انتها بلندپروازی بورس؟

به گزارش وبلاگ بهسا، خبرنگاران : محدوده یک میلیون و 903 هزار واحد که به عنوان یک حمایت مهم برای شاخص بورس تهران مطرح بود، امروز شکسته شد. بر این اساس، بورس از اولین حمایت مهم زیر 2 میلیون واحد، عبور کرد.

انتها بلندپروازی بورس؟

به گزارش وبلاگ بهسا، در بازار سراسر قرمزپوش امروز، شاخص به مرز یک میلیون و 900 هزار واحد رفت تا عقب نشینی اساسی از قله 2 میلیونی اتفاق بیفتد.

شاخص کل با ثبت افت بیش از 72 هزار واحدی، بسیاری از معامله گران را با نگرانی همراه کرد. پیشتر برخی از مدافعان تداوم رشد بورس، تاکید داشتند که شاخص در سطح یک میلیون و 920 هزار واحد، با حمایت جدی همراه خواهد شد، اما این اتفاق امروز رخ نداد تا امیدها به حمایت پایین تری باشد. از نظر تحلیلگران حمایت بعدی که دارای اهمیت است، سطح یک میلیون و 830 هزار واحد است.

  • این مطلب مهم را از دست ندهید: هفته سرنوشت در بورس تهران

برخی پیش از این هم پیش بینی می کردند که تا فردا بعد از ظهر، فرایند اصلاحی ادامه داشته باشد، اما در هر حال روز یکشنبه روز مهمی برای بازار خواهد بود.

با اینکه سطح حمایتی مهمی امروز شکسته شد، اما برخی تحلیلگران نکته مثبتی را در بورس می بینند: سهام شاخص ساز اگرچه امروز نقش اصلی در رنگ قرمز شاخص را داشته اند، اما نکته مهم اینجا بود که برخی از این سهام بزرگ، از صف فروش خارج شده و حتی در سرانجام معاملات به رنگ سبز درآمدند. نمونه شاخص آن، سهم وپارس است که با اینکه امروز بیش از 1.8 میلیارد سهم معامله شد و هزار میلیارد تومان پول جابجا شد، اما آخرین قیمت سهم 1.3 درصد رشد را نسبت به قبل ثبت کرده است. این موضوع برای فولاد مبارکه هم صدق می کند، ارزش معاملات امروز فولاد معادل 760 میلیارد تومان بود و با اینکه در منفی 5 درصد معامله شد، اما صف فروش اش کوتاه و جمع شد.

با اینحال، شدت ریزش در بازار امروز، یک سوال مهم را ایجاد کرده است: آیا صعودهای شارپی و بلندپروازی های بورس به سرانجام رسیده است؟ شاید فرایند امروز، پاسخ این سوال را مثبت نشان دهد.

منبع: اقتصادنیوز

به "انتها بلندپروازی بورس؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها بلندپروازی بورس؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید