چرا هر کس به این جنگل می رود، خودکشی می نماید؟!

به گزارش وبلاگ بهسا، جنگل خودکشی ژاپن | Aokigahara Forest

جنگل های انبوه برای بعضی ها جایی دوست داشتنی، برای بعضی دلهره آور و به نظر می رسد برای افراد دیگری جایی برای کشتن خودشان است! جنگل خودکشی ژاپن یکی از آن مکان هایی در جهان است که هر کسی جرأت نمی کند که به آنجا برود؛ جایی که افراد زیادی به زندگی خود خاتمه داده اند. حالا در این متن از خبرنگاران می خواهیم شما را با این مکان حیرت انگیز آشنا کنیم. این سوال را هم از خوانندگان عزیز داریم که آیا حاضرید برای یک بار هم که شده از جنگل خودکشی ژاپن تماشا کنید؟

چرا هر کس به این جنگل می رود، خودکشی می نماید؟!

جنگل آئوکیگاهارا

این جنگل که با نام ایده آل ترین مکان برای مردن نیز شناخته می گردد در ژاپن قرار گرفته و مقصدی است که افراد زیادی در آنجا خود را کشته اند و به عنوان دومین مکان مرگبار بعد از پل گلدن گیت شناخته می گردد. از دهه 1950، تاجران ژاپنی زیادی به این جنگل آمده اند و حداقل 500 نفر آن ها هرگز به بیرون باز نگشته اند؛ این آمار بین 10 تا 30 نفر در سال متغیر است. به مرور این آمار بیشتر و بیشتر هم شد، طوری که 78 نفر در سال 2002 در جنگل خودکشی ژاپن زندگی خود را به اتمام رساندند. در سال 2003 این رکورد به بیش از 105 نفر رسید که در نوع خود بسیار غم انگیر و در عین حال مرموز بود.

افرادی که در ژاپن کارهای ماورایی می نمایند بر این باور هستند که خودکشی هایی که در این جنگل انجام شده به درختان آن نفوز نموده و باعث این شده است که فعالیت های ماوراء الطبیعه زیادی صورت بگیرد و به این صورت کاری کند که هر کسی که به این جنگل می رود، دیگر نتواند از آنجا خارج گردد. بسیاری از قطب نماهایی که به این جنگل آورده می شوند، به علت وجود آهن مغناطیسی زیادی که در خاک آتشفشانی اینجا وجود دارد، بلا استفاده می شوند؛ همین موضوع هم باعث شده که به شایعات مبنی بر فعالیت های فرا انسانی این منطقه دامن زده گردد.

جلوگیری از خودکشی

با توجه به گستردگی جنگل، معمولا افرادی که از جنگل خودکشی ژاپن بازدید می نمایند، هیچ کسی را در راه نمی بینند و تک و تنها به راهشان ادامه می دهند. اینجا که به دریای درخت نیز معروف است ناخودآگاه حسی ترسناک و افسرده به شما منتقل می نماید، بنابراین پلیس شهری تابلوهایی با مضامین مختلف در جای جای جنگل نصب نموده است. بعضی از تابلوها دارای جمله هایی به شکل زیر هستند:

  • زندگی شما یک هدیه گران قیمت از والدین شماست!
  • لطفا قبل از اینکه تصمیم به مرگ بگیرید با پلیس مشورت کنید!

اما متاسفانه این جمله ها باعث نشده اند که دیگر فردی در این جنگل انبوه و دلهره آور خودکشی نکند. به وسیله افرادی که داوطلب برای تمیز کردن جنگل می شوند هر ساله اجساد بسیار زیادی پیدا می گردد، اما بسیاری از آن ها نیز برای همیشه در اینجا گم باقی می مانند. یکی از کارهایی که مقامات برای کم شدن خودکشی ها انجام داده اند این است که دیگر آمار دقیق خودکشی ها را منتشر نمی نمایند. آن ها معتقدند که با پخش آمار دقیق، این جنگل بیش از پیش معروف شده و افراد زیاد دیگر تمایل به این کار پیدا می نمایند.

دلایل

با اینکه دلایل این همه اتفاق در جنگل خودکشی ژاپن تعیین نیست، اما منابع خبری معاصر موارد مختلفی را برای این موضوع مقصر می دانند. بعضی اقتصاد ژاپن را سرزنش می نمایند و بعضی دیگر انتهای داستان رمانتیک نویسنده ژاپنی سیچو ماتسوموتو (Seicho Matsumotos)، کوروه جوکای (Kuroi Jukai) می دانند که در آن محبوبیت جنگل خودکشی را بیش از پیش به نمایش گذاشت و می توان گفت که افرادی که به خودکشی فکر می کردند، برای کارشان بیشتر مصمم شدند.

مردم محلی می گویند که می توانند سه نوع از بازتماشامایندگان را همیشه ببینند که به جنگل می آیند: طبیعت گردانی که می خواهند نمای زیبایی از کوه فوجی داشته باشند، ماجراجویانی که دلشان کمی ترس و دلهره می خواهد و افراد دیگری که برنامه ای برای ترک جنگل ندارند.

اما چیزی که باعث می گردد که افراد در این جنگل خودکشی نمایند، هنوز هم تعیین نیست و نمی توان گفت که حس خوبی بابت آن دارند. یک پلیس محلی که اجساد زیادی را دیده است اینطور می گوید: من اجساد زیادی را در اینجا دیده ام که به شدت تجزیه شده اند و یا به وسیله حیوانات وحشی از بین رفته اند… هیچ چیز زیبایی برای مرگ در اینجا وجود ندارد.

چه اتفاقی برای اجساد می افتد؟

طبقه بعضی از گزارشات، کارگران جنگل مجبور هستند تا اجساد را از داخل جنگل به ایستگاه پلیس بیاورند و در اتاق مخصوصی قرار دهند که تنها برای نگهداری افرادی که خودکشی نموده اند، استفاده می گردد. بعضی مردم معتقدند که اگر یک جسد به حال خود رها بماند، برای روح او بسیار بدشانسی خواهد آورد. آن ها می گویند که در صورتی که این اتفاق بیوفتد، ارواح شب ها آغاز به فریاد زدن نموده و جسد آن ها خود به خود در جنگل جابجا می گردد.

ژاپن یکی از بالاترین آمار خودکشی را در دنیا دارد

بحران مالی دنیای سال 2008 باعث شد که خودکشی در ژاپن بدتر گردد و در سال 2009 تعداد 2645 خودکشی ثبت شد که 15 درصد نسبت به سال قبل افزایش دشاته است. این رقم در ماه مارس و انتها سال مالی ژاپن به اوج خود رسید. کارشناسان می گویند با اینکه بسیاری معتقدند عامل اصلی خودکشی در این کشور به خاطر مسائل روحی و خانوادگی است، اما پشت پرده مسائل دیگری نهفته است که بیشتر به مسائل مالی یا از دست دادن شغل فرد مرتبط می گردد.

قبل از اینکه بروید، بدانید

اگر علاقمند به تماشا جنگل خودکشی در ژاپن هستید، باید موقعیت آن را درست بدانید. از توکیو که به سمت جنوب و جنوب غربی حرکت کنید، حدودا 2 ساعت بعد به این جنگل خواهید رسید. اگر ماشین ندارید می توانید قطار فوجیکو به کاواجوچیکو و سپس اتوبوس را رترو سوار شوید. ورودی جنگل در پارکینگ غار دریاچه سای بات است.

منبع: atlasobscura.com

منبع: الی گشت

به "چرا هر کس به این جنگل می رود، خودکشی می نماید؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا هر کس به این جنگل می رود، خودکشی می نماید؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید