کره شمالی پرتابه ای نو شلیک کرد

به گزارش وبلاگ بهسا، منابع خبری بین المللی بامداد یکشنبه گزارش دادند کره شمالی پرتابه ای تازه که نوع آن هنوز معین نیست به سمت دریای ژاپن شلیک نموده است.

کره شمالی پرتابه ای نو شلیک کرد

به گزارش فارس، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور گفته که شلیک این پرتابه بامداد یکشنبه صورت گرفته است.

گارد ساحلی ژاپن هم در بیانیه ای احتمال داده که پرتابه مورد نظر موشک بالیستیک بوده است.

در صورت تأیید ارزیابی ژاپن، این هشتمین بار از زمان شروع امسال میلادی است که کره شمالی اقدام به شلیک موشک های بالیستیک می نماید.

اقدام نو کره شمالی به فاصله اندکی بعد از سخنان رئیس جمهور چین صورت گرفته که به پیونگ یانگ وعده داد دوستی و همکاری با آن کشور را در شرایط نو افزایش خواهد داد.

چین بزرگترین شریک تجاری کره شمالی است و بعضی ارزیابی ها نشان می دهد که 90 درصد از حجم مبادلات کره شمالی با چین انجام می گردد.

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال 2006 میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع نموده اند.

کره شمالی علی رغم این تحریم ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیرو های آمریکایی در منطقه تأکید نموده است.

کره شمالی می گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ یانگ انتها ندهد از برنامه موشکی و هسته ای خود عقب نشینی نخواهد کرد.

آمریکا موشک پراکنی کره شمالی را محکوم کرد

در بیانیه فرماندهی هند - اقیانوسیه آمریکا آمده است: صبح امروز از شلیک موشک بالستیک جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) آگاه شدیم و با جمهوری کره (کره جنوبی) و ژاپن و بعلاوه دیگر متحدان و شرکای منطقه ای رایزنی نزدیک داریم. ایالات متحده این پرتاب را محکوم نموده و از جمهوری دموکراتیک خلق کره قصد دارد تا از اقدامات بی ثبات کننده بیشتر حذر کند.

خبرگزاری یونهاپ امروز به نقل از ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گزارش داد که شلیک یک پرتابه از نزدیکی منطقه سونان در پیونگ یانگ در ساعت 7:52 صبح به وقت محلی (22:52 GMT) رصد شده است.

براساس اطلاعیه ستاد مشترک ارتش کره جنوبی، این پرتابه که نوع آن معین نیست و احتمالا یک موشک بالستیک بوده باشد، به سمت دریای ژاپن شلیک شد.

بعلاوه کیشی نوبو، وزیر دفاع ژاپن امروز در جمع وبلاگ بهسا گفت که توکیو مراتب اعتراض خود به این موشک پراکنی را به وسیله کانال های دیپلماتیک به دست پیونگ یانگ رسانده است. به گفته او، این پرتابه نامعین مسافتی حدود 300 کیلومتر را طی کرد و حداکثر به ارتفاع 600 کیلومتر رسید و در بیرون از منطقه مالی انحصاری ژاپن سقوط کرد.

منبع: فرارو

به "کره شمالی پرتابه ای نو شلیک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی پرتابه ای نو شلیک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید