس حزب حاکم این کشور مطرح شده است و شاید همین موضوع باعث تغییر لحن وزیر دونالد ترامپ نسبت به پیونگ یانگ بوده باشد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وزیر دفاع آمریکا: کره شمالی یک تهدید بالقوه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا: کره شمالی یک تهدید بالقوه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید