کرونا شهرستان های ورودی گیلان را قرمز کرد، افزایش بیماران جدید

به گزارش وبلاگ بهسا، خبرنگاران/گیلان معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان، شهرستان های آستارا و رودسر را در شرایط قرمز کرونایی دانست و اضافه کرد: همه افراد اعم از دارای علائم و بدون علامت و افراد سالم از نظر بیماری، باید ماسک بزنند.

کرونا شهرستان های ورودی گیلان را قرمز کرد، افزایش بیماران جدید

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با وبلاگ بهسا، با بیان اینکه استان گیلان همچنان جزو استان های کرونایی با شرایط هشدار است، اظهار کرد: متاسفانه شهرستان های ورودی استان بیستر در معرض خطر هستند.

وی شهرستان های آستارا و رودسر را در شرایط قرمز کرونایی دانست و افزود: این روزها شاهد افزایش تعداد بیماران جدید کرونایی در این شهرستان ها هستیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از هم استانی ها به ویژه در شهرستان های ورودی استان و همه مسافران خواست نسبت به رعایت اصول بهداشتی اهتمام داشته باشند و گفت: افراد اگر علامتی از بیماری در خود احساس کردند، حتما به نزدیکترین مراکز بهداشتی و درمانی محل خود مراجعه نمایند.

حیدرزاده، با بیان اینکه برای مهار کرونا حداقل 85 درصد افراد جامعه باید ماسک بزنند یادآور شد: همه افراد اعم از دارای علائم و بدون علامت و افراد سالم از نظر بیماری، باید ماسک بزنند و فاصله گذاری فیزیکی را رعایت نمایند.

وی همچنین ماسک زدن عمومی در جامعه را موجب جلوگیری از انتقال ویروس کرونا دانست و مطرح نمود: اگر همه مردم ماسک بزنند و شست وشوی دست ها را جدی بگیرند، بالغ بر 95 درصد از انتقال بیماری جلوگیری می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کرونا شهرستان های ورودی گیلان را قرمز کرد، افزایش بیماران جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا شهرستان های ورودی گیلان را قرمز کرد، افزایش بیماران جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید