پخش اعترافات جدیدی از دو آمریکایی دستگیر شده در تلویزیون ونزوئلا

به گزارش وبلاگ بهسا، دو آمریکایی بازداشت شده از سوی نیروهای امنیتی ونزوئلا به سبب نقش داشتن در کودتای نافرجام اخیر علیه حکومت این کشور، بر اساس فیلمی که از اعترافات آنها در حین بازپرسی منتشر شده اذعان کردند ماموریت آنها ربودن نیکولاس مادورو طبق قراردادی با یک شرکت امنیتی خصوصی در آمریکا و مخالفان ونزوئلایی بوده است.

پخش اعترافات جدیدی از دو آمریکایی دستگیر شده در تلویزیون ونزوئلا

به گزارش وبلاگ بهسا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این دو نفر به نام های لوک دنمن و ایرن بری که از تکاوران کلاه سبز سابق ارتش آمریکا هستند، چندی پیش حین کوشش برای اجرای تهاجمی با هدف کودتا به خاک ونزوئلا، از سوی نیروهای امنیتی این کشور دستگیر شدند. گزارش شد که تلویزیون ونزوئلا مجددا ویدیوهایی از اعترافات آنها حین بازپرسی شدن توسط مقامات این کشور را منتشر نموده و مقامهای ونزوئلا گفتند این فیلمها روز یکشنبه ضبط شده اند.

یکی از این بازداشتی ها گفت که آنها مشغول به حمله به یک کشور، تصاحب اهداف نظامی و پلیس و دستگیر کردن رئیس جمهور بوده اند.

این بازداشتی ها که یونیفرم های نارنجی به تن داشتند، جزئیات جدیدی درباره ماموریتشان در ونزوئلا مطرح نموده و شرح دادند اسم رمز مشخص شده برای گروگان یا هدف نظامی که اشاره به مادورو دارد، کلمه jackpot (جایزه عظیم) بوده است.

بر اساس گزارش روزنامه دیلی میل، دنمن در پاسخ به سوالی درباره معنای کلمه جایزه عظیم گفت: این کلمه ای است که ما از آن برای صحبت در خصوص شخصی که دنبالش بودیم، گروگان یا هدف نظامی، استفاده کردیم.

دنمن اعلام کرد، قراردادی با جوردن گودرو، رئیس شرکت امنیتی خصوصی سیلورکورپ آمریکا که آن را سازمان دهنده کوشش برای کودتا می دانند امضا ننموده است. او ادعا کرد تبادل نظریی معمولی با گودرو داشته و در این تبادل نظر گودرو به او یک سری توصیه های مبهم مربوط به ماموریت از جمله درباره آموزش ونزوئلایی ها و آمدن به این کشور و قراردادن مادورو در یک هواپیما مطرح ساخته است.

گوردو مدعی شده که خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا و رئیس جمهور موقت خودخوانده آنها بوده که قرارداد برای انجام ماموریت را با او امضا نموده و پول آن را نیز پرداخت ننموده است.

بری در پاسخ به این سوال که چرا آنها آموزشهای مربوط به ماموریت نافرجام آدمربایی خود را در منطقه عمدتا محل فعالیت قاچاقچیان مواد مخدر دریافت می کردند، گفت، آنها نمی فهمیدند یا نمی دانستند که به این منطقه فعالیت قاچاقچیان سفر می نمایند. به گفته مادورو، یک قاچاقچی مواد مخدر به نام دوبله روئداس صاحب مزرعه ای در کلمبیا که نقطه شروع ماموریت حمله به ونزوئلا بود، است. بری بیان کرد روئداس چندین بار نزد سکوئیا و پیمینتا بوده است؛ اشاره او به آنتونیو خوزه سکوئیا و ویکتور پیمینتا، کسانی که در کنار دیگر شرکت نمایندگان در کودتا دستگیر و به عنوان رهبران حمله شناخته شده اند، است.

بری ادامه داد: دوبله چندین بار پیش سکوئیا و پیمینتا بود. من دقیقا نمی دانم آنها سر چی با هم ملاقات کردند اما با توجه به آنچه که در لاگواجیرا فهمیدم آنها چند بار با هم ملاقات کردند.

بالغ بر 40 تن از سوی مقامهای ونزوئلا در ارتباط با حمله ای نافرجام با چند قایق در اوایل ماه مه به خاک این کشور بازداشت شدند. مادورو، کلمبیا و آمریکا را متهم به سازماندهی یک عملیات مشترک علیه کشورش با هدف به قتل رساندن خودش کرد. وزیر دفاع کلمبیا به این اظهارات اعتراض نموده و آنها را کاملا غلط خواند و گفت که موضع کشورش در خصوص ونزوئلا روشن است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پخش اعترافات جدیدی از دو آمریکایی دستگیر شده در تلویزیون ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پخش اعترافات جدیدی از دو آمریکایی دستگیر شده در تلویزیون ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید