کره جنوبی وخامت حال رهبر کره شمالی را تکذیب کرد

به گزارش وبلاگ بهسا، به دنبال ادعای بعضی رسانه های غربی و همچنین رسانه های کره جنوبی در خصوص وخامت حال رهبر کره شمالی بعد از یک عمل جراحی، یک مقام دولتی در کره جنوبی گزارش ها درباره بیماری رهبر کره شمالی را تکذیب کرد.

کره جنوبی وخامت حال رهبر کره شمالی را تکذیب کرد

یک منبع دولتی کره جنوبی روز سه شنبه به یونهاپ گفت هیچ علائم غیرعادی یا نشانه ای در رابطه با سلامتی رهبر کره شمالی تا کنون مشاهده نشده است.

رسانه های امریکایی از جمله سی ان ان صبح امروز به وقت محلی به نقل از منابع آمریکایی از وخامت حال کیم جونگ اون رهبر کره شمالی بعد از انجام یک عمل جراحی خبر داده بودند.

یک تارنمای خبری در کره جنوبی هم که از سوی مخالفان کره شمالی اداره می گردد مدعی شده بود رهبر کره شمالی پس از انجام یک عمل جراحی قلبی در شرایط وخیمی قرار گرفته است.

این مقام دولتی کره جنوبی که نامش فاش نشده است با تأکید بر اینکه کیم تا روزهای اخیر در معرض دید عموم قرار گرفته است، گفت: هیچ علائمی مرتبط با شرایط سلامتی وی کشف نشده است.

بر اساس گزارش های رسانه های کره شمالی، کیم آخرین بار در تاریخ 11 آوریل ،23 فروردین ، در یک نشست رسمی در دفتر سیاسی حزب کارگران این کشور شرکت نموده بود.

یونهاپ می گوید از آنجایی که کیم دارای مشکلاتی مانند چاقی و بیماری قلبی است غیبت های وی از دید عموم هرازچندگاهی به چنین شایعاتی دامن می زند.

در روزهای گذشته غیبت کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در یک مراسم یادبود رسمی که هر ساله در این کشور برگزار می گردد برآورد در مورد بیماری وی را تقویت نموده بود.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "کره جنوبی وخامت حال رهبر کره شمالی را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی وخامت حال رهبر کره شمالی را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید