کف خیابان در تسخیر پرسه زنان شبانه با خودرو، در شب های تهران چه می گذرد؟

به گزارش وبلاگ بهسا، دور دور کردن بعضی جوانان با خودروهای لوکس در خیابان های شمالی پایتخت به یک تفریح شبانه تبدیل شده است که این اتفاق در روز های تعطیل و آخر هفته بیشتر رخ می دهد.

کف خیابان در تسخیر پرسه زنان شبانه با خودرو، در شب های تهران چه می گذرد؟

به گزارش خبرنگار انتظامیگروه اجتماعی خبرگزاری وبلاگ بهسا، کافیست آخرشب ها به خیابان های شمال تهران سر بزنید تا با ترافیک آزاردهنده ای روبه رو شوید که ناشی از حضور خودروهایی است که در سطح شهر بدون هیچ هدفی و صرفا برای پرسه های بی فایده به خیابان های پایتخت آمده و هیچ هدفی ندارند، مقصد نامعلومی دارند و در میان راهشان مزاحم نوامیس مردم نیز می شوند؛ علاوه بر این موضوع صدای بلند موسیقی داخل این خودروها هم باعث ایجاد ناهنجاری و آزار و اذیت برای شهروندان می گردد.

اگر یک شب به خیابان های ولیعصر(عج)، ایران زمین، بلوار اندرزگو، جردن و سعادت آباد سری بزنید متوجه گشت و گذار های جوانان می شوید که میانگین سنی بین 20 تا 30 سال را دارند.

گران شدن بنزین هم تاثیر نداشت

امید می رفت موضوع گران شدن قیمت سوخت و شیوع ویروس کرونا در میزان کاهش این پرسه های بی فایده با خودرو در سطح شهر تاثیر گذار باشد اما هیچکدام از این دلایل، پرسه های شبانه و دوردور کردن ها را کاهش نداد.

یک تفریح ناسالم

دور دور کردن جوانان امروزی به یک تفریح شبانه تبدیل شده است، البته در روز های تعطیل و آخرهفته میزان ترافیک بالا در خیابان های شمالی شهر بیشتر می گردد که نشان از دور دورهای شبانه و پرسه زدن های بی فایده با خودرو در خیابان ها است؛ البته ناگفته نماند دورهمی یا به اصطلاح میتینگ بعضی خودروها در خیابان های تهران نیز می تواند باعث ایجاد ترافیک بی فایده در سطح تهران گردد.

برای مثال شنبه شب هفته گذشته در شمال شرق تهران دورهمی هاچبک سوران و کف خواب ها (خودروهایی که ارتفاع را به صورت غیر استاندارد تغییر دادند) برگزار شده بود که باعث ایجاد ترافیک شدیدی در مناطق شمال شرق تهران شده بود.

واکنش پلیس

موضوع دور دور کردن های شبانه خودروها واکنش پلیس را به همراه داشته است؛ سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی ضمن تاکید بر برخورد جدی پلیس با رانندگان متخلف و افرادی که مبادرت به دور دور در خیابان و ایجاد مزاحمت می نمایند، گفت: پلیس موظف به برخورد با هنجارشکنان است.

وی ادامه داد: طبق قانون پلیس موظف به برخورد با هنجارشکنان و متخلفانی است که علاوه بر زیرپا گذاشتن قوانین و مقررات هدایت و رانندگی، باعث سلب آسایش از خانواده ها می شوند.

دور دور به تنهایی تخلف نیست اما...

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران عظیم هم درباره دور دور های افراد لاکچری در سطح شهر تهران عظیم، اظهار کرد: دور دور خود به تنهایی تخلف نیست اما اگر این اقدام با رفتار های خارج از قانون و شئونات انجام و باعث ایجاد آزار و اذیت سایرین گردد، به طور حتم پلیس با برهم زنندگان نظم عمومی برخورد خواهد نمود.

وی با بیان اینکه پلیس با افرادی که در سطح شهر دور دور می نمایند و موجب اخلال در نظم جامعه می شوند برخورد می نماید، اضافه نمود: در بیشتر نقاط و خیابان های پایتخت عمل دور دور کردن برچیده شده و پلیس به این موضوع به طور جدی ورود نموده است.

سردار رحیمی با بیان اینکه دستگاه قضایی هم در این زمینه در کنار پلیس است و رصد می نماید، گفت: موضوع دور دور کردن در خیابان ها که موجب هنجارشکنی می گردد، بر اساس قانون جرم است و با متخلفان برخورد می گردد.

موتورسیکلت هایی که مشکل ساز شدند

البته در این میان تخاف بعضی موتورسوارانی که با حرکات نمایشی تهدیدی برای شهروندانت هستند هم به نوعی واکنش نیروی انتظامی را در پی داشته است.

سردار محمدرضا مهماندار رئیس سابق پلیس هدایت و رانندگی پایتخت با بیان این که رانندگی با حرکات مخاطره آمیز، رانندگی در حالت مستی، دور دور کردن، آلودگی صوتی، سرعت غیر مجاز و... جزو مواردی است که پلیس با آن برخورد می نماید، اظهار کرد: در زمینه دور دور شبانه با موتورسیکلت های سنگین که حرکت و ترددشان در شهر ممنوع است و ایجاد مزاحمت هم می نمایند، برخورد خواهد شد.

فساد را علنی نکنید!

موضوع برخورد با هنجارشکنان به عظم جدی تری از سوی پلیس احتیاج دارد؛ سردارسید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در خصوص برخورد با متخلفین و کسانی که دور دور می نمایند گفت: برخورد با تخلفات و مظاهر علنی فساد از جمله سگ گردانی، شیشه دودی، آهنگ و صداهای بلند و تظاهر به تفاخر با ماشین های لوکس و گران قیمت از جمله مواردی است که باید با آن برخورد گردد، نباید اجازه داد مظاهر علنی فساد گسترده گردد.

راه چاره چیست؟

موضوع دور دور یک مشکل اجتماعی و فرهنگی است که باید از ابعاد مختلفی آنالیز کارشناسی گردد، برخورد پلیس با جرم مشهوده اخلال در نظم عمومی به بهانه پرسه زنی با خودرو شاید سطحی ترین نوع برخود با این ناهنجاری اجتماعی باشد هرچند که همین مواجهه پلیسی قطعا می تواند در تامین حقوق شهروندان که به دلیل این پرسه زنی ها خدشه دار می گردد تاثیرگذار باشد.

4148

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "کف خیابان در تسخیر پرسه زنان شبانه با خودرو، در شب های تهران چه می گذرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کف خیابان در تسخیر پرسه زنان شبانه با خودرو، در شب های تهران چه می گذرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید