گروسی پس از دیدار با پمپئو درباره ایران چه گفت؟

به گزارش وبلاگ بهسا، فارس نوشت: مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از دیدار با وزیر خارجه آمریکا گفت که مذاکرات با ایران درباره دسترسی به چند سایت در داخل ایران، امیدوار کننده بوده است.

گروسی پس از دیدار با پمپئو درباره ایران چه گفت؟

رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از دیدار با مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در وین گفت: آمریکا یک شریک بسیار مهم برای آژانس بین المللی انرژی اتمی به شمار می آید و ما گفت وگوهای بسیار خوبی داشتیم.

وی در ادامه اضافه نمود: ما از ایران درخواست دسترسی کرده ایم که تا کنون اتفاق نیفتاده است اما در حال کار کردن بر روی این مسئله هستیم.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: هدف من این است که این دسترسی را به دست بیاوریم تا بتوانیم کاری که برای جامعه بین المللی ضرورت دارد را انجام دهیم. ما امیدواریم گفت وگوها با مسئولان ایرانی ما را به آن نقطه (حل مسئله دسترسی به دو سایت در ایران) برسانند.

وال استریت ژورنال چندی پیش نوشته بود مقام های آمریکایی از مدیر کل آژانس خواسته اند درباره مسئله دسترسی به سایت ها مقابل ایران سهل انگاری نکند.

برخی دیپلمات ها گفته اند فشارهایی روی آژانس اتمی اعمال شده تا انتها ماه جولای گزارش جدیدی در این خصوص منتشر کند. گروسی گفته که ضرب الاجلی وجود ندارد اما اگر تا انتها جولای هیچ همکاری از سوی ایران صورت نگیرد، بد می شود.

گروسی در گزارشی ماه ژانویه ایران را به عدم اعطای دسترسی به دو سایت و عدم توضیح درباره فعالیت های هسته ای خودش در گذشته متهم کرد. او خواستار توضیح ایران درباره این مسائل شد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "گروسی پس از دیدار با پمپئو درباره ایران چه گفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروسی پس از دیدار با پمپئو درباره ایران چه گفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید